Jakie zyski pokażą banki za II kw.? Niezłe prognozy

Mimo kosztów wakacji kredytowych i sporych rezerw na kredyty w CHF analitycy spodziewają się solidnych, choć nie rekordowych, wyników sektora w minionym kwartale.

WIBOR trafił przed TSUE. Konsekwencje mogą być opłakane

Gdyby Trybunał Sprawiedliwości UE opowiedział się po stronie posiadaczy kredytów z WIBOR, skutki byłyby niewyobrażalne. Ucierpiałyby nie tylko banki, ale również cała gospodarka.

Analitycy tłumaczą, dlaczego kurs PKO BP spada. Co się dzieje z akcjami?

Notowania akcji PKO BP spadają, a hossa jest zagrożona, bo zdaniem analityków akcje banków przestały być uodpornione na złe informacje. Mimo to sytuacja fundamentalna PKO BP wciąż jest dobra, a wyceny wskazują, że kurs ma potencjał wzrostu.

3 powody, dla których warto założyć konto przez Internet

Chcesz założyć konto? Jeszcze kilka lat temu musiałbyś udać się do placówki banku, poczekać w kolejce i dopełnić licznych formalności. Dzisiaj nie jest to potrzebne. Możesz wypełnić dokumenty i podpisać umowę w obecności kuriera albo założyć konto metodą na selfie. Dlaczego warto to zrobić? Co możesz dzięki temu zyskać? Wyjaśniamy.

Czy wysokie stopy wypaczają wyniki banków

Przedłużający się okres restrykcyjnej polityki pieniężnej w Polsce obfituje w nietypowe, nieoczywiste zjawiska. Większość z nich ma pozytywne przełożenie na zyski sektora, ale zwykle w krótkim okresie. W nieco gorszych nastrojach mogę być za to klienci banków.

Czy Cezary Stypułkowski sprawdzi się w roli prezesa Pekao

Cezary Stypułkowski, nowy prezes Pekao, to bankowiec z długim doświadczeniem i kwalifikacjami do zarządzania. Ale jak ocenia rynek, to nie geniusz bankowości czy wyjątkowy wizjoner.

Nowym prezesem Pekao został były szef mBanku

Po długim oczekiwaniu, Rada Nadzorcza wyłoniła nowego prezesa Banku Pekao. Zostanie nim Cezary Stypułkowski, ale dopiero w dniem 5 października br.

Kiedy i kto zasiądzie w fotelu prezesa Pekao?

Rynek zaczyna się już niecierpliwić, bo wybór nowych władz Pekao przedłuża się. Choć rada nadzorcza obradowała we wtorek, do godz. 17.45 nie poznaliśmy komunikatu.

Prezes mBanku Cezary Stypułkowski rezygnuje, kursy akcji lekko w górę

Od piątku rano notowania mBanku na warszawskim parkiecie są na plusie na ponad 1 proc. Rynek żegna prezesa Cezarego Stypułkowskiego bez wielkiego żalu, ale i bez euforii.

Alior koryguje w dół koszty. Wynik brutto w II kwartale pomniejszony o 86 mln zł

Alior Bank skorygował w dół rozpoznany koszt związany z modyfikacją umów kredytowych z tytułu wakacji kredytowych do 86 mln zł ze 117 mln zł wcześniej - podał bank w komunikacie. Wynik brutto banku w II kwartale będzie pomniejszony o 86 mln zł

Cezary Stypułkowski rezygnuje z funkcji prezesa mBanku

Cezary Stypułkowski złożył rezygnację z funkcji prezesa mBanku ze skutkiem na dzień 4 lipca 2024 r. - podał mBank w komunikacie.

Decyzja RPP o stopach. Kredyty drożeją, lokaty coraz mniej opłacalne.

Rada Polityki Pieniężnej na lipcowym posiedzeniu nie zmieniła stóp procentowych. Dla pożyczkobiorców to tym gorsza wiadomość, że nowe kredyty dosyć nieoczekiwanie zaczęły drożeć. Cieszyć się powinni oszczędzający, ale oferta banków ich nie rozpieszcza.

Kredyt „Na start” najwcześniej od 2025 roku

Szef resortu rozwoju Krzysztof Paszyk będzie szukać większości politycznej dla programu dopłat do kredytów i innych elementów polityki mieszkaniowej.

Nie tylko frankowicze walczą z bankami. Przybywa sporów o WIBOR

Liczba pozwów dotyczących złotowych kredytów opartych na stawce WIBOR przekroczyła już tysiąc. Zdaniem części prawników pytanie brzmi nie „czy”, ale „kiedy” konsumenci zaczną takie postępowania wygrywać.

Prezes PKO BP: Nie możemy oddać pola konkurencji, także niebankowej

Chcę, żebyśmy w ramach nowej bankowości przestali myśleć w starym schemacie, że „bank sprzedaje kredyty, po które ktoś musi przyjść”. W nowej bankowości kluczowy jest sam proces zakupów i doświadczenie klienta, a finansowanie będzie w tle – mówi Szymon Midera, prezes PKO BP.

KNF nałożyła na BNP Paribas BP karę w wysokości 1 mln zł

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na BNP Paribas Bank Polska karę pieniężną w wysokości 1 mln zł za nienależyte sprawowanie stałej kontroli czynności faktycznych i prawnych wykonywanych przez PSF FIZAN oraz PSF 2 FIZAN - podała KNF w komunikacie.

Japoński gigant bankowy ma kłopoty. Musi pozbyć się obligacji za 63 mld dolarów

Norinchukin, piąty pod względem wielkości bank w Japonii, zapowiedział, że sprzeda ze swojego portfela europejskie i amerykańskie obligacje warte 63 mld dol. Ponosi on bowiem duże straty na tych papierach.

Nowe wymogi dla banków – kto za to zapłaci?

Banki będą musiały tworzyć tzw. bufor antycykliczny, zatrzymując więcej kapitałów. Klienci nie powinni odczuć zaostrzonych wymogów. Ale dywidendy mogą być mniejsze.