Nasdaq 100 bierze teraz na celownik 14 000 pkt

Jeszcze tydzień temu można było rozważać, czy amerykański indeks Nasdaq 100 jest w stanie zbliżyć się, a być może nawet przebić poziom 13 500 pkt. Jak się okazało, nie było to bardzo wymagające zadanie. Rynek rośnie, chociaż znaków zapytania w otoczeniu nie brakuje. Te najważniejsze związane ze Stanami Zjednoczonymi w tym momencie dotyczy kwestii limitu zadłużenia.

Zadyszka złota po nowym historycznym szczycie

Metale szlachetne w ostatnich dniach tanieją. Powrót do wzrostów jest jak najbardziej możliwy, ale na horyzoncie pojawiają się też nowe sygnały ostrzegawcze, które mogą studzić nadmierny optymizm.

Złoty nie poddaje się bez walki

Słabsze dane dotyczące produkcji przemysłowej w Polsce, które ukazały się wraz z początkiem nowego tygodnia, przeszły bez echa na rynku walutowym. Złoty znów zyskiwał na wartości.

Słabsze euro grozi końcem hossy na PLN

Powrót wątpliwości co do perspektyw polityki Fedu ciąży euro, a to rykoszetem może uderzyć w złotego.

Nasdaq 100 mógł nie powiedzieć jeszcze ostatniego słowa

Na światowych rynkach znów lekki powiew optymizmu. Większość indeksów w Azji zakończyła pierwszą sesję tygodnia na plusie. Zwyżki gościły także w Europie. Po ostatnim szumie informacyjnym ten tydzień zapowiada się stosunkowo spokojny.

Wyboista droga do dalszych wzrostów pary EUR/USD

Poziom 1,11 w przypadku głównej pary walutowej wciąż pozostaje poza zasięgiem. Zamiast próby ataków, mamy obecnie korektę notowań, którą napędzają m.in. jastrzębie wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej.

Ropa szuka odbicia po kolejnych spadkach

Początek nowego tygodnia przyniósł próbę stabilizacji notowań ropy naftowej. Odmiana WTI w poniedziałkowe popołudnie zyskiwała prawie 1 proc., oddalając się od poziomu 70 USD za baryłkę. Od jakiegoś czasu rynek jest jednak pod presją sprzedających. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu miesiąca cena ropy spadła o ponad 12 proc.

Ceny złota opadły z rekordu, ale fundamenty rynku kruszcu wciąż są dość sprzyjające

Krótko mogli cieszyć się inwestorzy z ubiegłotygodniowego rekordu notowań złota. Wspierane kolejnymi zawirowaniami wokół sektora bankowego w USA ceny kruszcu zdołały zakończyć tydzień na 1,4-proc. – największym od miesiąca – plusie, jednak od czwartkowego szczytu straciły prawie 3 proc.

Para EUR/JPY z szansami na kontynuację wzrostu

Początek nowego tygodnia na światowych rynkach nie przyniósł jakiś znaczących ruchów, chociaż był potencjał. W przypadku rynku walutowego uwaga inwestorów skupiła się na euro i jenie. Ostatecznie jednak poniedziałkowe publikacje okazały się być małym deszczem z dużej chmury.

XTB kusi akcjami ułamkowymi na kolejnym zagranicznym rynku

Broker dokłada nowy produkt do swojej oferty w Hiszpanii. Na tym jednak nie koniec. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w tym miesiącu udostępniony on zostanie również polskim klientom firmy.

Dolar puka do 4,13 zł

Kurs dolara amerykańskiego topnieje w środę o prawie 5 groszy, schodząc poniżej 4,14 zł. Dolar wyznacza kolejne minima.

Złoty idzie za ciosem, a prognozy nadal są optymistyczne

Nasza waluta w ostatnim czasie imponuje siłą. Jej notowania wspomagane są przede wszystkim tym, co dzieje się z główną parą walutową EUR/USD. Toteż pozwala snuć coraz odważniejsze scenariusze dla złotego.

Dolar nie składa broni i liczy na jastrzębi przekaz Fedu

Główna para walutowa EUR/USD wciąż nie jest w stanie sprostować psychologicznego poziomu 1,10. Eksperci wskazują, że to może być sygnał ostrzegawczy dla tych, którzy grają na jej wzrost. Kluczowa będzie postawa banków centralnych.

Statystyki dotyczące rynku forex straszą jeszcze bardziej

Ubiegły rok był ciężki nie tylko dla inwestorów giełdowych. Ci, którzy postawili na rynek OTC, również mieli pod górkę. Była ona wyjątkowo stroma.

Metale szlachetne też doświadczyły sporej zmienności

To, co wydarzyło się na rynku ropy naftowej, swoim zasięgiem zahaczyło też o rynek metali szlachetnych. W poniedziałek dużo działo się zarówno jeśli chodzi o notowania złota, jak również i srebra.

Złotemu niestraszne otoczenie ani RPP

Mijają kolejne tygodnie, a złoty nie przestaje zaskakiwać, i to mimo kolejnych zawirowań w otoczeniu. W poniedziałek euro było wyceniane na 4,67 zł i jest to około 1 proc. mniej niż przed miesiącem. W tym samym czasie złoty umocnił się wobec dolara o prawie 3 proc. i za amerykańską walutę trzeba było płacić w poniedziałek 4,30 zł.

Rozchwiany dolar amerykański. Jeśli nie „zielony”, to co?

Mocny wzrost notowań ropy naftowej na skutek decyzji OPEC+ o ograniczeniu produkcji znalazł też odbicie na rynku walutowym. Sytuacja była jednak bardzo dynamiczna i to, co wydawało się rano, później zeszło na dalszy plan.

Złoto zahaczyło o psychologiczny poziom 2000 USD

Po weekendowych rewelacjach związanych z bankiem Credit Suisse inwestorzy spodziewali się, że poniedziałkowa sesja, a przynajmniej jej początek, na światowych rynkach może być nerwowa. Tak też było. Kapitał uciekał od ryzyka, a jednym z beneficjentów tego ruchu było złoto.