Czy październik przyniesie ulgę?

Korekta siły dolara, wiara w metale szlachetne, a także w odbicie na warszawskiej giełdzie – to główne typy ekspertów do portfeli foreksowych na ten miesiąc.

Publikacja: 04.10.2023 21:00

Czy październik przyniesie ulgę?

Foto: Adobestock

Wrzesień na rynkach okryty jest złą sławą i ten rok to potwierdził. Jeszcze sam początek miesiąca nie był taki najgorszy. Dopiero po posiedzeniu Rezerwy Federalnej, która znów pokazała swoje jastrzębie oblicze, zaczęły się prawdziwe problemy. Te oznaczały jednak też dużą zmienność rynkową.

Część ekspertów typujących portfele foreksowe dla „Parkietu” świetnie wykorzystała te warunki, co przełożyło się na dwucyfrowe stopy zwrotu we wrześniu. Początek tego miesiąca nadal upływa pod znakiem niepewności. Na jakie instrumenty tym razem stawiają eksperci?

Czas na oddech

Dominującym tematem rynkowym są nadal działania banków centralnych. Widać dobrze to przy typach walutowych. Problem jednak w tym, że poglądy na obecną sytuację rynkową są mocno rozbieżne. Fed nadal jest jastrzębi, co ostatnio mocno umocniło dolara, ale coraz częściej pojawiają się głosy, że ten ruch był aż za mocny.

– Wyprzedanie i perspektywa poprawy nastrojów na rynkach w październiku ma szanse stać się impulsem do wzrostowego odreagowania na eurodolarze – mówi Marcin Kiepas z firmy Tickmill. Na słabość dolara, chociaż w innych układach walutowych, liczą też inni.

fot. w. kompała

– Waluty rynków wschodzących zostały brutalnie przecenione w obliczu wyprzedaży obligacji skarbowych i rajdu dolara. Siła dolara może być jednak trudna do utrzymania. Po uspokojeniu rynkowych nastrojów real brazylijski, za którym stoją wysokie realne stopy procentowe, powinien wyraźnie zyskiwać – uważa Bartosz Sawicki, analityk firmy Cinkciarz.pl.

Spory rozstrzał oczekiwań dotyczy natomiast perspektyw złotego. Tutaj oczywiście kluczowa jest postawa Rady Polityki Pieniężnej (eksperci, przekazując swoje typy, nie znali jeszcze środowej decyzji RPP w sprawie stóp procentowych).

Ceny spadły zbyt nisko

O większą zgodność ekspertów łatwiej jest w przypadku surowców i towarów. Ich zdaniem październik przyniesie zwyżki cen metali szlachetnych, które w ostatnim czasie także przeżywały trudne chwile w związku z siłą dolara. Tutaj też panuje przeświadczenie, że mogło to już pójść za daleko. Zwyżki mogą więc zawitać zarówno na rynku złota, srebra, jak również platyny i palladu.

– Cofnięcie rentowności na rynku długu powinno sprzyjać odreagowaniu spadków złota – uważa Rafał Sadoch z BM mBanku. W przypadku złota nie wszyscy jednak są optymistami. – Umocnienie dolara oraz wzrost rentowności obligacji skarbowych na świecie (choć głównie w USA) doprowadziły do wybicia dołem notowań złota z dotychczasowej konsolidacji oraz poniżej 200-sesyjnej średniej kroczącej. Po lekkiej korekcie (wybite wsparcie staje się oporem) notowania kruszcu mogą kontynuować zniżkę w kierunku 1800 USD – uważa Michał Krajczewski z BM BNP Paribas Bank Polska.

Na srebro stawia Michał Stajniak z XTB. – Srebro jest już nadmiernie wyprzedane, co było związane z dolarem i rentownościami. Widać jednak lekkie ożywienie na metalach w Chinach w postaci zwyżek na miedzi i cynku. Srebro również może zacząć reagować na kwestie związane z gospodarką – uważa Stajniak.

Na pallad stawiają Marcin Kiepas oraz Bartosz Sawicki. W platynę wierzy z kolei Andrzej Kiedrowicz z PKO BP.

– Rosnący popyt na platynę ze strony producentów samochodów przy utrzymującej się niskiej podaży powiększy deficyt metalu szlachetnego na rynku, co powinno wspierać wzrost cen – uważa Kiedrowicz. Mniej popularna tym razem jest ropa naftowa. Wśród typów pojawiła się ona jedynie u Marka Rogalskiego z DM BOŚ, który obstawia spadek cen. – Niewykluczone, że rynek przecenia znaczenie deficytu na rynku ropy, a potencjalne, mocniejsze spowolnienie globalnej gospodarki w przyszłym roku może to zrewidować – twierdzi Rogalski.

Polska tak, Niemcy nie

Ciekawie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o typy związane z rynkiem akcji. W ostatnich tygodniach, szczególnie w przypadku warszawskiego parkietu, mieliśmy do czynienia z wyraźnymi spadkami. Eksperci wierzą jednak, że dla naszego rynku znów nadchodzą lepsze czasy.

– Po dwóch miesiącach gwałtownej przeceny WIG20 osiągnął poziom wyprzedania, który wydaje nam się interesujący. Spodziewamy się, że niezależnie od wyniku wyborów, być może z pominięciem scenariusza braku możliwości utworzenia jakiegokolwiek rządu, inwestorzy zagraniczni ponownie zainteresują się polskim rynkiem. Akcje polskie są tanie, perspektywy przyszłorocznych zysków solidne. Z perspektywy inwestorów zagranicznych GPW stanowi rozsądny wybór w koszyku rynków wschodzących na czas chińskich problemów. Nie widzimy, być może poza Brazylią, większych rynków EM, które wyglądają ciekawiej – mówi Kamil Cisowski z DI Xelion, który w październiku postawił na indeks WIG20lev.

W odbicie w górę naszego rynku wierzy także Łukasz Wardyn z CMC Markets czy też Sobiesław Kozłowski z Noble Securities.

– Cały czas rynek nie chce dyskontować oczekiwanego ożywienia gospodarczego w drugim kwartale przyszłego roku. Inwestorzy zignorowali nawet skalę nieoczekiwanej obniżki stóp procentowych, a niższy odczyt inflacji pozostał bez większego echa. Owszem, stagflacja, którą „wyhodowaliśmy” w Polsce i całej Unii Europejskiej, to wyjątkowo trudny okres dla działalności gospodarczej, ale brak reakcji na mocne trendy dezinflacyjne, za którymi pójdą obniżki stóp procentowych w strefie euro, jest zaskakujący – uważa Wardyn.

– Zależności sezonowe sugerują, że po spadkowym sierpniu i wrześniu kolejny miesiąc może upłynąć pod znakiem odreagowania w górę, tym bardziej że po wcześniejszej relatywnej słabości na rodzimym rynku akcji w ostatnich dniach pojawiły się oznaki odporności na pogarszającą się koniunkturę zewnętrzną – twierdzi z kolei Sobiesław Kozłowski. O ile zdaniem ekspertów WIG20 może złapać wiatr w żagle, o tyle problem z tym nadal może mieć niemiecki DAX. Gra na jego spadek już we wrześniu okazała się dobrym pomysłem.

– Niemiecka gospodarka łapie zadyszkę, a zwłaszcza jej sektor przemysłowy. Biorąc pod uwagę trudniejsze otoczenie dla niemieckich przedsiębiorstw, mogące przekładać się na wyniki finansowe, może to sprowadzić indeks niemieckiej giełdy na niższe poziomy – uważa Mateusz

Namysł z Santander BM. Po niedźwiedziej stronie niemieckiego rynku jest również Łukasz Zembik z Oanda TMS Brokers. – Jeśli dane makro dla Europy będą się pogarszać, a restrykcyjne stanowisko EBC pozostanie, będzie to negatywny miks czynników dla rynku akcyjnego. DAX w ostatnim czasie pokonał dolną bandę konsolidacji, w której przebywał od ostatnich kilku miesięcy. Z technicznego punktu widzenia jest to negatywny sygnał – argumentuje Zembik.

Imponujące wyniki

Czyje typy tym razem okażą się najskuteczniejsze? Turbulencje rynkowe na pewno zwiastują sporo emocji, ale jak pokazał wrzesień, jest to także dobre otoczenie do osiągania imponujących rezultatów. We wrześniu najlepszy wynik osiągnął Mateusz Namysł z Santander BM. Jego stopa zwrotu przekroczyła 13 proc., a wszystkie jego typy okazały się trafne. Złotym strzałem była jednak długa pozycja na indeksie VIX. Liderem rywalizacji po trzech kwartałach jest Kamil Cisowski. „Zarobił” on blisko 38 proc.

Łukasz Wardyn

CMC Markets

EUR/PLN 

Determinacja polityków na finiszach kampanii wyborczych jest wielka i ma różne oblicza. W kraju doświadczamy cudów z cenami paliw, a prezes NBP między innymi na tej podstawie szacuje inflację, która ma ciągnąć stopy procentowe znacznie niżej. Czy partia rządząca w Polsce dopuści, by na finiszu przed 15 października pojawił się w kampanijnym obiegu temat coraz słabszego złotego? Można spekulować, że do 15 października złoty pozostanie spokojny. W otoczeniu tak mocnych trendów dezinflacyjnych w strefie euro, a nawet odczytów deflacyjnych w poszczególnych krajach złotemu może też pomagać rosnąca percepcja inwestorów, że przy nadchodzących obniżkach stóp EBC kupony z bezpiecznych instrumentów w PLN mogą być znowu atrakcyjne. To są jednak tylko krótkoterminowe argumenty. W długim terminie złoty może mieć znów pod górę.

Złoto 

Wolne od ryzyka instrumenty w USD płacące bardzo wysokie kupony w końcu zdecydowanie wygrały ze złotem. Kurs metalu złamał wielomiesięczne ograniczenie konsolidacji, a impet ruchu jest spory. Warto zauważyć, że złoto nie było w stanie nawet zareagować na chwilowe odbicie EUR/USD w ubiegłym tygodniu. Najbardziej logiczna jest więc gra z trendem i sprzedaż korekt lub oczekiwanie na zadziałanie teoretycznie bardzo mocnych poziomów wsparcia. Najbliższy znajduje się dopiero w okolicach 1805 USD. Wejście: 1809 USD/uncja. SL: 1769.

WIG20 

Cały czas rynek nie chce dyskontować oczekiwanego ożywienia gospodarczego w drugim kwartale przyszłego roku. Inwestorzy zignorowali nawet skalę nieoczekiwanej obniżki stóp procentowych, a niższy odczyt inflacji pozostał bez większego echa. Owszem, stagflacja, którą „wyhodowaliśmy” w Polsce i całej Unii Europejskiej, to wyjątkowo trudny okres dla działalności gospodarczej, ale brak reakcji na mocne trendy dezinflacyjne, za którymi pójdą obniżki stóp procentowych w strefie euro, jest zaskakujący. Wygląda więc znowu, że kluczowe jest po prostu nastawienie do ryzyka będące pochodną atmosfery na rynkach akcji w USA. SL: 1850 pkt.

Marcin Kiepas

Tickmill

EUR/USD 

Wyprzedanie i perspektywa poprawy nastrojów na rynkach w październiku ma szanse stać się impulsem do wzrostowego odreagowania na eurodolarze. Wejście: 1,048. SL: 1,04. Cel: 1,072.

Pallad 

Ostatnie trzy miesiące to konsolidacja notowań palladu wokół 1250 USD po 15 miesiącach spadków. Wyhamowanie spadków wygenerowało popytowe sygnały na wskaźnikach, co może się okazać wstępem do wzrostowego odbicia. Wejście: 1200 USD/uncja. SL: 1150. Cel: 1430.

S&P 500

Po dwóch miesiącach spadków październik powinien przynieść wzrostowe odbicie na S&P 500. Szczególnie, że indeks ten po wykreśleniu korekcyjnego zygzaka ABC obronił linię hossy. SL: 4270 pkt. Cel: 4550.

Rafał Sadoch BM mBanku

USD/PLN 

Obniżki stóp procentowych w Polsce wobec jastrzębiej retoryki innych banków są zagrożeniem dla złotego. Cel: 4,50.

Złoto

Cofnięcie rentowności na rynku długu powinno sprzyjać odreagowaniu spadków złota. Cel: 1900 USD/uncja.

S&P 500

Wrzesień był kolejnym fatalnym miesiącem na rynku akcyjnym. Było to spowodowane przez dalszy wzrost rentowności obligacji skarbowych i jastrzębią retorykę ze strony Fedu.

Bez względu na to stopniowo zbliżamy się do zakończenia cyklu podwyżek stóp procentowych, a ten moment powinien być przełomowy dla głównych indeksów.

Michał Krajczewski BM BNP Paribas Bank Polska

EUR/CHF 

W drugiej połowie września obserwowaliśmy wzrostową korektę kursu EUR/CHF, która dotarła do poziomu oporu tworzonego przez poprzednie minimum z czerwca. Bliskość 200-sesyjnej średniej oraz wykupienie na wskaźnikach AT zwiększa prawdopodobieństwo odbicia w dół od wspomnianego oporu. SL: 0,974. Cel: 0,95.

Złoto

Umocnienie dolara oraz wzrost rentowności obligacji skarbowych na świecie (choć głównie w USA) doprowadziły do wybicia dołem notowań złota z dotychczasowej konsolidacji oraz poniżej 200-sesyjnej średniej kroczącej. Po lekkiej korekcie (wybite wsparcie staje się oporem) notowania kruszcu mogą kontynuować zniżkę w kierunku 1800 USD – na tym poziomie znajduje się wsparcie tworzone przez lokalne minimum z początku marca oraz szczyt z sierpnia ubiegłego roku. Wejście: 1870 USD/uncja. SL: 1900. Cel: 1800.

TSX

Indeks kanadyjskiej giełdy przebywa od roku w szerokim trendzie bocznym, a obecnie notowania dotarły do jego dolnego ograniczenia. Biorąc pod uwagę wyprzedanie obserwowane na RSI, zwiększa się szansa ponownego odbicia od poziomów wsparcia. SL: 19 000 pkt. Cel: 20 600.

Kamil Cisowski

DI Xelion

CLP/USD

Wrzesień był niezwykle trudnym miesiącem dla walut rynków wschodzących, a najgorszym dla chilijskiego peso. Patrzymy na tę egzotyczną, z perspektywy Warszawy, walutę z dużym zainteresowaniem, głównie z powodu tego, że jej sytuacja pod wieloma względami przypomina tę, w której znajduje się znacznie łagodniej potraktowany przez rynek złoty. Szybko spadająca inflacja w Chile (5,3 proc. r./r.) i perspektywy anemicznego wzrostu w kolejnych kwartałach skłoniły tamtejszy bank centralny do cięcia stóp we wrześniu o 75 pkt baz., co zostało odebrane bardzo negatywnie. Gwałtowne osłabienie tworzy naszym zdaniem okazję inwestycyjną.

Kawa

Wrzesień był dla kawy miesiącem o dwóch obliczach – w pierwszej połowie zobaczyliśmy wyraźne zwyżki, a zakończyliśmy go testem sierpniowych dołków. Liczymy na to, że uda się je obronić, trend spadkowy nie jest tak silny jak na innych surowcach rolnych, a ryzyka związane z El Niño dość istotne. Nie jest to jednak pozycja, dla której widzimy sens długoterminowy, w dość konserwatywny sposób ustawiamy więc zlecenie take profit. Cel: 160.

WIG20lev

Po dwóch miesiącach gwałtownej przeceny WIG20 osiągnął poziom wyprzedania, który wydaje nam się interesujący. Spodziewamy się, że niezależnie od wyniku wyborów, być może z pominięciem scenariusza braku możliwości utworzenia jakiegokolwiek rządu, inwestorzy zagraniczni ponownie zainteresują się polskim rynkiem. Akcje polskie są tanie, perspektywy przyszłorocznych zysków solidne. Z perspektywy inwestorów zagranicznych GPW stanowi rozsądny wybór w koszyku rynków wschodzących na czas chińskich problemów. Nie widzimy, być może poza Brazylią, większych rynków EM, które wyglądają ciekawiej.

Marek Rogalski

DM BOŚ

USD/PLN

Gdyby RPP nie obniżyła stóp procentowych 4 października, a na rynkach globalnych widoczne byłoby rozegranie pivotu Fed (brak podwyżki w listopadzie), to USD/PLN ma przestrzeń do ruchu w dół. Teoretycznie wsparciem może być wynik wyborów, gdyby do władzy doszła opozycja (ewentualny powrót tematu KPO). Cel: 4,28.

Ropa WTI

Niewykluczone, że rynek przecenia znaczenie deficytu na rynku ropy, a potencjalne, mocniejsze spowolnienie globalnej gospodarki w przyszłym roku może to zrewidować.

Hang Seng 40 Enterprises

Chińska giełda jest tania i nie ma aż takiej korelacji ze światem. To daje pole do odbicia, biorąc pod uwagę, że tamtejsze władze mogą zapowiadać dalsze działania mające wesprzeć gospodarkę.

Sobiesław Kozłowski

Noble Securities

USD/PLN

Krótkoterminowe oznaki wyczerpania siły USD (DXY) zdają się sprzyjać korekcyjnemu umocnieniu EUR, co sprzyjałoby odreagowaniu blisko 12-proc. słabości PLN do USD trwającej od 18 lipca. SL: 4,53.

Złoto

Możliwa korekta siły USD i rosnące obawy o ryzyko w ujęciu globalnym sprzyjałyby złotu (wzrost VIX). Wzrost obaw o stagflację zachęca do poszukiwania bezpieczeństwa. SL: 1788 USD/uncja.

WIG20

Zależności sezonowe sugerują, że po spadkowym sierpniu i wrześniu kolejny miesiąc może upłynąć pod znakiem odreagowania w górę, tym bardziej że po wcześniejszej relatywnej słabości na rodzimym rynku akcji w ostatnich dniach pojawiły się na oznaki odporności na pogarszającą się koniunkturę zewnętrzną. SL: 1830 pkt. Cel: 2040.

Bartosz Sawicki

Cinkciarz.pl

USD/BRL

Waluty rynków wschodzących zostały brutalnie przecenione w obliczu wyprzedaży obligacji skarbowych i rajdu dolara. Siła USD może być jednak trudna do utrzymania. Po uspokojeniu rynkowych nastrojów real, za którym stoją wysokie realne stopy procentowe, powinien wyraźnie zyskiwać.

Pallad

W minionym miesiącu notowania metali szlachetnych ostro pikowały, z wyjątkiem palladu. Kurs po raz kolejny obronił ważne wsparcie w okolicy 1200 USD za uncję, co w połączeniu z wysoką siłą relatywną na tle złota czy platyny może być dobrym prognostykiem na końcówkę roku.

NYSE Arca Gold Miners

Indeks grupujący spółki wydobywające kruszec w kilka sesji runął o niemal 10 proc. Jego notowania zrealizowały modelowy zasięg spadków i znalazły się przy marcowym minimum, co przy znacznym krótkoterminowym wyprzedaniu rynku może tworzyć przestrzeń do odbicia w górę.

Andrzej Kiedrowicz

PKO BP

AUD/USD 

Prawdopodobne zakończenie cyklu zacieśniania pieniężnego w Australii przy postępującym spowolnieniu gospodarczym Chin może wywierać presję na australijską walutę kosztem mocnego i wspieranego jastrzębim przekazem Fedu amerykańskiego dolara.

Platyna

Rosnący popyt na platynę ze strony producentów samochodów przy utrzymującej się niskiej podaży powiększy deficyt metalu szlachetnego na rynku, co powinno wspierać wzrost cen.

Hang Seng

Obcięcie prognozy wzrostu PKB Chin na 2024 r. przez Bank Światowy, rosnące zadłużenie państwa oraz narastające problemy sektora nieruchomości powinny wywierać dalszą presję spadkową na indeks.

Michał Stajniak

XTB

USD/NOK

USA unikną zamknięcia prac rządu. Rentowności zbliżają się do krytycznego poziomu, co może skłonić Fed do zmiany myślenia. Dodatkowo ropa ma dalsze perspektywy wzrostowe, co powinno przysłużyć się dalszym zwyżkom korony norweskiej. Norges Bank powinien jeszcze raz podnieść stopy w tym roku. SL: 10,9. Cel: 10,4.

Srebro 

Srebro jest już nadmiernie wyprzedane, co było związane z dolarem i rentownościami. Widać jednak lekkie ożywienie na metalach w Chinach w postaci zwyżek na miedzi i cynku. Srebro również może zacząć reagować na kwestie związane z gospodarką. SL: 19,9. Cel: 24.

S&P ASX 200

Wiele aktywów związanych z Chinami jest już bardzo mocno wyprzedanych. Niemniej można zaobserwować wzrost cen metali przemysłowych oraz możliwy wzrost popytu na surowce energetyczne takie jak węgiel i gaz. Właśnie dlatego możliwe będzie ożywienie na spółkach australijskich w najbliższym czasie. SL: 6890. Cel: 7144.

Mateusz Namysł

Santander BM

USD/PLN

Różnica pomiędzy poziomem inflacji w Polsce i Stanach Zjednoczonych przy zmniejszającym się dysparytecie stóp procentowych uzasadnia zwiększone prawdopodobieństwo ruchu wzrostowego USD/PLN, mając na uwadze zaskakującą wrześniową decyzję RPP i możliwość kolejnej obniżki stóp procentowych w październiku.

Gaz ziemny

Zbliżająca się perspektywa sezonu grzewczego oraz rosnące ceny ropy naftowej zwiększają szanse na powrót ceny gazu ziemnego na wyższe poziomy. Ważne dla ceny gazu będą dane o wydobyciu surowca w Stanach Zjednoczonych, jak i prognozy pogody na jesienne i zimowe miesiące. Cel: 4,5.

DAX

Niemiecka gospodarka łapie zadyszkę, a zwłaszcza jej sektor przemysłowy. Biorąc pod uwagę trudniejsze otoczenie dla niemieckich przedsiębiorstw, mogące przekładać się na wyniki finansowe, może to sprowadzić indeks niemieckiej giełdy na niższe poziomy.

Łukasz Zembik

Oanda TMS Brokers

USD/JPY

Para walutowa USD/JPY zdołała odrobić spadki z okresu październik 2022 – styczeń 2023 r. Kurs znajduje się blisko poziomu 150,00. Szczyt z ubiegłego roku uplasował się w okolicach 152,00. Niewykluczone, że notowania ponownie przetestują ten poziom, jednak coraz bardziej prawdopodobna jest korekta spadkowa. Tempo zwyżek z ostatnich tygodni będzie ciężkie do utrzymania. Do tego dochodzi ryzyko interwencji na rynku FX ze strony Ministerstwa Finansów lub BoJ. Notowania mogą na moment wyjść powyżej poziomu 150,00, po czym oczekuję korekty spadkowej w okolice 145,00 – gdzie przebiega wsparcie horyzontalne. Cel: 145,5.

Gaz ziemny

Wchodzimy w ostatni kwartał 2023 r., co oznacza, że niebawem okres grzewczy czy to w USA, czy w Europie rozpocznie się na dobre. Konsekwencją będzie większy popyt na gaz. Notowania przebywają od lutego 2023 r. w konsolidacji pomiędzy 2,0 a 2,99 USD za mln BTU. Można się też doszukać czegoś na kształt spodka, która to formacja przynajmniej w teorii zapowiada nam zmianę trendu, w tym wypadku ze spadkowego (sierpień 2022 – styczeń 2023) na wzrostowy. Technicznym sygnałem kupna będzie dopiero trwałe przełamanie horyzontalnego oporu na 2,99 USD. Jeśli do tego dojdzie, wówczas otworzy się notowaniom droga do pułapu 3,65. Cel: 3,65.

DAX

Inwestorzy są coraz mocniej przekonani, że banki centralne będą utrzymywać wysoki poziom stóp procentowych przez długi czas, być może nawet przez większość przyszłego roku. Jeśli już dojdzie do jakichś obniżek, to będą one prawdopodobnie kosmetyczne. Zatem powrót do poziomów stóp sprzed pandemii jest jak na razie mało prawdopodobny w średnim terminie. Jeśli dane makro dla Europy będą się pogarszać, a restrykcyjne stanowisko EBC pozostanie, będzie to negatywny miks czynników dla rynku akcyjnego. DAX w ostatnim czasie pokonał dolną bandę konsolidacji, w której przebywał przez ostatnich kilka miesięcy. Z technicznego punktu widzenia jest to negatywny sygnał. Ostatnie dni września przyniosły lekkie odreagowanie i tym samym indeks ponownie zbliżył się do tego poziomu. Modelowy zasięg tego układu to okolice 14 650 pkt. Zakładam, że w październiku indeks będzie zmierzał właśnie w tę stronę. Cel: 14 650 pkt.

Portfel inwestycyjny
Św. Mikołaj na pewno przyjdzie, tylko do kogo? Na co stawiać w grudniu?
https://track.adform.net/adfserve/?bn=77855207;1x1inv=1;srctype=3;gdpr=${gdpr};gdpr_consent=${gdpr_consent_50};ord=[timestamp]
Portfel inwestycyjny
Portfel foreksowy: Listopad przyniesie odwrócenie Trump trade?
Portfel inwestycyjny
Wyższa zmienność pozostanie z inwestorami na dłużej
Portfel inwestycyjny
Portfel forex na wrzesień. Eksperci pewni podwyższonej zmienności i…
Materiał Promocyjny
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne
Portfel inwestycyjny
Portfel inwestycyjny: Rynkowa zawierucha mocno komplikuje sierpniowe typy
Portfel inwestycyjny
W lipcu ryzykowne aktywa znów wracają do łask ekspertów