Wyjątkowo spokojny bitcoin. Maj najgorszym miesiącem w tym roku?

Już dawno najważniejsza waluta cyfrowa nie była tak senna jak ostatnio.

W tym roku nie zobaczymy już znacznych wzrostów?

Od początku roku do połowy kwietnia notowania wirtualnych walut radziły sobie bardzo dobrze. Eksperci wskazują jednak, że obecne otoczenie gospodarcze i niska płynność mogą przyczynić się do znacznie gorszego drugiego półrocza na tym rynku.

The National Post: Wielki powrót kryptowalut?

Coraz więcej inwestorów interesuje się mało popularną wirtualną walutą Pepe.

Bitcoin wyłamał się z kanału, ale dołem. Market makerzy składają broń

Po raz pierwszy od ponad dwóch tygodni najważniejsza waluta cyfrowa zsunęła się poniżej 27 tys. dolarów, forsując dolne ograniczenie kanału (27 tys, dolarów-30 tys. dolarów) którym tkwi od pewnego czasu. Na szczęście na krótko.

Szturm na największą giełdę Binance zaszkodził bitcoinowi

Lider światowego rankingu giełd kryptowalutowych doświadczył bezprecedensowego szturmu inwestorów chcących wycofać bitcoiny z tej platformy. Doszło do blokady takich transakcji, w górę poszły opłaty.

Bitcoin znowu atakuje kluczowy poziom 30 tys. dolarów, a pepe podwaja wartość

Podczas handlu w Nowym Jorku bitcoin drożał w piątek nawet o 2,8 proc. a do okrągłego poziomu 30 tys. dolarów brakowało zaledwie 310 USD.

Giełda Coinbase pozytywnie zaskoczyła

Coinbase Global, największa w USA platforma handlu aktywami cyfrowymi, w pierwszym kwartale miała mniejszą stratę i mniejszy niż prognozowano spadek przychodów.

Insiderzy z giełdy Coinbase oskarżeni o wykorzystanie poufnych informacji

Menedżerowie tej największej giełdy kryptowalutowej w Stanach Zjednoczonych, z prezesem Brianem Armstrongiem na czele, zostali oskarżeni przez inwestora Adama Grabskiego o wykorzystanie poufnych informacji by uniknąć strat w wysokości ponad miliarda dolarów.

Bitcoin wciąż z szansami na wielki skok? Spadek po wyjątkowej serii

W niedzielę najważniejsza waluta cyfrowa w Nowym Jorku drożała nawet o 2,5 proc. i kosztowała około 29,700 tys. dolarów. Zanosiło się na czwarty kolejny zwyżkowy miesiąc lidera rankingu walut cyfrowych pod względem kapitalizacji. Najdłuższa taka seria trwała sześć miesięcy do końca marca 2021

Bitcoinowe byki wiążą nadzieje z halvingiem

Choć po kilkumiesięcznym rajdzie rynek bitcoina wpadł w korektę, to nadzieję na zwyżki daje przyszłoroczne ograniczenie podaży nowych tokenów.

Bitcoin i spółka wracają do łask. Wszystko za sprawą Fedu?

W tym roku kapitalizacja rynku wirtualnych walut wzrosła o około 60 proc., do niespełna 1,3 bln dolarów. Do powrotu inwestorów na kryptowalutowy rynek w największym stopniu przyczyniają się spekulacje na temat nieodległych obniżek stóp procentowych przez Fed.

Bitcoin znów błyszczy i daje zarobić

Od listopadowego dołka najważniejsza kryptowaluta prawie podwoiła swoją wartość. Pod względem stopy zwrotu bije inne aktywa na głowę, a ostatnie zawirowania rynkowe wcale jej w tym nie przeszkodziły.

#WykresDnia: Bitcoin znów rośnie

Cena kryptowaluty znów przekroczyła 30 tys. dolarów, najwięcej od czerwca ub.r. i znalazła się na poziomie 30 100 USD. Oznacza to tygodniowy wzrost o 7,8 proc i 6,5 proc. w ciągu doby.

Bitcoin wreszcie sforsował krytyczny poziom

Od początku roku najważniejsza waluta cyfrowa podrożała już o ponad 80 proc. i w końcu wybiła się powyżej 30 tys. dolarów.

Binance. Czym Changpeng Zhao naraził się amerykańskim stróżom rynku?

Giełda Binance miała według śledczych z CFTC prowadzić politykę świadomego lekceważenia przepisów dotyczących prania brudnych pieniędzy i obrotu derywatami.

Bitcoin utknął przed kluczowym progiem. Czy może sforsować tę barierę?

Tegoroczny rajd najważniejszej waluty cyfrowej przyhamował. Sforsowanie kluczowego poziomu 30 tys. dolarów jest trudniejsze niż się wydawało, ale bitcoina mogą katapultować sezonowe trendy.

Wykradł bitcoiny o wartości 3,4 mld dolarów i ma pójść za kratki

Federalni prokuratorzy domagają się kary więzienia dla 32-letniego Jamesa Zhonga z Georgii, który z czarnorynkowej platformy ukradł ponad 50 tys. bitcoinów o wartości 3,35 mld dolarów. Tyle były warte w listopadzie 2021 roku, kiedy zostały skonfiskowane przez władze.

Bitcoin dał zarobić 72 proc. i rozłożył rywali

Najważniejsza waluta cyfrowa zaskakująco szybko otrząsnęła się z „kryptowalutowej zimy” i z przytupem zakończyła pierwszy kwartał 2023 roku.