Schłodzenie na giełdzie po ustanowieniu rekordów

Miniony tydzień przyniósł korektę notowań. WIG20 spadał w piątek czwartą sesję z rzędu. W przypadku średnich i małych spółek zniżki miały bardziej łagodny charakter. Błyszczała Nvidia.

Wall Street wyznaczyła kierunek szerokiej palecie aktywów

Za nami bardzo udany tydzień na rynkach akcji. Warszawskie WIG-i biły bowiem rekordy wszech czasów lub rekordy tej fali hossy. Dobrze radziły sobie także inne klasy aktywów, w tym złoto i bitcoin.

Mocny początek maja. Są rekordy historyczne

Pierwszy pełny tydzień miesiąca pokazał, że „sell in May...” – przynajmniej na razie – nie obowiązuje. WIG i mWIG40 wyznaczyły nowe szczyty wszech czasów, a WIG20 – nowy szczyt hossy. Jak wygląda sytuacja na wykresach?

Pesymistyczne statystyki dla maja

W kwietniu na GPW było trochę jak z pogodowym porzekadłem – przeplatały się i spadki i zwyżki. WIG i WIG20 zakończyły miesiąc na plusach, a mWIG40 i sWIG80 na minusach. A co historia mówi o perspektywach majowych?

Jest rekord wszech czasów WIG-u, ale są też problemy WIG20 z oporem

Końcówka kwietnia na polskim rynku akcji ma słodko-gorzki wydźwięk. WIG wprawdzie wspiął się na nowy szczyt wszech czasów, ale WIG20 po raz trzeci skapitulował przy 2500 pkt. Do tego dochodzą nerwowe sygnały z Wall Street.

Kolejna korekta na warszawskiej giełdzie i kolejny test linii wsparcia

Trzeci tydzień kwietnia na GPW upłynął pod znakiem korekty i próby odbicia od średniej z 50 sesji. Ton rynkowym nastrojom nadaje Wall Street, która weszła w okres publikacji wyników spółek za pierwszy kwartał i musi zmagać się z jastrzębim Fedem.