Rynek słodko-gorzki

W styczniu 2016 r., po serii spadków, WIG20 dotarł do poziomu 1700 punktów. Obecnie historia może się powtórzyć.

Miły akcent (z niedosytem) na koniec tygodnia na GPW

WIG20 piątkową sesję zakończył 0,35 proc. nad kreską. Bilans całego tygodnia również wypada na plus. Indeks zyskał 1 proc.

Popyt powoli odzyskuje siły

Dziś kupujący bronią się przed spadkami, indeksy notują wzrosty a pozytywne informacje wokół braku wzrostu zakażeń z Chin i lepsze dane o nastrojach konsumentów z Wielkiej Brytanii dodały trochę argumentów stronie popytowej. Czy dzisiejsza zielona końcówka tygodnia zwiastuje poprawę na szerokim rynku i będziemy mogli oczekiwać kontynuacji odreagowania w przyszłym tygodniu?

Poranek maklerów: Przesilenie?

Czwartkowa sesja była odpowiedzią na środowe gwałtowne spadki w USA. Tym razem w Warszawie najwięcej stracił wskaźnik średnich spółek – 1,5 proc. WIG20 spadł o 1,4 proc. Przecena objęła też rynki europejskie - niemiecki DAX zniżkował o 0,9 proc.

Amerykanie fundują przecenę na giełdach

Inwestorzy handlujący w Warszawie całkowicie poddali się negatywnym nastrojom panującym na pozostałych rynkach akcji.

Fed chce schłodzić gospodarkę

Fed ma na razie dosyć komfortową sytuację. Rynek pracy jest bardzo mocny, a dane dotyczące zachowania konsumentów nie wskazują na jakieś spowolnienie.

Może warto poczekać?

Pojawia się odwieczne pytanie, na ile spowolnienie zostało już zdyskontowane przez giełdę, która powinna przewidywać sytuację na kilka kwartałów do przodu.

Coraz większy strach przed bessą na GPW

Inwestorzy handlujący na warszawskiej giełdzie całkowicie poddali się negatywnym nastrojom panującym na pozostałych rynkach akcji i z coraz większym zaniepokojeniem spoglądają z ocean.

Czy to już bessa?

Środowa sesja przyniosła sporą wyprzedaż na głównych światowych indeksach, a czwartek wcale nie przynosi odreagowania. Dzisiejsza skala wyprzedaży co prawda jest dużo mniejsza niż dzień wcześniej, jednak to rynkowe niedźwiedzie wciąż mają przewagę.

Poranek maklerów: A niektórzy już witali się z gąską

Nastroje na naszej giełdzie popsuły wczoraj notowania na rynkach zagranicznych. DAX spadł o 1,3 proc., a CAC40 o 1,2 proc. Ale to nic w porównaniu z USA, gdzie na koniec dnia S&P 500 spadł o ponad 4 proc., Nasdaq Composite o 4,7 proc., a Nasdaq 100 o ponad 5 proc. Nic dziwnego, że dzisiaj Nikkei zniżkował o 1,9 proc.

Gotówkowa faza cyklu w pełni

Na rynkach finansowych, patrząc przez pryzmat cykli koniunkturalnych, zapewne trwa zaawansowana faza gotówkowa.

Przerwa w bessie, czy może hossa?

Aby trend wzrostowy wrócił na trwałe, gospodarka powinna zaliczyć miękkie lądowanie przy obniżającej się inflacji skutkującej mniejszą agresywnością polityki monetarnej.

Podaż przypiera byki do muru

Niedźwiedzie spychają dziś popyt, a kupujący którzy, próbowali rozegrać scenariusz odreagowania z początku tygodnia, są dziś w kompletnym odwrocie. Jednocześnie w ostatnim czasie obserwujemy szereg sprzecznych danych, które wciąż ciężko jednoznacznie interpretować. Skoncentrujemy się dziś na obawach recesyjnych. Czy strach wokół recesji pogrążający byki i zaprowadzi indeksy na nowe minima?

Skromna wygrana byków na GPW

Mimo że nastroje na zagranicznych rynkach nie sprzyjały, WIG20 zdołał zakończyć sesję tuż nad kreską.

Poranek maklerów: Znów z przewagą zieleni

Po poniedziałkowej zadyszce we wtorek wszystkie podstawowe indeksy poszły w górę. Obroty wzrosły do 1,3 mld zł. Najlepiej straty odrabia WIG20, któremu udało się powrócić nad psychologiczne 1800 pkt. Na razie 1817 pkt jest poza zasięgiem byków. DAX zyskał wczoraj 1,6 proc. Na zielono kończyły się też sesje w USA. S&P 500 zyskał 2 proc., Nasdaq Composite z kolei 2,8 proc.

Odreagowanie przeceny

Trzymajmy kciuki za jak największe odreagowanie na giełdach, które wydaje się zasłużone po pokaźnej przecenie. Ale...

Na GPW znowu pojawiły się znaczące zwyżki

Wśród najważniejszych indeksów najjaśniej błyszczał WIG20. Bykom pomogło też odbicie notowań spółek ukraińskich.

Wzrost apetytu na ryzyko

Dziś kupujący próbują przełamać spadkową falę. Najbliższe sesje będą prawdziwym testem dla byków, podaż wciąż pozostaje aktywna, zatem kupujący tym bardziej muszą zademonstrować optymizm wobec kolejnych tygodni i miesięcy notowań. Jednocześnie okoliczności, w jakich rynki zdecydowały się na rajd wydają się być przedwczesne.