Specjalizacja i kompleksowość to przyszłość doradztwa

Doradca podatkowy to nadal zawód dający ogromne możliwości rozwoju, gwarantujący dobre zarobki. O pracowników jednak jest coraz trudniej, dlatego trzeba im zapewnić coś więcej niż tylko dobrą pensję – tłumaczy Mateusz Pociask, partner zarządzający, lider ponad 800-osobowego zespołu Doradztwa Podatkowego i Prawnego EY

Biegły rewident i władze firm. Teoria a praktyka

Na rynku wciąż panuje przekonanie, że radzie nadzorczej wystarczy poświęcić niewiele czasu, benefitem jest łatwe comiesięczne wynagrodzenie, a ryzyka w zasadzie nie ma żadnego. Nic bardziej mylnego.

PwC utrzymało pozycję lidera w głównym zestawieniu

Na podium zmieściła się cała wielka czwórka. Powody do zadowolenia mają także audytorzy średniej wielkości. Mimo pandemicznych zawirowań branża ma za sobą udany rok.

Od nowych technologii w gospodarce nie ma już odwrotu

Zaawansowana analityka danych i sztuczna inteligencja – tak wygląda nowoczesny audyt. Bez odpowiedniego oprogramowania, szybkiego internetu czy wysokiego stopnia zabezpieczeń nie sposób oferować usług na najwyższym poziomie.

Biegły rewident musi być ostrożny

W warunkach niepewności rośnie ryzyko subiektywizmu, mogące skutkować zniekształceniami spowodowanymi oszustwem – mówi Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Technologie kreują miejsca pracy

Będziemy obserwować olbrzymi popyt na osoby z odpowiednią wiedzą merytoryczną i technologiczną – mówią Stacy Ligas, senior partner, CEO w KPMG w Polsce i Marek Gajdziński, partner, szef działu audytu w KPMG w Polsce.

Zmiany w prawie, pandemia, wojna – wyzwań przybywa

Geopolityka uderza w biznes. Problemy przedsiębiorstw to wyzwanie dla ich audytorów. Liczba czynników ryzyka w ostatnim czasie mocno wzrosła.

Branża audytorska się kurczy. A to dopiero początek

Od kilku lat prognozuję, że liczba firm audytorskich, ale i samych biegłych rewidentów na rynku będzie topnieć. Te przewidywania stają się faktem – mówi dr Andre Helin, prezes firmy BDO.

PwC dzierży pałeczkę lidera na giełdzie

Wielka czwórka obsługuje największych emitentów. Audytorzy średniej wielkości skutecznie rozpychają się w innych segmentach. Natomiast łączna liczba podmiotów badających sprawozdania finansowe firm giełdowych systematycznie spada.

Kto rządzi na rynku audytu? Doroczne rankingi już w poniedziałek

Już 25 kwietnia zapraszamy do lektury dodatków specjalnych „Ranking audytorów” oraz „Ranking audytorów spółek giełdowych”, które ukażą się odpowiednio z „Rzeczpospolitą” i „Parkietem”.

KPMG: kompetencje i wiedza priorytetem

Pierwsze biuro KPMG w Polsce powstało w Warszawie w maju 1990 r. Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju niemal dwa tysiące pracowników.

Deloitte Audyt - rozwój lokalny, myślenie globalne

Firma świadczy usługi audytorskie, konsultingowe, podatkowe i zarządzania ryzykiem klientom z sektora publicznego i prywatnego działającym w różnych branżach.

HLB M2 rozwija szeroko skrzydła

Firma powstała w 2006 r. Została założona przez biegłych rewidentów: Macieja Czapiewskiego i Marka Dobka.

EY: promotor przedsiębiorców, kuźnia liderów

Transformacja technologiczna, Przedsiębiorca Roku, doradztwo w czasie pandemii - czyli czym jest EY w Polsce.

Mazars: międzynarodowe partnerstwo i doświadczenie

Grupa aktualnie działa w ponad dziewięćdziesięciu krajach na całym świecie. Polskie biuro powstało w 1992 r.

PKF: pasja i marzenia, realizowane na własny rachunek

Firma powstała na przełomie 1992/1993 r. Pierwsza jej nazwa to A&E Consult. Jej założycielami byli Ewa Jakubczyk-Cały wraz z mężem - Janem Cały.

UHY ECA: dynamiczna ekspansja

Grupa swoją działalność rozpoczęła w 2006 r. z inicjatywy Romana Seredyńskiego - jako Europejskie Centrum Audytu.

PwC: mocna obecność w polskiej gospodarce

Firma jest częścią globalnej sieci, której historia sięga aż 1849 r. W zeszłym roku PwC Polska obchodziło swoje 30-lecie.