Obniżki stóp w strefie euro są już pewne

Wczoraj kilku członków Europejskiego Banku Centralnego potwierdziło, że obniżki stóp procentowych będą miały miejsce na posiedzeniu w przyszłym tygodniu, co będzie rozpoczęciem całego procesu łagodzenia polityki monetarnej, wobec ostatniego sukcesu sprowadzenia inflacji w pobliże celu.

Święto w UK, święto w USA

Bieżący tydzień rozpoczął się na rynkach finansowych w spokojnej, wręcz leniwej atmosferze. Obniżone były wyraźnie aktywność i obroty.

Apetyt rośnie

Wzrost apetytu na ryzyko sprzyjał walutom z rynków rozwijających się. Osłabienie dolara wsparło w maju notowania większości walut.

Ostatni tydzień niepewności

Zaczynamy ostatni tydzień maja i prawdopodobnie ostatni tydzień wysokich stóp procentowych. W przyszłym tygodniu aż dwa banki centralne mogą zdecydować się na cięcia stóp procentowych.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 24 maja - czy uderzy risk-off?

Opublikowane wczoraj zaskakująco dobre szacunki PMI dla USA - w maju silnie w górę poszedł wskaźnik dla usług - nasiliły obawy, że w sytuacji, kiedy gospodarka wcale nie jest słaba, to inflacja może nazbyt wolno (zdaniem FED) opadać w stronę celu i tym samym decydenci będą mieć jeszcze więcej argumentów do tego, aby podtrzymać scenariusz 'higher for longer' dla stóp procentowych.

SEC zatwierdza ETFy na Ethereum

Kolejny ważny kamień milowy dla rynku kryptowalut za nami.

Kurs złotego niewrażliwy na dane gospodarcze

Czwartkowy poranek nie przyniósł znaczących ruchów złotego. Czy to się zmieni w kolejnych godzinach handlu?

Minutki potwierdzają jastrzębie stanowisko FED

Opublikowany wczoraj zapis protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC potwierdził ostatnie komentarze bankierów amerykańskich sugerujące utrzymanie stóp na wyższych poziomach przez dłuższy okres czasu.

DM BOŚ; Sytuacja na rynkach 23 maja - coraz mniej wiary w FED...

Wyniki spółki NVIDIA opublikowane po sesji na Wall Street zostały odebrane optymistycznie przez rynki - widać, że firma potrafi utrzymać wysokie marże - dodatkowym wsparciem okazała się też zapowiedź splitu akcji 1:10.

Kurs złotego odczuł umocnienie dolara

Silny dolar na globalnym rynku uderzył w złotego. Ten wyraźnie tracił w drugiej części dnia.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 22 maja - "jastrzębie" banki centralne?

Dzisiaj w nocy dostaliśmy przekaz z RBNZ, a nad ranem opublikowane zostały ważne dane o kwietniowej inflacji w Wielkiej Brytanii.

Sytuacja na rynkach 21 maja - run na kryptowaluty

W tradycyjnej przestrzeni FX we wtorek rano jest relatywnie spokojnie - widać, że dolar czeka na nowe impulsy i zmiany są niewielkie

Dane CPI z Kanady w cieniu hossy na towarach i kryptowalutach

Wtorkowa sesja na giełdach, podobnie jak i wczoraj nie będzie obfitować w kluczowe z punktu widzenia szerokiego rynku publikacje makro

Złoty niemal u celu

Mija pięć tygodni od apogeum strachu o konflikt na Bliskim Wschodzie i momentu, gdy przestała topnieć rynkowa wycena obniżek stóp przez Rezerwę Federalną.

Wstrzemięźliwość RPP

Na gruncie fundamentalnym złotego wciąż wspiera pozytywne carry trade, a więc różnica w poziomie stóp procentowych pomiędzy walutami regionu.

Rynki potrzebują "gołębiego" przekazu z FED

Poniedziałkowy ranek nie przynosi większych zmian na rynku FX, widać wyczekiwanie na informacje, jakie napłyną w dalszej części tygodnia - dla dolara liczyć się będą zapiski z ostatniego posiedzenia FED w środę, szacunki indeksów PMI za maj w czwartek, oraz dane o nastrojach konsumenckich Uniwersytetu Michigan w piątek.

Złoty tak mocny jak w 2008?

Niemal wszystko zdaje się sprzyjać złotemu – rekordy na Wall Street, przebudzenie rynków wschodzących, słabnący dolar, postawa RPP. Choć na ten moment nie widać istotnych zagrożeń, polska waluta staje się coraz bardziej przewartościowana.

Fed nie jest pewny spadku inflacji

W tym tygodniu poznaliśmy dosyć optymistyczny sygnał ze strony amerykańskiej inflacji – w końcu w 4 miesiącu tego roku przestała rosnąć.