Wyraźne schłodzenie, ale wciąż wszystko w rękach kupujących

Przedłużające się negocjacje dotyczące podniesienia limitu zadłużenia w USA psuły w minionym tygodniu rynkowe nastroje. Indeksy na świecie i w Warszawie zanotowały korektę i zbliżyły się do pierwszych ważnych wsparć.

Do dziewięciu razy sztuka i jest nowy szczyt na wykresie WIG20

Na razie „sell in May and go away” zdaje się nie obowiązywać. W minionym tygodniu indeksy dużych i małych spółek wyznaczyły nowe szczyty trwających trendów. W górę wybijały się też wskaźniki zagraniczne.

Relatywna siła GPW pozwala oczekiwać nowych szczytów hossy

Drugi tydzień maja na warszawskiej giełdzie upłynął pod znakiem konsolidacji WIG20 i umiarkowanych zwyżek w segmentach średnich i małych spółek. Apetyty były większe, zwłaszcza po środowym odczycie inflacji w USA.

Do styczniowego maksimum zabrakło tylko 29 punktów

Za nami kolejny byczy tydzień na GPW. Główne indeksy poprawiały lokalne i długoterminowe maksima, a zwyżkom towarzyszyły wysokie obroty. W giełdową zieleń wpisywał się ponownie coraz silniejszy złoty.

Pozytywne sygnały na wykresach

Poświąteczny tydzień na warszawskiej giełdzie był bardzo udany. Przyniósł bowiem zwyżki głównych indeksów przy solidnych obrotach przekraczających dziennie 1 mld zł. Liczba spółek wybijających nowe szczyty trendów również była imponująca.

Indeks dużych spółek z problemami przy lokalnym oporze

Początek kwietnia na warszawskiej giełdzie upłynął w świątecznej atmosferze. Główne indeksy wykazywały mniejszą zmienność, a obroty nie przekraczały bariery 1 mld zł. Dolar się osłabiał, a złoto przekroczyło 2000 USD za uncję.