Portfel funduszy na czerwiec: Wyraźna redukcja akcji w portfelach i „inflacyjna” faza ożywienia

Z początkiem czerwca o ponad 9 punktów procentowych spada średni udział akcji w portfelach funduszy, prowadzonych przez ekspertów. Na znaczeniu zyskują obligacje, przede wszystkim polskie, ale i surowce.

Portfel techniczny na czerwiec: Analitycy stawiają raczej na prymusów niż hamulcowych

W składzie portfela technicznego „Parkietu” na czerwiec znalazły się przede wszystkim spółki, dzięki którym główne indeksy są w stanie bić rekordy, choć reprezentują bardzo różne sektory rynku. Znów dominują średnie i małe przedsiębiorstwa.

Marcin Materna, BM Banku Millennium: Krajowy rynek akcji u progu głębszej i dłuższej korekty

Paliwo do dalszych zwyżek na giełdzie chwilowo się wyczerpało – wskazuje Marcin Materna, dyrektor biura analiz rynków kapitałowych Biura Maklerskiego Banku Millennium.

Portfel fundamentalny na czerwiec: Spółki wskazane na maj przyniosły portfelom duże zyski

Wbrew obawom w maju koniunktura na warszawskiej giełdzie nadal sprzyjała zarabianiu, co przełożyło się na efektowne zyski portfeli fundamentalnych. Czy firmy wskazane przez ekspertów na czerwiec pozwolą utrzymać dobrą passę w stopach zwrotu?

Portfel inwestycyjny na koniec półrocza: Czerwiec może być nerwowy, a ucierpi na tym złoty

Słabość naszej waluty to najczęściej pojawiający się typ w portfelach foreksowych ekspertów na ten miesiąc. Na rynku surowców odbić w górę może ropa. W przypadku giełd warto stawiać głównie na Azję.

Portfel funduszy inwestycyjnych na maj: Zarządzający portfelami przesuwają kapitał z obligacji do akcji

Już w kwietniu średni udział akcji w portfelach był wyższy niż obligacji. Teraz z kolei przewaga papierów udziałowych nad dłużnymi jeszcze się powiększa i sięga niemal dwukrotnie więcej. Eksperci stawiają głównie na rynki rozwinięte.

Portfel inwestycyjny na maj: Waluty i surowce dają niejednoznaczne sygnały, a giełdy?

„Sell in May and go away” – to powiedzenie zdaniem ekspertów niekoniecznie musi się sprawdzić w tym roku. Prognozy dla indeksów giełdowych są bowiem optymistyczne. Mieszane nastroje panują, kiedy jednak mowa o innych aktywach.

Portfel fundamentalny na maj. Jakie spółki wybrali eksperci?

W niedawno zakończonym miesiącu koniunktura na warszawskiej giełdzie sprzyjała inwestorom, co przełożyło się na dodatnie stopy zwrotu z portfeli. Czy spółki wytypowane na maj pozwolą utrzymać dobrą passę?

Inwestorzy po urlopach ruszyli do zakupów polskich akcji

Polska giełda znów rozpieszcza posiadaczy akcji. W poniedziałek indeksy odznaczały się nadzwyczajną siłą – WIG wzbił się na nowy rekord wszech czasów, a WIG20 na nowy rekord hossy. Na jakie spółki stawiają w takich warunkach eksperci analizy technicznej?

Portfel techniczny na maj: Hossa gra kolejny akord, na celowniku średnie spółki

Po kwietniowych wichurach początek maja przynosi wyraźne umocnienie indeksów akcji. Na krajowym rynku nadal brylują duże firmy, ale uwagę ekspertów analizy technicznej przyciągają raczej średnie.

Perspektywy dla akcji są pozytywne

Wyceny na krajowym rynku nadal są niskie – mówi Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego Biura Maklerskiego BNP Paribas Bank Polska.

Portfel dywidendowy kwiecień 2024 r.: 22 dywidendowe tuzy do portfela na obecny kwartał

W pierwszych trzech miesiącach 2024 r. wskazania analityków wygrały z szerokim rynkiem o ponad 6 pkt proc. Na które firmy radzą postawić w obecnym kwartale? Oprócz dywidendowych pewniaków są też niespodzianki.

Portfel funduszy na kwiecień 2024 r. Wielki reset portfeli funduszy inwestycyjnych

Ruszamy z kolejną 18-miesięczną edycją portfeli funduszy w odświeżonym składzie ekspertów. W szóstce poszczególnych portfeli proponowanych na kwiecień nie brakuje skrajności – jeden z nich składa się niemal wyłącznie z akcji, a drugi – z obligacji.

Portfel inwestycyjny na kwiecień 2024: Rynkowy bal trwa. Optymizm nie opuszcza ekspertów

Jeśli inwestować na rynku walutowym, to głównie przeciwko frankowi. Dobrą passę na rynku surowców powinny kontynuować metale szlachetne, a coraz lepsze perspektywy ma miedź. Na giełdach nadal powinny przeważać zwyżki – uważają specjaliści.

Portfel techniczny na kwiecień 2024: Miszmasz pomysłów na początek nowego kwartału

Analitycy mocno przewertowali krajowe indeksy, wybierając na kwiecień osiem nowych spółek. O części z nich ostatnio było głośniej, jak na przykład o LPP czy XTB, ale są też firmy z zakamarków rynku, na przykład Stalexport Autostrady.

Portfel fundamentalny na kwiecień 2024: Na celowniku typujących banki i spółki z szerokiego rynku akcji

W marcu nie wszystkie spółki wytypowane przed miesiącem spełniły pokładane w nich nadzieje, co znalazło odzwierciedlenie w mocno zróżnicowanych wynikach portfeli. Czy nowe propozycje na kolejny miesiąc przyniosą zyski?

Portfel funduszy na marzec 2024 r. Mniej akcji, a więcej obligacji w portfelach

W wypowiedziach zarządzających autorskimi portfelami funduszy, które prezentujemy na łamach „Parkietu”, przewijają się dwie kwestie – coraz bardziej „wymagające” wyceny akcji i ryzyko schłodzenia nastrojów. Ale jak na razie nie ma mowy o panice.

Zamiast na obligacje długoterminowe lepiej postawić na surowce

Prawdopodobnie zbliżamy się do dołka inflacji, a to nie służy rychłym obniżkom stóp procentowych – zauważa Jędrzej Janiak, analityk F-Trust.