Tąpnięcie kredytów hipotecznych

W kwietniu banki udzieliły tylko 14 570 kredytów mieszkaniowych. To najmniej od grudnia 2017 r.

Zarząd PKO BP: potrafimy dalej rosnąć, ale istnieją ryzyka

Bank nie widzi sygnałów pogarszania się jakości portfela kredytowego i nie obawia się obecnego poziomu stóp procentowych. PKO BP stosował bufory na wzrost stóp zdecydowanie wyższe niż wymagane przez regulatora.

PKO BP: ponad 1,4 mld zł zysku w I kwartale

Największy polski bank zwiększył wyniki w I kwartale. Pomaga m.in. wzrost stóp procentowych, który pozytywnie wpływa na wynik odsetkowy. Na początku dzisiejszej sesji notowania PKO BP spadają o 2,8 proc., jednak pod presją są wszystkie sektory na GPW, co ma związek z negatywnymi nastrojami na zagranicznych parkietach.

Chęć do zawierania ugód frankowych może wyraźnie spaść

Część klientów, którzy rozważali ugodę albo drogę sądową, dziś prawdopodobnie skłania się ku tej drugiej. Zdaniem niektórych analityków rezerwy frankowe będą musiały być jeszcze dotwarzane.

Członek zarządu EBC: Testy cyfrowego euro możliwe niebawem

Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Fabio Panetta wskazał, że prace nad wprowadzeniem cyfrowego euro trwają, a jego testy mogą rozpocząć się już pod koniec 2023 roku.

Jarosław Fuchs, Bank Pekao: Inwestorzy szukają bezpiecznych przystani

Jak przyznaje Jarosław Fuchs , wiceprezes Banku Pekao, na przełomie września i października w ofercie mogą się już pojawić obligacje skarbowe. Klienci będą zatem mogli dywersyfikować swoje portfele z wykorzystaniem bezpiecznego produktu.

Wyceny banków pokazują obawy

Wojna w Ukrainie czy spowolnienie gospodarcze wpływają na nastroje, jednak wiele negatywnych informacji może być już w cenach pożyczkodawców.

Banki: ponad 6,2 mld zł zysku w I kwartale

Sektor bankowy dzięki podwyżkom stóp procentowych znacząco zwiększa wynik odsetkowy, co przekłada się na ogromny zyski. W samym I kwartale zyski wzrosły o 140 proc. rok do roku.

Adam Glapiński będzie prezesem NBP przez kolejne 6 lat

Mimo stanowczych protestów posłów opozycji Sejm głosami PiS i jego koalicjantów zdecydował, że obecny szef banku centralnego będzie nim kierował przez kolejne 6 lat.

BOŚ: wynik z odsetek najwyższy od lat

Udział „zielonych produktów" w portfelu banku rośnie. Sprzedaż proekologicznych kredytów w I kwartale wyniosła 59 proc. ogółu.

mBank: zły czas dla pilotażu ugód

Wzrost WIBOR-u powoduje, że raty kredytów w złotych są coraz wyższe. Zarząd przyznaje jednak, że w tej chwili nie widać sygnałów istotnego pogarszania się jakości portfela. Klienci cały czas spłacają regularnie kredyty, szczególnie jeśli chodzi o kredyty hipoteczne.

Adam Glapiński na ostatniej prostej. Dobiegnie do mety?

PiS ciągle szuka głosów do poparcia w Sejmie wniosku o kolejną kadencję szefa NBP dla jego obecnego prezesa. Cały czas w szachu trzyma go Solidarna Polska. Głosowanie w Sejmie planowane jest na jutro.

Wyniki mBanku pozytywnie zaskoczyły

WIG-banki świeci dziś na czerwono, jednak notowania mBanku rosną o ponad 3 proc. Spółka jest liderem pod względem wzrostów w WIG20. Wyniki w I kwartale okazały się być lepsze od prognoz.

BOŚ: wynik z odsetek najwyższy od lat

Zysk netto grupy BOŚ w minionym kwartale wyniósł 23,4 mln zł w porównaniu z 2,1 mln zł zysku w analogicznym okresie rok wcześniej. Na początku środowej sesji akcje banku znajdują się w okolicy wtorkowego zamknięcia.

BNP Paribas widzi wyzwania dla rynku

Bank zakończył I kw. skokiem wyników. Nad gospodarką gromadzą się jednak ciemne chmury.

Pomoc kredytobiorcom. Rząd odkrywa karty, banki liczą straty

Eksperci podkreślają, że jedyne odchylenie obecnych propozycji wobec wcześniejszych zapowiedzi to liczba wakacji kredytowych. Wcześniej plan zakładał trzy w tym roku i cztery w przyszłym. Teraz mowa o w sumie ośmiu.

Premier: trzy filary wsparcia kredytobiorców

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił trzy filary wsparcia osobom, które posiadają kredyt w złotych. W planach rządu jest też wymuszenie na bankach wzrostu oprocentowania depozytów.

Co ze sprzedażą detalu Citi Handlowego?

Strategia zakładała osiągnięcie rentowności odnogi detalicznej. Cel ten udało się zrealizować już w minionym kwartale.