W portfelach funduszy nadal najwięcej jest akcji. Zarządzający dokonują na maj kilku roszad

Zarządzający portfelami funduszy inwestycyjnych dokonują nieznacznych roszad w strukturze portfeli na obecny miesiąc. Przewaga akcji nad obligacjami utrzymuje się.

Wieloletni cykl gospodarczy jest już bardzo dojrzały

Gdy pojawia się inflacja, początkowo akcje stanowią dobre zabezpieczenie. Przy dalszym wzroście inflacji pojawia się pytanie, ile jest w stanie wytrzymać konsument – mówi Tomasz Kania, menedżer ds. portfeli, Santander BM.

Jest szansa na odreagowanie WIG20 i S&P 500 w maju

Pytamy Michała Krajczewskiego m.in. o to, co wpływa na niedźwiedzie nastroje na rynku akcji, na jakie surowce warto stawiać i o potencjał amerykańskiej waluty do dalszej aprecjacji.

Dolar przestanie drożeć, giełdy odpracują część strat

Eksperci w większość proponują długie pozycje na rynku akcji. Liczą na zwyżki m.in. na Wall Street i na GPW. Są również przekonani, że obserwowane od dawna umocnienie dolara w maju zostanie zatrzymane. W przypadku surowców prognozy są zróżnicowane.

Kurs Allegro pogłębia historyczne minima

Notowania Allegro w czwartek kilkadziesiąt minut przed końcem sesji zniżkowały o około 5 proc., do 21,43 zł.

Inwestowanie na GPW, jak szukanie igły w stogu siana

Atmosfera wokół krajowego rynku jest w ostatnich tygodniach wyjątkowo ciężka. Eksperci od analizy technicznej mają różne pomysły, by wygrać z rynkiem. Część sięga po najbardziej przecenione spółki, inni wybierają te ze świecznika.

Mennica Skarbowa ze zwyżką, ale nie utrzymała szczytów

Akcje notowanej na NewConnect Mennicy Skarbowej okazały się najsilniejszą pozycją w portfelu technicznym „Parkietu" w kwietniu.

Typy analityków na maj z nadzieją na odrobienie strat

Wyprzedaż, której w kwietniu nie uniknęła większa część spółek, skłoniła ekspertów do poszukiwań nowych okazji wśród przecenionych firm. Które zwróciły uwagę typujących?

30 hojnych firm na drugi kwartał

W trudnym I kwartale nasz portfel spółek dywidendowych wygrał z szerokim rynkiem akcji o prawie 5 pkt proc. Na które firmy eksperci z biur maklerskich radzą postawić w najbliższych trzech miesiącach?

Zmiany to szansa i zagrożenie

Co najmniej cały 2022 r. będzie okresem wzrostu zmienności – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities.

Nieliczne fundusze uchroniły przed stratami w I kwartale

Pierwsze trzy miesiące tego roku dla większości klientów TFI były co najmniej kiepskie. W związku z ryzykiem gospodarczym i geopolitycznym nerwowo było na rynkach akcji, z kolei presja podwyżek stóp procentowych przełożyła się na przeceny obligacji skarbowych.

W przewadze są strategie z akcjami. Większość ekspertów nadal im ufa

W porównaniu z marcem struktura portfela funduszy „Parkietu" w kwietniu pozostaje bardzo podobna. Oznacza to, że większość ekspertów nadal mocniej ufa akcjom.

Zarządzający kurczowo trzymają się akcji. Wyniki po 12 miesiącach

W strukturze portfeli funduszy na kwiecień nie doszło do istotnych zmian. Akcje rynków rozwiniętych będą nadal odpowiadać za około jedną trzecią aktywów.

Obara, BM Alior Banku: Recesja w Polsce jest mało prawdopodobna

Stopy procentowe zajdą znacznie wyżej niż podczas poprzedniego cyklu – przyznaje Zbigniew Obara, menedżer ds. analiz w BM Alior Banku.

Portfele na kolejny miesiąc

Dziewięciu ekspertów i ich kwietniowe prognozy dla walut, surowców i indeksów giełdowych

Fala największej paniki na złotym zdaje się być już za nami

Pytamy Sobiesława Kozłowskiego m.in. o to, czy lepiej obecnie inwestować w USA czy Europie, co dalej z polską walutą i jaki jest potencjał złota.

Na jakie waluty, surowce i indeksy stawiać w kwietniu?

W przypadku surowców przeważają długie pozycje, szczególnie jeśli chodzi o metale przemysłowe. Złoty może w kwietniu zyskiwać, ale niektóre waluty z naszego regionu mogą być pod presją. Scenariusze dla rynku akcji w Polsce i USA są zróżnicowane.

Portfele wykorzystały marcowe odbicie na giełdzie

Eksperci z biur maklerskich biorący udział w typowaniach spółek do portfeli fundamentalnych bardzo szybko odnaleźli się w nowej, wojennej rzeczywistości, o czym mogą świadczyć wyniki ich marcowych inwestycji.