Ten rok dla sprzedawców polis może być lepszy niż poprzedni

Zeszły rok rynek ubezpieczeń zamknął spadkiem zysku. Zmagał się ze skutkami pandemii. Dusiła go walka towarzystw o klientów i cięcie cen polis OC. Łaskawa była za to pogoda. Jak będzie w 2022 r.? Wojna w Ukrainie na razie niemal nie wpływa na naszych ubezpieczycieli.

Koniec zniżek komunikacyjnego OC

Po trzech latach mocnych spadków cen ich tempo wyraźnie zwolniło. Niektórzy już płacą więcej.

Banki sprzedały więcej polis

Rynek bancassurance najgorsze ma już za sobą i w 2021 r. solidnie odbił po pandemii.

Dobre wyniki PZU na mocnych podstawach. I dobre perspektywy

Zysk netto najwyższy od 12 lat, składka zebrana ze sprzedaży ubezpieczeń najwyższa w historii, wypłacona wysoka dywidenda, strategia realizowana z wyprzedzeniem, do tego wysoka wrażliwość społeczna i ekologiczna – tak wygląda podsumowanie 2021 r. Grupy PZU.

PZU jest jedną z najstarszych polskich firm

Tradycje firmy splatają się z początkiem historii ubezpieczeń na ziemiach polskich i sięgają XIX w. W okresie międzywojennym ustawą z 1921 r. powołano Polską Dyrekcję Ubezpieczeń Wzajemnych, którą można uznać za prekursora PZU – istniejącego do dziś lidera rynku ubezpieczeń w naszym kraju.

Prezes PZU: Nasze wyniki mają solidne podstawy biznesowe

Perspektywy dla rynku ubezpieczeniowego w tym niestabilnym otoczeniu, jak na okoliczności, są niezłe – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Dobry rok PZU, lidera polskiego rynku

Grupa PZU pochwaliła się w czwartek zyskiem netto najwyższym od 12 lat oraz najwyższą w historii zebraną składką ze sprzedaży polis.

Grupa PZU: zysk najwyższy od 12 lat, rekordowa składka

Blisko 3,34 mld zł zysku netto wypracowała Grupa PZU w roku 2021. To najwyższy wynik od 12 lat. Największy polski ubezpieczyciel zebrał też w ubiegłym roku rekordową w swojej historii składkę w wysokości 25,1 mld zł. Grupa PZU bardzo sprawnie wdraża ogłoszoną rok temu nową strategię i rozwija swój biznes na rynkach ubezpieczeniowym, bankowym, inwestycyjnym.

Ubezpieczenia: Popyt na usługi assistance

W 2021 r. z takich usług skorzystała rekordowa liczba 3,14 mln Polaków – wynika z badania przeprowadzonego przez ISPOS na zlecenie Mondial Assistance.

Polisy drożeją, ceny OC – nie

Ceny ubezpieczeń w górę. Choć polisy OC nadal nie drożeją, to w górę idą ubezpieczenia AC. Więcej płacimy też za ubezpieczenie domu czy mieszkania.

Pomoc dla Ukraińców w PZU Zdrowie

PZU, ale też inne firmy medyczne, oferują opiekę zdrowotną uchodźcom z Ukrainy.

Siła wyższa wkracza do gry w eksporcie

Na napaści na Ukrainę i finansowym odcięciu Rosji od SWIFT i zagranicznych kont nie stracą jedynie nieliczni ubezpieczeni eksporterzy.

PZU, Warta i Hestia zapłacą za OC

Największy polski ubezpieczyciel zainicjował akcję wsparcia uchodźców. Dołączyły kolejne firmy.

To już dobry moment, by zacząć przeważać PZU?

Powoli gasnąca pandemia i poprawa sytuacji na rynku polis komunikacyjnych powinny sprzyjać wynikom i rosnącej wycenie akcji ubezpieczycieli. Największy polski ubezpieczyciel ma w tej sytuacji nadzieję na stabilną realizację polityki dywidendowej.

Ceny polis na świecie rosną, choć wolniej

Trend wzrostowy trwa. Ceny ubezpieczeń na świecie wzrosły w IV kwartale 2021 r. o 13 proc.

Za nami kolejny rok wojny na rynku komunikacyjnego OC

W 2021 r. ceny polis OC nadal spadały. I to mocno. To trzeci z rzędu rok spadków. Na horyzoncie widać już jednak podwyżki. Mogą być znaczące.

Opłaty w UFK dla klientów są niejasne

Konstrukcja opłat w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych jest niezrozumiała – wskazuje Komisja Nadzoru Finansowego.

Ceny OC spadają, ale widać już zmianę

„Zielona wyspa" obowiązkowych polis. W czasach, gdy wszystko drożeje, ich ceny w ub.r. znów spadły.