Zwykła korekta czy pierwsza rysa na rynku metali szlachetnych?

Chociaż wielu analityków wciąż wierzy w wyższe ceny złota i srebra, to ubiegłotygodniowa przecena tych metali skomplikowała ich sytuację z punktu widzenia analizy technicznej. Kolejne dni na tym rynku zapowiadają się ciekawie.

Firma XTB kontynuuje ofensywę rynkową

Firma XTB nie pozwala się nudzić. Co chwila z jej strony pojawiają się kolejne nowości. Broker poinformował właśnie o dwóch kolejnych inicjatywach.

Jen nadal pozostaje walutą podwyższonego ryzyka dla inwestorów

Sytuacja na rynku jena w ostatnim czasie nieco się uspokoiła. Pomogły jej prawdopodobne interwencje walutowe, ale para USD/JPY znów, tym razem powoli, idzie w górę. Przedstawiciele Banku Japonii nadal nie dają zbyt wielu pretekstów do odwrócenia sytuacji na rynku jena.

Złoty silniejszy na otwarciu tygodnia. Euro najniżej od lat

Przy nadal bardzo dobrej atmosferze na krajowym i zagranicznych rynkach polska waluta na początku nowego tygodnia rosła w siłę. Złoty zepchnął euro na najniższe poziomy od kilku lat, a dolar broni się na linii wsparcia w trendzie średnioterminowym.

Bitcoin utknął w konsolidacji. Amerykańskie dane wyznaczą kierunek?

Trwa huśtawka nastrojów na rynku bitcoina. W poniedziałek jego cena początkowa spadała i znalazła się poniżej poziomu 61 tys. USD, by później znów wyjść na plus i znaleźć się w okolicach 63 tys. USD. Schemat taki już nieraz był widziany w ostatnim czasie na tym rynku.

Czy przed ropą naftową rysują się lepsze perspektywy?

Kwiecień na rynku ropy był burzliwym okresem, który ostatecznie zakończył się spadkami. W maju rynek przeszedł w trend boczny, a część analityków wskazuje, że notowania surowca uklepały już dno. Czynników niepewności wciąż jednak pozostaje sporo.

Ruch w górę pary EUR/USD niczym mozolna wspinaczka

Kurs pary walutowej EUR/USD znów nie dał rady na trwałe sforsować poziomu 1,08. Wydawać by się mogło, że stanie się to w ubiegłym tygodniu, gdyż zestaw informacji, jakie pojawiły się na rynku, w teorii przemawiał za słabszym dolarem. Faktycznie dolar nieco stracił, jednak nadal trudno mówić o jakimś faktycznym przełomie w notowaniach EUR/USD. W poniedziałek po południu kurs był w okolicach 1,079.

Złoty stabilny, ale to co najlepsze może mieć już za sobą

Majowa przerwa, chociaż obfitowała w liczne publikacje na światowych rynkach, nie wpłynęła znacząco na notowania naszej waluty. Podobnie powinno być w tym tygodniu z posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej.

Jen w końcu wyciągnięty z niebytu. Na jak długo starczy mu sił?

Japońscy decydenci prawdopodobnie w końcu przeszli od słów do czynów i zdecydowali się na przeprowadzenie interwencji walutowej. Ta trafiła na podatny grunt. Przyszłość jena wcale nie musi być jednak teraz usłana różami.

Czy Rezerwa Federalna wskaże kierunek obligacjom skarbowym?

Jak to ostatnio bywa, z racji zbliżającego się posiedzenia Rezerwy Federalnej, ważniejsza będzie nie sama decyzja w sprawie stóp procentowych, która zapadnie w środę, ale to, w jakim tonie będzie wypowiadał się na konferencji po posiedzeniu Jerome Powell, szef Fedu.

Złoto chwilowo wstrzymuje się z kolejnymi, bardziej zdecydowanymi ruchami

Notowania złota w ostatnim czasie złapały lekką zadyszkę. Od rekordu, który padł w połowie miesiąca, cena spadła o ponad 4 proc. Obecnie rynek ten przeszedł w fazę konsolidacji w okolicach poziomu 2350 USD za uncję. Trwa wyczekiwanie na nowy impuls do podjęcia bardziej zdecydowanych ruchów.

Walutowe szczęście

Waluty zarówno tradycyjne, jak i w wydaniu cyfrowym były obszarem, w którym inwestorzy radzili sobie najlepiej w I kwartale.

Eurodolar coraz bliżej minimów z jesieni zeszłego roku

W głównej parze walutowej w tym roku jak na razie gra toczy się na połowie euro. Na korzyść dolara działa odsuwanie w czasie pierwszej obniżki stóp ze względu na siłę gospodarki. W strefie euro jest na odwrót.

Interwencje walutowe na niewiele się już zdają. Jen nie przestaje razić słabością

Kiedyś był uważany za jedną z bezpiecznych przystani. Od dłuższego czasu znajduje się regularnie pod presją sprzedających, niezależnie od otoczenia. Mowa oczywiście o jenie, który traci na wartości w zasadzie niezależnie od warunków zewnętrznych. W poniedziałek para USD/JPY zbliżyła się do poziomu 154.

Metale szlachetne dojrzały do korekty?

Inwestorzy w na rynku metali szlachetnych w ostatnich dniach z pewnością nie mogą narzekać na brak zmienności. Piątek przyniósł mocne wahania cen. Złoto najpierw wykonało mocny ruch w górę, przebiło poziom 2400 USD za uncję i ustanowiło historyczny rekord na poziomie 2431 USD. Ostatecznie jednak zamknęło piątkowe notowania pod kreską.

Coraz więcej argumentów przemawia za mocniejszym dolarem

Niepewna sytuacja na Bliskim Wschodzie, a także coraz większy rozdźwięk w oczekiwaniach dotyczących pierwszej obniżki stóp procentowych przez EBC i Fed działają na korzyść amerykańskiej waluty.

Czy dane z USA przedłużą umocnienie złotego?

Polska waluta najmocniejsza od ponad czterech lat wobec euro. Pojawiają się prognozy zrównania notowań unijnej waluty z dolarem.

Czy EBC w tym tygodniu da nowy impuls do zwyżek euro?

Notowania głównej pary walutowej EUR/USD znów utknęły powyżej poziomu 1,08. Najbliższe dni mogą jednak stać pod znakiem większej zmienności. Wspólna waluta musi jednak mieć się na baczności.