Rynki biorą oddech po ostatnich wzrostach

Europejskie indeksy giełdowe notują lekkie przeceny częściowo niwelując zyski wyrobione od początku tego tygodnia. Niemiecki DAX traci ok. 0,47%, brytyjski FTSE 100 spada o ok. 0,3%, a polski WIG20 zamyka sesję z -0,93% stratą.

WIG20 w konsolidacji na szczycie hossy

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się solidarnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,93 procent przy niespełna 1,23 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,75 procent przy przeszło 1,42 mld złotych obrotu.

WIG20 nie może poradzić sobie z poziomem 2500 pkt

Warszawa w środę raziła słabości. Główny indeks naszego rynku spadł x,x proc.

WIG20 próbuje powalczyć o 2500 pkt

Na warszawskiej giełdzie trwa w środę przeciąganie liny. Czy któraś ze strony zdoła uzyskać wyraźniejszą przewagę?

WIG20 na minusie, ale to byki odniosły zwycięstwo

Nasz główny indeks zakończył notowania pod kreską. Przesądziło o tym głównie odcięcie dywidendy od akcji Pekao.

Nastroje już bardziej neutralne

Podczas gdy S&P 500 zdążył skasować ponad połowę zwyżki z I kwartału, w tzw. międzyczasie docierają jeszcze opóźnione wieści na temat wcześniejszego silnego optymizmu, który właśnie ulega schłodzeniu.

Znów spadek awersji do ryzyka

Handel w ostatnich tygodniach mija pod znakiem schematu risk-off/on.

Oczy inwestorów skierowane na wyniki spółek

Dzisiejsza sesja zaznaczyła się kontynuacją wzrostów na światowych rynkach. Wisząca nad rynkami niepewność związana z sytuacją geopolityczną na Bliskim Wschodzie, która przyczyniła się do mocnych przecen w poprzednim tygodniu, ustępuje miejsca informacjom wynikowym płynącym ze spółek.

WIG20 w równowadze w rejonie 2500 pkt.

Wtorkowe notowania na GPW przyniosły sesję podziału na selektywnie słabą część koszyka blue chipów i generalnie poprawną postawę całego rynku. Sam fakt, iż WIG20 stracił 0,64 procent przy blisko 1,44 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,44 procent przy niespełna 1,66 mld złotych obrotu, wskazuje na nieco asymetryczne zachowanie rynku.

Niby porażka, a jednak zwycięstwo byków na GPW

WIG20 zakończył notowania pod kreską. Stracił 0,6 proc. Przesądziło o tym głównie odcięcie dywidendy od akcji Pekao.

WIG20 znów nie może sforsować poziomu 2500 pkt

Spadki zagościły na GPW. WIG20 znów jest poniżej psychologicznej bariery. Na globalnym rynku trwa korekta metali szlachetnych.

Duże spółki wróciły na radary inwestorów

Z początkiem nowego tygodnia kupujący mocno zaakcentowali swoją obecność efektowną zwyżką głównych indeksów.

Indeksy odbijają na początku tygodnia

Pierwsza w nowym tygodniu handlu sesja giełdowa przynosi próbę odreagowania spadków z zeszłego tygodnia. Wzrosty intraday widzieliśmy już podczas sesji na rynkach APAC, niemniej dopiero Stary Kontynent utwierdził inwestorów w tych ruchach. Na piedestał poniedziałkowego handlu wydają się stawiać dwa indeksy. Pierwszym z nich jest nasz rodzimy WIG20, który dodał 1,9% w ujęciu intraday. Drugim z nich jest brytyjski FTSE100, który dodał 1,64% i tym samym zakończył handel na nowym rekordzie wszech czasów.

WIG20 w efektownym stylu powraca powyżej 2500 pkt

Z początkiem nowego tygodnia kupujący mocno zaakcentowali swoją obecność na warszawskim parkiecie efektowną zwyżką głównych indeksów.

Podbicie w kierunku maksimów

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,8%, do poziomu 2508 pkt. mWIG40 podbił 0,63%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,1%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,5 mld złotych.

Przewaga zieleni na giełdzie w Warszawie

Pierwsza godzina handlu na warszawskiej giełdzie przebiegła pod znakiem kontynuacji zwyżek z udanej końcówki ubiegłego tygodnia.

Piątek czasem nerwów, ale tym razem krótkotrwałych

Ostatni dzień tygodnia – podobnie jak siedem dni wcześniej – rozpoczął się w ciężkiej atmosferze, ale tym razem z czasem popyt nabrał pewności siebie.