Tego lata Fed stóp procentowych raczej nie obniży

Rynkowe wyceny obniżki stóp Fed w 2024 r. zmniejszyły się z 175 punktów bazowych w styczniu do 35 punktów bazowych obecnie. Do tego spadku przyczyniły się w całości „gorące” dane o inflacji w USA za I kwartał.

Nvidia jest warta więcej niż cała niemiecka giełda

Wartość giełdowa Niemiec wynosi ok. 2,5 biliona dolarów, a Nvidii 2,62 biliona dolarów. W tym tygodniu Nvidia zyskała 348 miliardów dolarów, co stanowi łączną wartość koncernów Siemens, Deutsche Telekom i Mercedes.

Decyzja SEC toruje drogę funduszom ETF na ether

Amerykański SEC zatwierdził zmianę zasad, która utorowałaby drogę funduszom ETF kupującym i przechowującym ether, jedną z największych kryptowalut na świecie. Ether zyskał 0,3 proc. po zatwierdzeniu 8 funduszy ETF Ethereum, w tym BlackRock i Fidelity

Czy stopy procentowe w USA pójdą w górę?

Rentowności 2-letnich obligacji w USA rosną, ponieważ z protokołów Fed wynika, że wciąż jest możliwa podwyżka stóp procentowych. Wskazują na obawy związane z brakiem postępów w sprawie inflacji.

ETF na Ether: Rynki kryptowalut pewne zatwierdzenia

Euforia ogarnia rynki kryptowalut w obliczu rosnącego optymizmu, że organy regulacyjne zatwierdzą fundusze ETF Ether. Jeśli tak się stanie, cena może sięgnąć do końca roku 8000 dolarów.

Nowych portfeli bitcoina najmniej od 2018 r.

Siedmiodniowa średnia ruchoma liczba nowych adresów w sieci bitcoin, która zaledwie sześć miesięcy temu osiągnęła swój najwyższy poziom w historii, spadła do najniższego poziomu od 2018 roku.

W USA coraz większe kłopoty z samochodowymi kredytami subprime

Ogromne zyski na rynku subprime skłoniły wyspecjalizowanych dealerów/kredytodawców do podjęcia dużego ryzyka, co zaczyna się odbijać upadłościami.

Dow Jones Industrial przebił 40 000 punktów

Indeks zamknął się nieco niżej w czwartek po krótkim przeskoczeniu po raz pierwszy 40 000 pkt. W tym dniu średnia wartość największych blue chipów osiągnęła poziom 40 051,05, co stanowiło kulminację hossy, która rozpoczęła się w październiku 2022 r.

Kredyty hipoteczne nie zaszkodzą amerykańskim bankom

Banki mają w swoich księgach stosunkowo niewiele kredytów hipotecznych; większość z nich sprzedają podmiotom rządowym, które przekształcają je w wspierane przez rząd MBS i sprzedają inwestorom.

Zaufanie niemieckich inwestorów rośnie 10 miesiąc z rzędu

Odzwierciedla to optymizm co do powrotu wzrostu gospodarczego. Perspektywy dla największej gospodarki Europy ostatnio się poprawiły, a badania wskazują na poprawę nastrojów.

Turcja musi opanować deficyt obrotów bieżących

Presja na deprecjację liry wynika z deficytu na rachunku obrotów bieżących. Tendencja spadkowa, która rozpoczęła się po szczycie w lipcu ub.r., straciła dynamikę przy jedynie niewielkim spadku 12-miesięcznego deficytu kroczącego w porównaniu z lutym.

Jak Chiny wspomagają Rosję przez pośredników

Łączny eksport Chin do Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji osiągnął w I kwartale 2024 r. 1,1 mld dolarów, w porównaniu z 0,4 mld dolarów w I kwartale 2019 r. Ten 150-proc. wzrost nie wynika ze wzrostu popytu wewnętrznego...

Sytuacja w niemieckim przemyśle: nie jest tak źle, jak sądzono

Deutsche Bank zaktualizował swoje prognozy dotyczące produkcji przemysłowej w 2024 r. Nie jest tak źle, jak wcześniej sądzono, obecnie spodziewa się spadku o 1,5 proc., a nie o 2,5 proc.

Japonia jest w pułapce wysokiego zadłużenia

Obrona jena kosztowała w minionym tygodniu prawie 60 mld dolarów, a Tokio gotowe jest do kolejnych interwencji. A ruchy waluty mogą mieć wpływ na tempo i termin przyszłych podwyżek stóp procentowych.

Pierwszy w tym roku spadek niemieckiej produkcji przemysłowej

W marcu produkcja przemysłowa spadła o 0,4 proc., nie aż tak bardzo, jak oczekiwano - o 0,7 proc. Jednak poprzedni miesiąc został znacząco zrewidowany w dół.

Jak bitcoin reaguje na płynność netto USA

Płynność jest największym czynnikiem wpływającym na ryzykowne aktywa, w szczególności aktywa wzrostowe, kryptowaluty i technologie.

Berkshire bije kolejny rekord wzrostu zysków operacyjnych

Firma Warrena Buffetta zmniejszyła swoje ogromne udziały w Apple i jej zasoby gotówkowe osiągnęły rekordową kwotę 189 miliardów dolarów. Rekordowy jest też zysk operacyjny.

Fed spowolni zmniejszanie swego bilansu

Począwszy od czerwca Fed będzie zmniejszać swój bilans w wolniejszym tempie, zmniejszając liczbę obligacji skarbowych, które pozwala na spłatę co miesiąc, co ma częściowo na celu złagodzenie potencjalnego obciążenia stóp rynku pieniężnego.