REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Transport

Wielton nie odpuszcza rynków wschodnich

Wielton, największy krajowy producent naczep i przyczep, w 2019 roku zarejestrował w Rosji 1025 szt. pojazdów, co oznacza wzrost ponad 1 proc. względem poprzedniego roku
Foto: materiały prasowe

W tym okresie cały rynek rosyjski odnotował spadek rejestracji o 2,6 proc. Poziom rejestracji pojazdów przełożył się na 3,2 proc. udział w rynku rosyjskim. Dzięki temu Wielton awansował wśród producentów z ósmego na siódme miejsce. Producent umacnia też pozycję na rynku ukraińskim. Grupa także poinformowała, że posiada znaczny portfel zamówień od czołowych producentów na zabudowy wywrotkowe. - W poprzednim roku uzyskaliśmy satysfakcjonujący poziom sprzedaży pomimo przewidywanych spadków na skutek podniesienia opłat utylizacyjnych. Rosja oraz Ukraina są dla Grupy Wielton jednymi ze strategicznych rynków. Na tych rynkach działamy już od dawna i jesteśmy postrzegani w tych krajach jako europejski dostawca rozwiązań premium dla branży transportowej oraz lider technologiczny. Wierzymy, że rynek wschodni w dłuższej perspektywie będzie się rozwijał w sposób podobny do rynków europejskich, dlatego w nadchodzących latach chcemy promować produkty zbliżone cechami do produktów oferowanych właśnie w Europie, nie zapominając o lokalnych wymaganiach i uwarunkowaniach biznesowych - podkreśla Andrzej Mowczan, dyrektor komercyjny Wieltonu.

Grupa Wielton posiada spółki handlowe m.in. w Rosji i na Ukrainie. Dodatkowo w 2012 roku Wielton uruchomił montownię naczep i zabudów w miejscowości Szeremietiewo pod Moskwą. Powstają w niej zabudowy wywrotkowe na podwoziach dostarczanych przez czołowych producentów, a także naczepy wywrotki, naczepy kurtynowe oraz zestawy kubaturowe montowane z części dostarczanych z macierzystego zakładu w Wieluniu.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA