Rosja widzi ratunek w bitcoinach

Rosjanie chcą uznać kryptowaluty jako oficjalny środek płatniczy. To zmiana niemal o 180 stopni w ich polityce wobec cyfrowych aktywów.

Bitcoin może wymazać całą hossę z dwóch ostatnich lat

Głośnym echem w świecie inwestorów odbił się ostatni krach luny. To jeszcze bardziej wpłynęło na przecenę cyfrowych monet. Eksperci podkreślają, że ostatnie wydarzenia mogą skłonić regulatorów do nałożenia surowych regulacji, aby ograniczyć ryzyko w tym sektorze.

Rosja uzna kryptowaluty za oficjalne środki płatnicze

Rosjanie chcą uznać kryptowaluty jako oficjalny środek płatniczy. To zmiana niemal o 180 stopni w ich polityce wobec cyfrowych aktywów Ministerstwo Finansów oczekuje, że regulacje prawne dotyczące kryptowalut w Rosji zostaną wprowadzone w tym roku.

Bitcoin po 10 tys. USD?

Rynek kryptowalut w tym roku radzi sobie fatalnie. Nie pomagają nastroje na rynkach finansowych, gdzie inwestorzy obawiają rosnącej inflacji, zacieśniania monetarnego i spowolnienia gospodarczego. Znany amerykański inwestor uważa, że notowania najpopularniejszej cyfrowej waluty mogą spaść nawet do 10 tys. USD.

Bessa zawitała na rynek cyfrowych walut

Rynek bitcoina i pozostałych cyfrowych tokenów przechodzi najtrudniejszy okres w swojej historii. Analitycy wskazują na dalsze możliwe spadki.

To nie koniec przeceny bitcoina? „Może spaść nawet do 11 tys. dolarów”

Rynek kryptowalut przechodzi najtrudniejszy okres w swojej historii. Jak wskazują analitycy, pomimo odreagowania kursu największych kryptowalut, dalsza utrata ich wartości jest ciągle możliwa.

Jeśli bitcoin przełamie 29 tys. USD, to otworzy to drogę do 25 tys. USD

Maj dla najpopularniejszej kryptowaluty świata rozpoczął się fatalnie. Już wcześniej bitcoin wyraźnie tracił, jednak w ubiegłym tygodniu cena znalazła się poniżej bariery 30 tys. USD.

Bitcoin wciąż powyżej 30 tys. dolarów. Instytucjonalni inwestorzy kupują?

Najważniejsza waluta cyfrowa taniała dzisiaj wraz ze spadającymi cenami kontraktów na amerykańskie obligacje skarbowe, ale utrzymywała się powyżej ważnego poziomu 30 tys. dolarów.

Trzęsienie ziemi na rynku kryptowalut

Krach tzw. stabilnej kryptowaluty terra-luna doprowadził do kolejnych kilkunastoprocentowych spadków na rynku cyfrowych aktywów. Kurs bitcoina znajduje się na najniższym poziomie od 16 miesięcy.

#WykresDnia: Krach Coinbase

Coinbase ostrzega, że właściciele kryptowalut mogą stracić wszystko, ponieważ nie mają ochrony przed bankructwem.

Zdemolowane fortuny kryptowalutowych miliarderów

Jeszcze w listopadzie fortuna Briana Armstronga, założyciela Coinbase Global, największej kryptowalutowej giełdy w Stanach Zjednoczonych, była szacowana na 13,7 miliarda dolarów. W końcówce marca 2022 roku stopniała do około 8 mld dolarów, w środę zaś zostało zaledwie 2,2 mld dolarów, wynika z rankingu Bloomberg Billionaires Index.

Pojawił się czarny łabędź. Największej giełdzie kryptowalut grozi bankructwo?

Notowania w handlu po zamknięciu regularnej sesji na rynku Nasdaq zanurkowały o 16 proc., gdyż Coinbase Global negatywnie zaskoczyła wynikami kwartalnymi.

Bessa na rynku kryptowalut może potrwać do listopada

Kurs bitcoina spada szósty tydzień z rzędu, ciągnąc na południe cały rynek kryptowalut. Według analityków koniec przeceny dopiero przed nami.

Bitcoin poniżej 30 tys. dolarów. Od rekordu stracił już 55 proc.

W handlu azjatyckim bitcoin tracił dzisiaj nawet 3,9 proc. i jego kurs zanurkował do 29,764 tys. dolarów. Poniżej 30 tys. dolarów znalazł się po raz pierwszy od lipca 2021 roku.

The National Post: Trudny czas kryptowalut

Notowania wirtualnych walut spadają w obliczu m.in. wysokiej inflacji i obaw o stan gospodarki.

Bitcoin zbliża się do kluczowego poziomu. Jak wygląda na tle innych aktywów?

Najważniejsza waluta cyfrowa zmierza do poziomu nie widzianego od lipca minionego roku z powodu wyprzedaży na rynku kryptowalut i ucieczki inwestorów od ryzykownych aktywów.

Bitcoin może wypaść z kanału. Na horyzoncie 20 tys. dolarów

Siedem spośród minionych ośmiu sesji zakończyło się porażką. Pojawiły się obawy, że najważniejsza waluta cyfrowa może wypaść z kanału w którym przebywa od dłuższego czasu. Od początku stycznia straty bitcoina wynoszą ponad 20 proc.

Czego można się spodziewać na rynku cyfrowych walut w maju?

Bitcoin czy ethereum nie są obecnie w centrum uwagi inwestorów. Jak przyznają eksperci, obecnie Fed zamierza redukować bilans, więc może to grozić odpływem kapitału ze stable coinów, a to byłoby prawdopodobnie niekorzystne dla całego ekosystemu kryptowalut.