Przez galopujące ceny polisy mniej chronią

Wartość polis mieszkaniowych nie nadąża za cenami mieszkań i materiałów budowlanych. To groźne.

KNF nałożyła na Compensę 65 tys. zł kary za opóźnienia w przyznaniu i wypłacie odszkodowań

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Compensę Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 65 100 zł za 10 przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań, podała Komisja.

Fuzje i przejęcia firm na dobre wkroczyły do branży ubezpieczeniowej

Konsolidacje powinny być postrzegane jako możliwość rozwoju i pracy nad ulepszaniem świadczonych usług – mówi Krzysztof Mleczak, założyciel i prezes Exito Broker w latach 2006–2022.

Ubezpieczenia: Mało skarg na liderów

Najwięksi gracze na rynku polis OC i AC dobrze wypadają w oczach klientów i zbierają mało skarg.

Eurohold stawia na stabilny rozwój

Grupa ubezpieczeniowo-energetyczna buduje pozycję na krajowym rynku.

OC drożeje, złe wieści dla kierowców

Z rynku płyną kolejne sygnały o odwróceniu trendu spadkowego na rynku komunikacyjnego OC.

Dobry początek roku Grupy PZU. Szybka realizacja strategii

W pierwszym kwartale 2022 r. Grupa PZU zwiększyła przypis składki ubezpieczeniowej brutto do 6,3 mld zł, najwyższej historycznie wartości w tej części roku. Zysk netto wyniósł 758 mln zł, a zwrot na kapitale 17,8 proc. Największy polski ubezpieczyciel skutecznie i konsekwentnie realizuje przyjętą rok temu strategię na lata 2021–2024.

Dobry start PZU w trudny rok

Grupa PZU wypracowała w I kwartale tego roku zysk netto znacznie wyższy od oczekiwań rynku. Zebrała też rekordową składkę ze sprzedaży polis w tej części roku. Ocenia, że te wyniki są dobrą prognozą dla wypłaty dywidendy. Problemy? OC i bancassurance.

Dobry początek roku Grupy PZU. Szybka realizacja strategii

W pierwszym kwartale 2022 r. Grupa PZU zwiększyła przypis składki ubezpieczeniowej brutto do 6,3 mld zł, najwyższej historycznie wartości w tej części roku. Zysk netto wyniósł 758 mln zł, a zwrot na kapitale 17,8 proc. Największy polski ubezpieczyciel skutecznie i konsekwentnie realizuje przyjętą rok temu strategię na lata 2021-2024, wspierając równocześnie transformację energetyczną polskiej gospodarki oraz działania pomocowe dla uchodźców Ukrainy.

Ten rok dla sprzedawców polis może być lepszy niż poprzedni

Zeszły rok rynek ubezpieczeń zamknął spadkiem zysku. Zmagał się ze skutkami pandemii. Dusiła go walka towarzystw o klientów i cięcie cen polis OC. Łaskawa była za to pogoda. Jak będzie w 2022 r.? Wojna w Ukrainie na razie niemal nie wpływa na naszych ubezpieczycieli.

Koniec zniżek komunikacyjnego OC

Po trzech latach mocnych spadków cen ich tempo wyraźnie zwolniło. Niektórzy już płacą więcej.

Banki sprzedały więcej polis

Rynek bancassurance najgorsze ma już za sobą i w 2021 r. solidnie odbił po pandemii.

Dobre wyniki PZU na mocnych podstawach. I dobre perspektywy

Zysk netto najwyższy od 12 lat, składka zebrana ze sprzedaży ubezpieczeń najwyższa w historii, wypłacona wysoka dywidenda, strategia realizowana z wyprzedzeniem, do tego wysoka wrażliwość społeczna i ekologiczna – tak wygląda podsumowanie 2021 r. Grupy PZU.

PZU jest jedną z najstarszych polskich firm

Tradycje firmy splatają się z początkiem historii ubezpieczeń na ziemiach polskich i sięgają XIX w. W okresie międzywojennym ustawą z 1921 r. powołano Polską Dyrekcję Ubezpieczeń Wzajemnych, którą można uznać za prekursora PZU – istniejącego do dziś lidera rynku ubezpieczeń w naszym kraju.

Prezes PZU: Nasze wyniki mają solidne podstawy biznesowe

Perspektywy dla rynku ubezpieczeniowego w tym niestabilnym otoczeniu, jak na okoliczności, są niezłe – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Dobry rok PZU, lidera polskiego rynku

Grupa PZU pochwaliła się w czwartek zyskiem netto najwyższym od 12 lat oraz najwyższą w historii zebraną składką ze sprzedaży polis.

Grupa PZU: zysk najwyższy od 12 lat, rekordowa składka

Blisko 3,34 mld zł zysku netto wypracowała Grupa PZU w roku 2021. To najwyższy wynik od 12 lat. Największy polski ubezpieczyciel zebrał też w ubiegłym roku rekordową w swojej historii składkę w wysokości 25,1 mld zł. Grupa PZU bardzo sprawnie wdraża ogłoszoną rok temu nową strategię i rozwija swój biznes na rynkach ubezpieczeniowym, bankowym, inwestycyjnym.

Ubezpieczenia: Popyt na usługi assistance

W 2021 r. z takich usług skorzystała rekordowa liczba 3,14 mln Polaków – wynika z badania przeprowadzonego przez ISPOS na zlecenie Mondial Assistance.