Papiery długoterminowe to obecnie spory dylemat dla inwestorów

Rynek liczy, że cykl podwyżek stóp procentowych zamieni się dość szybko w obniżki, ale to ryzykowne założenie – ocenia Grzegorz Pułkotycki, dyrektor inwestycyjny, Starfunds.

Majowy portfel funduszy „Parkietu”. Zarządzający preferują obligacje

Zarządzający z początkiem maja przenoszą ciężar portfeli na stronę dłużną, jednak papiery udziałowe nadal zajmują ich główną część.

Majowy strach może mieć jedynie wielkie oczy

Ten miesiąc może przynieść zatrzymanie aprecjacji złotego, jak i innych walut regionu. W Polsce nadal jednak warto stawiać na akcje, szczególnie średnich i małych spółek. Dobre perspektywy rysują się wciąż przed metalami szlachetnymi – uważają eksperci.

Portfele fundamentalne skorzystały z odbicia cen akcji

Poprawa giełdowej koniunktury w Warszawie przyniosła spore zyski naszym portfelom w kwietniu, ale tym razem szeroki rynek poradził sobie lepiej. Czy typy na maj pozwolą na podtrzymanie dobrej passy portfeli?

Silne spółki pozostają w kręgu zainteresowania

Po kwietniowych zwyżkach analitycy nie rezygnują z koni pociągowych głównych krajowych indeksów. Co więcej, uwaga wciąż skupia się raczej na średnich i małych firmach. Zwraca uwagę kolejny, trzeci już z rzędu, miesiąc bez banków.

Dywidendowe perełki na najbliższe miesiące

W trudnym pierwszym kwartale nasz portfel spółek dywidendowych wygrał z szerokim rynkiem akcji o ponad 10 pkt proc. Na które firmy eksperci z biur maklerskich radzą postawić w najbliższych trzech miesiącach?

Najbliższe miesiące pod znakiem zmienności

Cena do wartości księgowej dla WIG jest blisko jedności, co jest wartością poniżej średniej dziesięcioletniej – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor działu analiz i doradztwa Noble Securities.

Jak zachowają się rynki w obliczu recesji

To zdaje się główne pytanie, jakie zadają sobie dziś inwestorzy. Część wierzy w akcje, szczególnie spółek rosnących. Inni stawiają na obligacje długoterminowe.

Duże spółki powinny wrócić do kręgu zainteresowań

Przewaga małych i średnich spółek nad rynkiem wyczerpała się. Z WIG20 potencjał do odreagowania mają głównie spółki finansowe – twierdzi Piotr Tukendorf, doradca inwestycyjny w BM Santander.

Po burzliwym marcu wzrósł rynkowy optymizm

Eksperci, którzy biorą udział w typowaniu portfeli foreksowych na naszych łamach, spodziewają się, że kwiecień przyniesie zwyżki na rynkach akcji, głównie w Chinach i na Wall Street. W ich opinii warto także stawiać na złoto i miedź.

Czas na akcje z Chin i Wall Street, ale także na złoto i ropę

Jedenastu ekspertów i ich kwietniowe prognozy dla walut, surowców i indeksów giełdowych

Eksperci łaskawszym okiem spojrzeli na firmy z WIG20

Nie wszystkie pomysły inwestycyjne sprawdziły się w minionym miesiącu. Dlatego część spółek poszła w odstawkę, a ich miejsce zajęła silniejsza reprezentacja dużych firm.

Analitycy techniczni zostawili rynek w tyle

Przewaga średnich i małych firm znów zaprocentowała lepszymi wynikami od rynkowej średniej. Wśród propozycji na kolejny miesiąc jest kilku liderów tego roku na GPW, ale i przecenionych firm, które zaczynają wysyłać pozytywne sygnały.

Eksperci od analizy technicznej: propozycje do kwietniowego portfela

W kwietniowym zestawieniu nie zabrakło zarówno tegorocznych liderów giełdy, jak i nieco zapomnianych przez inwestorów firm.

Drugi w tym roku wystrzał Lubawy

Akcje Lubawy przez wiele miesięcy 2022 r., a także w styczniu tego roku poruszały się głównie w przedziale 2–2,8 zł.

Inter Cars zwiększa sprzedaż i wzbija się na nowe szczyty

Inter Cars był gwiazdą marca. Akcje dystrybutora części samochodowych wzrosły o ponad 17 proc. po tym, jak w lutym zwyżka sięgnęła blisko 7 proc. Co ciekawe, w styczniu, przy mocnym zachowaniu rynku, notowania Inter Carsu zniżkowały o 1,5 proc. Akcje przedsiębiorstwa w ubiegłym miesiącu ustanowiły nowe rekordy, zbliżając się w cenach intraday do 600 zł. Szczególnie udana była pierwsza połowa zeszłego miesiąca.

Zarządzający chętniej wchodzą na rynki akcji

Przeciętny udział funduszy akcji w marcu będzie sięgał 47,5 proc., czyli aż o 5,8 pkt proc. więcej niż w lutym. Ta zmiana odbywa się głównie kosztem funduszy dłużnych.

Mariusz Nowak, BM Pekao: Inwestorzy wierzą, że w Polsce podwyżek stóp już nie będzie

Rentowności obligacji w Polsce mogą pozostać stabilne mimo zwyżek na Zachodzie – twierdzi Mariusz Nowak, doradca inwestycyjny z BM Pekao.