Szef BM Pekao: Nagroda Byka i Niedźwiedzia jest dla nas zobowiązaniem

Wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy, traktuję jako zwieńczenie całościowego już 30-letniego wkładu naszego biura w rozwój rynku kapitałowego w Polsce – pisze Piotr Kozłowski, dyrektor Biura Maklerskiego Pekao.

Polska jest częścią wolnego świata i inwestorzy nie muszą obawiać się skutków wojny

W obecny rok weszliśmy pełni entuzjazmu. Nasza gospodarka odrobiła straty wywołane przez pandemię i wróciła na ścieżkę długoterminowego wzrostu. Również dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 2021 rok był bardzo udany, co potwierdziły nasze wyniki – rekordowe obroty i przychody oraz jeden z najwyższych zysków netto w historii. W 2021 r. witaliśmy 48 debiutów, wśród których największym było IPO Pepco o wartości 3,2 mld zł.

Elita rynku kapitałowego wyłoniona po raz 28.

W 2021 r. zaczęła się nowa era – wysokiej inflacji i szybko drożejącego pieniądza. W takich okolicznościach menedżerowie spółek giełdowych, ekonomiści i analitycy radzili sobie doskonale.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu polskiego rynku kapitałowego jest jego infrastruktura

Już od 28 lat Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet" oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych wspólnie z izbą rozliczeniową KDPW_CCP działają na rzecz rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Raportowanie ESG w czasach wojny

Oceniając firmy energetyczne pod kątem środowiskowych strategii ESG, trzeba brać pod uwagę kryzys energetyczny i agresję Rosji na Ukrainę. Audytorzy koncernów będą musieli odróżnić długoterminowe cele od krótkoterminowych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego – mówi dr Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen.

Dekady rozwoju i miedziowa przyszłość

KGHM Polska Miedź SA to firma, która cieszy się statusem jednego z liderów w swojej branży. Minione dekady to okres dynamicznego rozwoju spółki i szeregu inwestycji. Miedź stanowi jeden z istotnych fundamentów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Jest także fundamentem naszej przyszłości ściśle skorelowanej z rozwojem technologii, również tych proekologicznych.

Laureaci Byków i Niedźwiedzi najlepszą tarczą antyinflacyjną

Nagrodzone przez nas spółki znakomicie wykorzystały odbicie gospodarek i przyniosły nawet trzycyfrowe stopy zwrotu akcjonariuszom. Sztuka dobrego zarządzania w wymagającym otoczeniu będzie teraz szczególnie w cenie.

Byki i Niedźwiedzie dla rynkowej elity

Prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła, LPP, Kruk i Bumech – to laureaci kluczowych kategorii nagród przyznanych przez redakcję najstarszego na rynku dziennika gospodarczego.

Byki i Niedźwiedzie i Złote Portfele za 2021 rok. Czas nagrodzić najlepszych [transmisja wideo]

Elita odbierze zasłużone laury za zeszłoroczne osiągnięcia na rynku kapitałowym. Przyznamy też nagrodę specjalną. Zapraszamy na transmisję od 18.00.

Czy Polski rynek kapitałowy padnie ofiarą wysokiej inflacji?

Drożejące żywność, energia i paliwa zostawiają Polakom mniej pieniędzy na oszczędności, ale zwiększają atrakcyjność lokowania ich na rynku kapitałowym zamiast w bankach - wynika z debaty "Parkietu", w której udział wzięli Izabela Olszewska, wiceprezes GPW, Piotr Szulec, prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI oraz Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

Kto ma szansę na nagrody Byków i Niedźwiedzi i Złote Portfele? Lista nominowanych

Jedenaście nagród Byków i Niedźwiedzi w podstawowych kategoriach, jedna nagroda specjalna, a także sześć Złotych Portfeli dla zarządzających funduszami. Już dzisiaj gala rozdania naszych nagród.

Wojna pokazała dojrzałość polskiego rynku finansowego

Główne indeksy warszawskiej giełdy po wybuchu wojny w Ukrainie nie zachowywały się radykalnie inaczej od indeksów z rynków położonych znacznie dalej od frontu.

W środę Byki i Niedźwiedzie trafią do tuzów giełdy

Elita odbierze zasłużone laury za wykorzystanie odbicia gospodarki i boomu na giełdzie. To potrzebna dawka optymizmu w trudnych czasach.

Byki i niedźwiedzie: kandydaci na prezesa roku

Kandydaci do statuetki w kategorii "Prezes roku".

Byki i niedźwiedzie: kandydaci do statuetki w kategorii spółka roku z indeksu mWIG40

Ubiegły rok przyniósł wyraźnie wzrosty głównych indeksów. Największą stopę zwrotu wypracował jednak wskaźnik mWIG40. Zyskał ponad 33 proc. Akcje wielu spółek wchodzących w jego skład rosły w dwu-, a nawet trzycyfrowym tempie.

Byki i niedźwiedzie: kandydaci do statuetki w kategorii Spółka roku z indeksu sWIG80

W 2021 r. sWIG80 zwiększył wartość o jedną czwartą, w osłabionym pandemią 2020 r. indeks małych spółek wypadł rewelacyjnie na tle rynku, rosnąc o jedną trzecią. Do nagrody za ubiegłoroczne osiągnięcia nominowaliśmy z tego grona trzy firmy, prezentujemy je w kolejności alfabetycznej.

Byki i niedźwiedzie: Spółka roku z rynku NewConnect. Debiut roku

Po rewelacyjnym 2020 r., kiedy NCIndex zyskał 108,9 proc., zeszły rok był dla rynku alternatywnego znacznie trudniejszy.