Włochy znów łagodzą podatek bankowy

Włoskie banki zyskają szansę na uniknięcie podatku od zysków nadzwyczajnych.

Początek końca złotej ery rekordowych zysków banków

Spadające stopy procentowe i wakacje kredytowe to widmo słabszych wyników sektora finansowego. W tle wciąż czai się duże ryzyko kredytów frankowych. Ale zarobki wciąż mogą być wielomiliardowe.

Wakacje kredytowe jeszcze na rok

Najnowsza obietnica premiera Morawieckiego może kosztować banki nawet 6 mld zł. Decyzję w sprawie wydłużenia ulgi w spłacie rat podejmie najpewniej już nowy Sejm.

Morawiecki: Wakacje kredytowe przedłużone na rok. Będzie kryterium dochodowe

– Ta decyzja już jest, mogę ją przekazać – wakacje kredytowe przedłużamy na cały przyszły rok, tylko wdrażamy kryterium dochodowe – ogłosił premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Polsat News.

Michał Sołowow jest zainteresowany zakupem VeloBanku

MS Galleon, wehikuł finansowy kontrolowany przez Michała Sołowowa, jest zainteresowany zakupem VeloBanku, wynika z ustaleń Business Insider Polska. Do końca września można składać niewiążące oferty na zakup banku i według źródeł portalu najbogatszy Polak zamierza "na poważnie wziąć udział w tym procesie".

VeloBank bliski realizacji rocznego planu

Ogłaszając nową strategię zarząd VeloBanku założył osiągnięcie 400 mln zł zysku na koniec 2023 roku. W ciągu dziewięciu miesięcy roku bilansowego zakończonego 30 czerwca wypracował 357,5 mln zł skonsolidowanego zysku.

Czy cięcia stóp mocno uderzą w wyniki i wyceny banków?

Kamil Stolarski, kierownik zespołu analiz giełdowych w Santander BM, będzie gościem Dariusza Wieczorka w piątkowym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz.12.00.

Co dalej z kredytami ze stałą stopą

Skoro RPP zaczęła cykl luzowania w polityce pieniężnej, posiadacze kredytów o stałym oprocentowaniu mogą poczuć się trochę nabici w butelkę. I można spodziewać się, że do banków ruszy fala chętnych na zmianę warunków.

Likwidacja podatku Belki da impuls rozwojowy rynkowi kapitałowemu

Przedwyborcze zapowiedzi likwidacji lub ograniczenia zakresu podatku od dochodów kapitałowych ciepło przyjmują przedstawiciele rynku kapitałowego. Ich zdaniem mógłby to być dla niego mocny impuls do dalszego rozwoju i budowania oszczędności.

Raty kredytów CHF mogą pobić rekord

Ryzyko walutowe znowu uderza we frankowiczów. Może to skłonić jeszcze więcej z nich do wejścia na drogę sądową.

Koniec nadziei na tańszy kredyt – stawki WIRON wyższe niż WIBOR

Po zaskakujących, głębokich obniżkach stóp procentowych NBP indeksy WIBOR poleciały mocno w dół. WIRON też reaguje, ale dużo wolniej. Taka sytuacja może potrwać aż do czasu zakończenia cyklu luzowania w polityce pieniężnej.

Bank Pocztowy wychodzi na prostą. Dobre wyniki po I półroczu

W I półroczu Bank Pocztowy wypracował wynik finansowy netto na poziomie 106,5 mln złotych, w porównaniu do 49,3 mln złotych w analogicznym okresie roku 2022. To najwyższy wynik w historii banku - zarówno po półroczu, jak i w ujęciu całorocznym.

Prezes BNP Paribas Bank Polska: Jesteśmy w stanie dźwignąć te trudności

W grupie BNP Paribas nie ma dyskusji o wyjściu z polskiego rynku. Aczkolwiek mogę otwarcie powiedzieć, że poziom rozczarowania w centrali naszego wiodącego akcjonariusza jest wysoki. Nie tak to miało wyglądać – mówi Przemysław Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska.

Banki oferują nowe frankowe ugody, lepsze od starych

Banki przeszły do ofensywy i oferują coraz lepsze ugody. Warunki finansowe porozumień poprawiły się nawet o 20 proc. Dostrzegają to frankowicze, którzy wcześniej je zawarli.

Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao: Wierzę w jeszcze lepsze wyniki

Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy w biurze maklerskim, ale oczekiwania i apetyty są znacznie większe. Szukamy dodatkowych źródeł przychodów i nowych klientów instytucjonalnych – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao.

Banki boją się skutków wyroku w sprawie frankowiczów

Zdaniem bankowców największym zagrożeniem dla sektora bankowego jest wyrok TSUE w sprawie frankowiczów. Zdecydowana większość badanych negatywnie oceniła długofalowy wpływ tego wyroku na kondycję polskiego sektora bankowego.

KNF zgadza się na powołanie Dariusza Szweda na prezesa PKO BP

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Dariusza Szweda na stanowisko prezesa PKO BP.

Citi Handlowy pnie się w górę

Spółce udało się poprawić podstawowe wyniki za II kwartał, w tym wynik odsetkowy, mimo osłabionego ze względu na wysokie stopy procentowe popytu korporacji na kredyty.