Jacek Mysior

Spadki po rozczarowujących wynikach nie zawsze są okazją

Będący już na finiszu sezon publikacji wyników kwartalnych obfituje zarówno w pozytywne, jak i negatywne zaskoczenia, które w niektórych przypadkach mocno zachwiały kursami. Czy warto dać szansę przecenionym firmom?

4 małe spółki giełdowe z dużym potencjałem

Na akcjach małych spółek w tym roku można było dobrze zarobić. Mimo wzrostu cen akcji ten segment rynku wciąż kryje sporo ciekawych okazji.

Apator patrzy z optymizmem na 2023 r.

Zarząd wskazuje na dobre perspektywy segmentów energii elektrycznej oraz wody i ciepła.

Wyprzedaż akcji Wieltonu po wynikach

Wyniki kwartalne Wieltonu mocno rozczarowały inwestorów. W odpowiedzi trakcie pierwszych minut czwartkowej sesji kurs spadał nawet o ponad 15 proc. przy bardzo wysokich obrotach.

Jest kolejne wezwanie na Alumetal

Norweski gigant z branży aluminiowej Norsk Hydro ponownie ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Alumetalu oferując 78,69 zł za akcję, co oznacza premię w wysokości 15 proc. wobec ceny oferowanej w pierwszym wezwaniu z kwietnia 2022 r.

Tegoroczna fala wzrostów w Warszawie porwała średnie spółki z mWIG40

W tym roku na walorach „średniaków” z indeksu mWIG40 można było porządnie zarobić – stopy zwrotu w tym segmencie są niemal równie efektowne jak w przypadku małych firm. Czy dobra ich passa zostanie podtrzymana?

Celon Pharma z większą stratą w I kwartale

Wynikom biotechnologicznej spółki ciążyły straty segmentu innowacyjnego. W I kwartale br. Celon Pharma zanotowała 9,5 mln zł straty netto, wobec 7,5 mln zł straty w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Strata EBITDA wyniosła 1,8 mln zł wobec 0,6 mln zł zysku przed rokiem. Przychody ze sprzedaży wyniosły 43,9 mln zł i były o 5proc. wyższe niż rok wcześniej.

Aplisens przyspieszy dzięki akwizycji

Producent aparatury kontrolno-pomiarowej nie ma obaw o zamówienia, ale marże będą pod presją.

Akcje Dadelo uskrzydlone rekomendacją

Akcje Dadelo mocno zwyżkują już drugą sesję z rzędu, tym razem o nawet o ponad 7 proc. Notowania internetowego dystrybutora rowerów i akcesoriów rowerowych wsparła pozytywna rekomendacja Trigon DM opublikowana dzień wcześniej.

Aplisens: Wyniki powyżej oczekiwań

W trakcie pierwszych minut wtorkowej sesji akcje Aplisensu drożały nawet o prawie 7 proc. Tak rynek zareagował na lepsze od oczekiwanych wyniki kwartalne spółki.