Konferencja IDM znów dała do myślenia. Było o czym dyskutować

Bukowina Tatrzańska pożegnała już rynek kapitałowy. Uczestnicy wydarzenia podczas dwóch dni paneli i warsztatów poruszyli wiele tematów. A było o czym dyskutować, bo i wyzwań na przyszłość nie brakuje. Patronem imprezy był „Parkiet".

Grzegorz Zawada, BM PKO BP: Mamy kilka ciekawych tematów IPO

Jako biuro krajowe trochę cierpię, że zdalni członkowie giełdy uzyskują coraz większą pozycję na naszym rynku. Dla całego rynku nadmierna ich dominacja nie jest dobra – mówi Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO BP, gość programu Andrzeja Steca.

Konferencja IDM. Rynek kapitałowy znów stanął na wysokości zadania w Bukowinie

Impreza Izby Domów Maklerskich dobiega końca. Nowy system giełdowy WATS, czynniki ESG w inwestycjach, private equity i venture capital, wyzwania dla branży maklerskiej – tematów do dyskusji podczas drugiego dnia konferencji nie brakowało.

W kwestii edukacji finansowej Polaków wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia

Im wcześniej rozpoczniemy naukę ekonomii, tym lepiej, szczególnie że wyzwań rynkowych wciąż przybywa.

Konferencja IDM. Trzęsienie ziemi na początek. Wiele kontrowersyjnych tez

Otoczenie dzisiaj nie sprzyja. Być może czeka nas nawet techniczna recesja. To odbije się na wycenie wielu aktywów. Świadomość wyzwań daje jednak nadzieję, że będziemy w stanie się na nie odpowiednio przygotować – takie wnioski płyną z pierwszego dnia konferencji IDM.

Rynek kapitałowy wraca do Bukowiny Tatrzańskiej

Rusza jedna z najważniejszych konferencji rynkowych. Organizatorzy przygotowali trzynaście paneli dyskusyjnych i siedem warsztatów.

Bank Gospodarstwa Krajowego poważnie myśli o maklerce

Jak dowiedział się „Parkiet", na rynku może pojawić się nowe biuro maklerskie. Jego głównym obszarem zainteresowania mają być małe i średnie firmy, a przede wszystkim jednostki samorządu terytorialnego.

XTB zyskało najwięcej klientów

Liczba otwartych rachunków maklerskich znów zbliża się do okrągłego poziomu 1,5 mln. Pomaga pojawienie się „nowego" gracza.

Kontrakty też stają się domeną zagranicy

Hudson River na czele i Jump Trading pukający do drzwi czołówki – tak wygląda rynek futures, który do niedawna był zdominowany przez krajowych inwestorów i pośredników.

Maksymilian Skolik, dyrektor BM mBanku: Chcemy podnieść jakość naszej oferty dla instytucji

Zamierzamy kontynuować nasze silne tradycje jednego z czołowych biur maklerskich w kraju, obsługujących zarówno klientów detalicznych, jak i instytucjonalnych, zapewniając szeroki wachlarz usług – mówi Maksymilian Skolik, dyrektor BM mBanku.

Goldman Sachs rozdaje karty na GPW

Takiej dominacji jednego brokera, którą widzieliśmy w kwietniu w Warszawie, nie było już dawno. O przypadku nie może być jednak mowy.

Omar Arnaout, XTB: Pracujemy nad nowościami dla klientów

W obszarze technologiczno-produktowym wciąż trwają prace nad polepszaniem naszej oferty. Wierzę, że pozwoli to nam w przyszłości osiągać co najmniej tak dobre wyniki, jak w I kwartale – mówi Omar Arnaout, prezes XTB.

XTB nie pozwala się nudzić inwestorom

Wstępne wyniki firmy za I kwartał uskrzydliły w środę notowania jej akcji.

XTB pokazuje świetne wyniki

Broker przekazał wstępne dane za I kwartał 2022. Spółka wypracowała prawie 253 mln zł.

Brokerzy kuszą klientów rynkami zagranicznymi. 15 zamiast 30 proc. podatku

Rynki zagraniczne stały się nowym polem maklerskiej rywalizacji. Jest o co się bić, bo liczba klientów inwestujących poza GPW stale rośnie. Ci zaś mogą tylko zacierać ręce, bo handel na zagranicznych parkietach staje się coraz atrakcyjniejszy.

Nowe osoby zakładają maklerskie szelki

Ponad 30 osób uzyskało pozytywny wynik z ostatniego egzaminu organizowanego przez KNF.

XTB ma ponad 63 tys. rachunków maklerskich i jest ósmą siłą na polskim rynku akcji

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych opublikował dane dotyczące rachunków maklerskich w marcu. Wynika z nich, że w ciągu miesiąca ich liczba zwiększyła się aż o 77,7 tys. Takiego przyrostu nie było nawet podczas pandemicznego szaleństwa rynkowego. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

XTB odkryło karty. Ponad 63 tys. klientów na polskim rynku akcji

KDPW opublikowało dane dotyczące rachunków maklerskich w marcu. Wynika z nich, że w ciągu miesiąca ich liczba zwiększyła się aż 77,7 tys. Takich przyrostów nie było nawet podczas pandemicznego szaleństwa rynkowego. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.