DAX w opałach

Podwójny szczyt oraz wyspa odwrotu stanowią wyzwanie dla byków. Struktura ta jak na razie jest na etapie formowania się.

Udany finisz zmiennego tygodnia

Piątek przyniósł silne zwyżki na GPW, natomiast indeks dużych spółek na zamknięciu znalazł się nieco niżej niż tydzień wcześniej.

Remis na ostatniej prostej

Piątkowe notowania na rynku warszawskim były doskonałym podsumowaniem zakończonego tygodnia.

Byki wracają na WIG20. Nasdaq z nowym paliwem dla hossy?

Za nami świetna sesja na GPW, w czasie której WIG20 zyskał ponad 2,2% dając inwestorom nadzieje na ponowne pokonanie psychologicznego oporu 2000 pkt.

Udany finisz zmiennego tygodnia

Piątek przyniósł silne zwyżki na GPW, natomiast indeks dużych spółek na zamknięciu znalazł się nieco niżej niż tydzień wcześniej.

Poranek maklerów: Czy byki w Warszawie złapią oddech

Po wczorajszym spadku o 0,9 proc. WIG20 dotarł do poziomu 1941 pkt i grozi mu zejście poniżej średniej dwustutygodniowej, co byłoby kolejnym argumentem dla niedźwiedzi – zauważają analitycy w porannych komentarzach.

Korelacja wskaźników

Prezentowane obficie różne wskaźniki makroekonomiczne dostarczają pokaźnej porcji danych, które w różny sposób mogą być ze sobą zestawiane i poddawane niekiedy swobodnej interpretacji.

WIG20 poniżej 1950 pkt. Same banki to za mało

Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły czwartkową sesję spadkami. Dobra forma banków jedynie zminimalizowała straty.

Nvidia oraz Hern z Izby Reprezentantów podnoszą nastroje rynkowe

Tematem numer jeden dzisiejszej sesji była bez wątpienia Nvidia, której wyniki wyraźnie przebiły oczekiwania analityków. Wobec rajdu utrzymującego się dookoła sfery sztucznej inteligencji (AI), cały sektor spółek technologicznych odnotowuje dzisiaj wzrosty.

Nvidia nową gwiazdą Wall Street?

Sztuczna inteligencja tchnęła 'drugie życie' w potężnie do niedawna wyprzedawany indeks Nasdaq.

Nvidia daje nadzieję spółkom technologicznym

Środowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuacje spadków, choć ich skala zmniejszyła się. S&P500 został przeceniony o 0.7%, ale dzisiejszy poranek przynosi zdecydowaną poprawę nastrojów wobec spółek technologicznych w USA.

Poranek maklerów: Nie nacieszyliśmy się długo z 2000 pkt

WIG20 spadł wczoraj prawie o 2,3 proc. i po zaledwie dwóch sesjach pożegnał się z „dwójką” z przodu. Na koniec handlu wyniósł 1958 pkt i znów znalazł się w pobliżu strefy szczytów ze stycznia i kwietnia. Wcześniejszy opór pełni zaś rolę wsparcia.

Za Odrą chłodniej

W środę ceny krajowych obligacji stabilizowały się w okolicy wtorkowego zamknięcia. Po słabszym otwarciu pojawili się kupujący.

Wszechobecna korekta

Inwestorzy z pewnością nie zapamiętają dzisiejszej sesji zbyt pozytywnie. Europa przejęła słabe nastroje od Wall Street, co jest powiązane z dalszym impasem dotyczącym limitu zadłużenia.

Zimny prysznic na GPW

Ochłodzenie z zagranicznych giełd wystarczyło, by krajowe spółki poddały się przecenie. Inwestorzy krótko cieszyli się z 2000 pkt na WIG20.

Przeciąganie liny trwa

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się przeszło 1% spadkami, a notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy dziś dalej się osuwają na południe. Ten na S&P500 spadł poniżej 4150 pkt. W Europie niemiecki Dax spada poniżej 16000 pkt. Od początku tygodnia obserwujemy wzrost awersji do ryzyka związany z brakiem porozumienia dotyczącego podniesienia limitu zadłużenia w USA.

Poranek maklerów: Nerwowo na rynkach za oceanem, niepokojąca formacja na WIG20

Brak postępów w rozmowach o limicie amerykańskiego zadłużenia spowodował wzrost niepokoju u inwestorów – czytamy dziś w porannych komentarzach biur maklerskich. S&P 500 stracił wczoraj 1,12 proc., a Nasdaq 1,26 proc.

WIG20 utrzymał 2000 pkt, sWIG80 wciąż blisko szczytu

Mimo zwyżek w ciągu dnia, bykom nie udało się we wtorek „dowieźć” zwycięstwa do końca. Główny indeks zaliczył kosmetyczną zmianę.