Perspektywy wyników banków – przynajmniej krótkotrwałe – są doskonałe

Nie uważamy, żeby dotychczasowe zwyżki akcji były nadmierne, aczkolwiek tak jak pół roku temu, tak i teraz jesteśmy ostrożni. Jeśli chodzi o poszczególne rynki, to cały czas preferujemy polski, który długo nie partycypował w światowej hossie, był zapomniany – mówi Jacek Babiński, wiceprezes zarządu Pekao TFI odpowiedzialny za zarządzanie aktywami.

W czołówce funduszy polskich akcji kilka przetasowań

Jedno z rynkowych porzekadeł radzi trzymać się trendu, a czy warto pozostać przy najlepszych funduszach i omijać te z dołu stawki? Niekoniecznie. Pokazują to tegoroczne wyniki funduszy polskich akcji.

Szybki rajd obligacji skarbowych

Do 5,5 proc. zniżkowała we wtorek po południu rentowność polskich obligacji dziesięcioletnich. Był to najniższy poziom tego wskaźnika od ponad trzech miesięcy.

W TFI spadło zainteresowanie akcjami

Struktura sprzedaży funduszy w czerwcu pogorszyła się jeśli chodzi o produkty powiązane z rynkami akcji. Stąd i zakupy TFI na krajowym rynku zmalały.

Kolejne trzy miliardy wpadły funduszom

Sprzedaż funduszy inwestycyjnych utrzymuje się na wysokim poziomie. Klienci wiąż preferują rozwiązania dłużne.

TFI PZU: nie ma mowy o bańce akcji. Największy potencjał ma GPW

Rynki akcji w II połowie roku wciąż mogą zyskiwać, choć nie ma co liczyć na powtórkę wyników z poprzedniego roku. Do tego nadchodzi czas obligacji długoterminowych – twierdzą zarządzający TFI PZU, kreśląc prognozy na II półrocze.

Trzy cięcia stóp procentowych w USA jeszcze w tym roku. „Fed spanikuje”

Amerykański bank centralny – widząc pogorszenie na krajowym rynku pracy – jeszcze w tym roku trzykrotnie obniży stopy procentowe – twierdzi główny strateg Investors TFI. Do tego obecni liderzy hossy mają dalej zyskiwać, ale zwyżki staną się bardziej „demokratyczne”.

Druga połowa dla obligacji. Ale czy na pewno?

Zarządzający na ogół spodziewają się szerokich spadków rentowności obligacji skarbowych w drugiej połowie roku. Jest jednak kilka czynników ryzyka.

Buczek: WIG w lipcu może jeszcze pobić rekord. Potem będzie pod górkę

Rozpędzony amerykański rynek akcji nadaje pozytywny rytm pozostałym giełdom. Im bliżej wyborów prezydenckich, tym zmienność za oceanem może rosnąć, a to nie pozostanie bez wpływu na rynek nad Wisłą – przewiduje prezes Quercusa TFI.

Książkowe wyniki funduszy. Koniec półrocza w mocnym stylu

Podobnie jak kształtują się ryzyka poszczególnych aktywów, tak ułożyła się tabela wyników funduszy w ubiegłym miesiącu. Po I półroczu czołówkę stanowią polskie akcje, szczególnie małych i średnich spółek.

Skromnie z ETF-ami na polskie akcje

Krajowemu rynkowi kapitałowemu wciąż daleko do największych centrów finansowych, co dobrze obrazuje liczba ETF-ów, czyli funduszy zarządzanych pasywnie, z ekspozycją na polską giełdę.

Fundusze ESG wreszcie zazieleniły portfele inwestorów

Spółki spełniające kryteria zrównoważonego rozwoju reprezentują najczęściej nowoczesne sektory gospodarki, a stąd już bardzo blisko do tegorocznych zysków. Nastawienie inwestorów poprawiło się za sprawą oczekiwanych cięć stóp procentowych, ale i poprawy wyników.

Globalni zarządzający wciąż stawiają na spółki wzrostowe

S&P 500 zakończy ten rok na poziomie 5250 pkt (wobec 5525 pkt obecnie) – wynika z globalnego badania przeprowadzonego przez Franklina Templetona wśród zarządzających.

Europejskie spółki się wybronią, ale zmienność wzrośnie

Ostatnia korekta rynków europejskich wynikała z dwóch czynników – obaw wokół wcześniejszych wyborów we Francji i groźby odwetu Chin za cła na samochody – tłumaczy Dawid Czopek, zarządzający Polaris FIZ.

Spotkania w duchu nadziei na złapanie byka za rogi

W ostatnich miesiącach branża funduszy inwestycyjnych zdecydowanie odżyła, korzystając z giełdowej hossy oraz kiepskiej oferty bankowych depozytów. Na horyzoncie nie brakuje jednak również raf, ale współpraca z rządem i regulatorem przyniosłaby korzystne wiatry – takie wnioski płyną po XVIII edycji Forum Funduszy.

Retail Investment Strategy z pewnością przemodeluje branżę TFI

- Założeniem Retail Investment Strategy jest to, aby w końcowym rozrachunku rynek funduszy inwestycyjnych się zwiększył i nastąpiło przesunięcie oszczędności gospodarstw domowych z depozytów bankowych do funduszy inwestycyjnych – mówi Artur Zapała, partner, Kancelaria Prawna SPCG.

Klienci firm inwestycyjnych stoją na rozstaju dróg

- Pracą i odpowiedzialnością firm inwestycyjnych jest takie przedstawienie produktu, funduszy inwestycyjnych, aby były one adekwatne, ale i atrakcyjne dla klienta. Nie możemy bać się nowych kanałów sprzedaży – mówi Marcin Wlazło, dyrektor BM Pekao.

Przed polskim rynkiem kapitałowym wciąż rysuje się wiele szans

Nasz rynek nadal jest niedowartościowany, a kapitał zagraniczny płynie zbyt wolno. Nie pomaga nam wojna w Ukrainie, ale lokalnie też mamy wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć – wskazywali eksperci podczas drugiego dnia Forum Funduszy.