Akceptacja ETF na Ether

23 marca SEC zaakceptował nowe fundusze ETF na Ether Spot. Ich debiut na rynku, po zmianach w regulacjach, zbliża się wielkimi krokami.

SEC uchyla drzwi dla etherowych funduszy ETF

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przygotowała grunt pod tworzenie funduszy ETF bezpośrednio inwestujących w ether, drugą co do znaczenia walutę cyfrową.

Decyzja SEC toruje drogę funduszom ETF na ether

Amerykański SEC zatwierdził zmianę zasad, która utorowałaby drogę funduszom ETF kupującym i przechowującym ether, jedną z największych kryptowalut na świecie. Ether zyskał 0,3 proc. po zatwierdzeniu 8 funduszy ETF Ethereum, w tym BlackRock i Fidelity

Oczekiwanie na decyzję SEC znów rozgrzało rynek kryptowalut

To, że regulator nakazał wprowadzenie poprawek do wniosków o uruchomienie ETF-ów opartych na ethereum, sprawiło, że inwestorzy zaczęli się spodziewać ich zatwierdzenia. Dla etheru może to być podobnie silny impuls wzrostowy jak dla bitcoina.

Czy stagflacja pogrąży bitcoina?

Jeżeli podstawowe scenariusze gospodarcze się sprawdzą, to środowisko makroekonomiczne będzie ostatecznie wspierać instrumenty wyższego ryzyka, w tym akcje oraz kryptowaluty.

Rynek liczy, że SEC zatwierdzi ETF-y na ether

Ether (ethereum), czyli druga kryptowaluta pod względem kapitalizacji, zyskała od początku tygodnia ponad 20 procent. Inwestorzy liczą na to, że amerykański regulator zatwierdzi oparte na niej ETF-y (notowane na giełdzie fundusze).

Największa część bitcoinowego tortu przypada Ameryce

Skumulowane obroty na rynku bitcoina do końca kwietnia wskazują, że udział inwestorów operujących na amerykańskim rynku osiągnął rekordowy poziom.

Nowych portfeli bitcoina najmniej od 2018 r.

Siedmiodniowa średnia ruchoma liczba nowych adresów w sieci bitcoin, która zaledwie sześć miesięcy temu osiągnęła swój najwyższy poziom w historii, spadła do najniższego poziomu od 2018 roku.

Bitcoin w kilka dni zyskał 10 proc. Rośnie korelacja z Nasdaq 100

W mijającym tygodniu bitcoin podrożał o około 10 proc., a jego korelacja z Nasdaq 100 jest najwyższa od sierpnia 2023 roku

Gdzie są globalne centra wiary w wirtualne waluty?

Wśród krajów uznawanych za najbardziej przyjazne wobec kryptoaktywów są zarówno Argentyna, USA, jak i Ukraina. Największy odsetek populacji posiada je natomiast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Bitcoinowi kopacze pod presją niższych nagród. Mogą zepsuć rynek

Firmy zajmujące się pozyskiwaniem nowych bitcoinów boleśnie odczuwają spadek naród za wydobycie

Bitcoin utknął w konsolidacji. Amerykańskie dane wyznaczą kierunek?

Trwa huśtawka nastrojów na rynku bitcoina. W poniedziałek jego cena początkowa spadała i znalazła się poniżej poziomu 61 tys. USD, by później znów wyjść na plus i znaleźć się w okolicach 63 tys. USD. Schemat taki już nieraz był widziany w ostatnim czasie na tym rynku.

Wielka weryfikacja na rynku kryptowalut

Dlaczego z ponad 2 bilionów dolarów nagle zrobiło się zaledwie 149 miliardów ?

Giełda FTX spłaci miliony klientów

Giełda kryptowalutowa FTX, która zbankrutowała w listopadzie 2022 roku, ma więcej pieniędzy niż potrzebuje na spłatę zobowiązań

Jak bitcoin reaguje na płynność netto USA

Płynność jest największym czynnikiem wpływającym na ryzykowne aktywa, w szczególności aktywa wzrostowe, kryptowaluty i technologie.

Bitcoin obronił ważne wsparcie. Czy wróci na wzrostową ścieżkę?

Katastroficzne prognozy dla bitcoina, które pojawiły się, kiedy ten doświadczał korekty spadkowej, znów się nie sprawdziły. Ostatnie dni przyniosły wyraźną zwyżkę notowań najważniejszej z kryptowalut.

Wielki wygrany rajdu bitcoina

W bitcoina zaczął inwestować cztery lata temu, a teraz zbiera owoce tej decyzji. W tym roku zgarnął 400 milionów dolarów.

Poziom 100 tys. dolarów za bitcoina nie wydaje się już być szalony

Choć po weekendowym halvingu zmniejszyła się nagroda za proces wydobycia bitcoinów, to kopacze nie mają jeszcze powodu do rozpaczy. Kurs najpopularniejszej waluty wciąż jest wysoki, a wielu analityków wskazuje, że może on pójść jeszcze znacząco w górę.