W stronę cyfrowej transformacji przywództwa

Innowacyjność polskiej gospodarki jest o 6 proc. niższa od średniej w regionie – wskazuje Indeks Cyfrowej Przyszłości (Digital Futures Index, DFI) Microsoft. Tymczasem wyższy poziom umiejętności cyfrowych przekłada się na lepsze wyniki w kluczowych wskaźnikach jakości życia: produktywności, zarobkach i innowacyjności.

Specjalizacja i kompleksowość to przyszłość doradztwa

Doradca podatkowy to nadal zawód dający ogromne możliwości rozwoju, gwarantujący dobre zarobki. O pracowników jednak jest coraz trudniej, dlatego trzeba im zapewnić coś więcej niż tylko dobrą pensję – tłumaczy Mateusz Pociask, partner zarządzający, lider ponad 800-osobowego zespołu Doradztwa Podatkowego i Prawnego EY

Biegły rewident i władze firm. Teoria a praktyka

Na rynku wciąż panuje przekonanie, że radzie nadzorczej wystarczy poświęcić niewiele czasu, benefitem jest łatwe comiesięczne wynagrodzenie, a ryzyka w zasadzie nie ma żadnego. Nic bardziej mylnego.

PwC utrzymało pozycję lidera w głównym zestawieniu

Na podium zmieściła się cała wielka czwórka. Powody do zadowolenia mają także audytorzy średniej wielkości. Mimo pandemicznych zawirowań branża ma za sobą udany rok.

Od nowych technologii w gospodarce nie ma już odwrotu

Zaawansowana analityka danych i sztuczna inteligencja – tak wygląda nowoczesny audyt. Bez odpowiedniego oprogramowania, szybkiego internetu czy wysokiego stopnia zabezpieczeń nie sposób oferować usług na najwyższym poziomie.

Biegły rewident musi być ostrożny

W warunkach niepewności rośnie ryzyko subiektywizmu, mogące skutkować zniekształceniami spowodowanymi oszustwem – mówi Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Technologie kreują miejsca pracy

Będziemy obserwować olbrzymi popyt na osoby z odpowiednią wiedzą merytoryczną i technologiczną – mówią Stacy Ligas, senior partner, CEO w KPMG w Polsce i Marek Gajdziński, partner, szef działu audytu w KPMG w Polsce.

Zmiany w prawie, pandemia, wojna – wyzwań przybywa

Geopolityka uderza w biznes. Problemy przedsiębiorstw to wyzwanie dla ich audytorów. Liczba czynników ryzyka w ostatnim czasie mocno wzrosła.

Branża audytorska się kurczy. A to dopiero początek

Od kilku lat prognozuję, że liczba firm audytorskich, ale i samych biegłych rewidentów na rynku będzie topnieć. Te przewidywania stają się faktem – mówi dr Andre Helin, prezes firmy BDO.

PwC dzierży pałeczkę lidera na giełdzie

Wielka czwórka obsługuje największych emitentów. Audytorzy średniej wielkości skutecznie rozpychają się w innych segmentach. Natomiast łączna liczba podmiotów badających sprawozdania finansowe firm giełdowych systematycznie spada.

Kto rządzi na rynku audytu? Doroczne rankingi już w poniedziałek

Już 25 kwietnia zapraszamy do lektury dodatków specjalnych „Ranking audytorów” oraz „Ranking audytorów spółek giełdowych”, które ukażą się odpowiednio z „Rzeczpospolitą” i „Parkietem”.

Szef BM Pekao: Nagroda Byka i Niedźwiedzia jest dla nas zobowiązaniem

Wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy, traktuję jako zwieńczenie całościowego już 30-letniego wkładu naszego biura w rozwój rynku kapitałowego w Polsce – pisze Piotr Kozłowski, dyrektor Biura Maklerskiego Pekao.

Polska jest częścią wolnego świata i inwestorzy nie muszą obawiać się skutków wojny

W obecny rok weszliśmy pełni entuzjazmu. Nasza gospodarka odrobiła straty wywołane przez pandemię i wróciła na ścieżkę długoterminowego wzrostu. Również dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 2021 rok był bardzo udany, co potwierdziły nasze wyniki – rekordowe obroty i przychody oraz jeden z najwyższych zysków netto w historii. W 2021 r. witaliśmy 48 debiutów, wśród których największym było IPO Pepco o wartości 3,2 mld zł.

Elita rynku kapitałowego wyłoniona po raz 28.

W 2021 r. zaczęła się nowa era – wysokiej inflacji i szybko drożejącego pieniądza. W takich okolicznościach menedżerowie spółek giełdowych, ekonomiści i analitycy radzili sobie doskonale.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu polskiego rynku kapitałowego jest jego infrastruktura

Już od 28 lat Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet" oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych wspólnie z izbą rozliczeniową KDPW_CCP działają na rzecz rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Raportowanie ESG w czasach wojny

Oceniając firmy energetyczne pod kątem środowiskowych strategii ESG, trzeba brać pod uwagę kryzys energetyczny i agresję Rosji na Ukrainę. Audytorzy koncernów będą musieli odróżnić długoterminowe cele od krótkoterminowych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego – mówi dr Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen.

Dekady rozwoju i miedziowa przyszłość

KGHM Polska Miedź SA to firma, która cieszy się statusem jednego z liderów w swojej branży. Minione dekady to okres dynamicznego rozwoju spółki i szeregu inwestycji. Miedź stanowi jeden z istotnych fundamentów warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Jest także fundamentem naszej przyszłości ściśle skorelowanej z rozwojem technologii, również tych proekologicznych.

Laureaci Byków i Niedźwiedzi najlepszą tarczą antyinflacyjną

Nagrodzone przez nas spółki znakomicie wykorzystały odbicie gospodarek i przyniosły nawet trzycyfrowe stopy zwrotu akcjonariuszom. Sztuka dobrego zarządzania w wymagającym otoczeniu będzie teraz szczególnie w cenie.