Pierwszy może zacząć odbijać sektor technologiczny

Pytamy Marcina Kiepasa o to, gdzie szukać okazji na giełdach, kiedy banki centralne zaczną obniżać stopy procentowe i jakie są perspektywy surowców.

Czy na rynkach dojdzie w lipcu do poprawy nastrojów?

Analitycy widzą szansę na wzrost indeksów z warszawskiego parkietu. Byki mogą także przeważać na Wall Street. Specjaliści podają argumenty zarówno za, jak i przeciwko złotu. Podobnie jest w przypadku ropy. Nikt jednak nie zajął pozycji na parze walutowej ze złotym.

W czerwcu na GPW możliwe wzrosty. Polski rynek akcji wraca do zwyżek?

Wśród typów analityków na ten miesiąc pojawiły się m.in. długie pozycje na WIG, WIG20 czy NCIndex. Szansę na zwyżki mają także chińskie spółki. Analitycy liczą też, że rosyjski rubel w końcu zacznie się osłabiać. Na rynku surowców typy ekspertów są zróżnicowane.

Jest szansa na odreagowanie WIG20 i S&P 500 w maju

Pytamy Michała Krajczewskiego m.in. o to, co wpływa na niedźwiedzie nastroje na rynku akcji, na jakie surowce warto stawiać i o potencjał amerykańskiej waluty do dalszej aprecjacji.

Dolar przestanie drożeć, giełdy odpracują część strat

Eksperci w większość proponują długie pozycje na rynku akcji. Liczą na zwyżki m.in. na Wall Street i na GPW. Są również przekonani, że obserwowane od dawna umocnienie dolara w maju zostanie zatrzymane. W przypadku surowców prognozy są zróżnicowane.

Typy ekspertów na marzec w obliczu wojny w Ukrainie

W tym tygodniu inwestorzy płacili za euro ponad 4,83 zł. Jednak aż siedmiu z dziewięciu analityków obstawia aprecjację polskiej waluty w tym miesiącu. Z kolei tylko jeden z nich widzi potencjał do wzrostu cen polskich akcji – większość wybiera indeksy spoza Europy.

Marek Rogalski: Sytuacja walut z rynków wschodzących jest specyficzna

Pytamy Marka Rogalskiego m.in. o szybsze podwyżki stóp procentowych, surowce z potencjałem i europejski rynek akcji.

Co przyniesie luty na rynku akcji, surowców i walut?

Indeks największych polskich spółek po rewelacyjnym starcie stracił praktycznie całą przewagę, którą miał nad globalnym rynkiem akcji w pierwszej połowie stycznia. Zdaniem niektórych analityków w lutym nastąpi poprawa, do której sygnał dał rynek rosyjski.

Większość aktywów może zakończyć rok na minusie

Pytamy Kamila Cisowskiego m.in. o to, na jakie aktywa warto stawiać w związku ze spodziewanym rozpoczęciem cyklu zacieśniania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną.

Które aktywa mają potencjał wzrostu na początku 2022 r.?

Notowania złota przybliżają się do momentu wybicia w górę i powrotu do trendu wzrostowego – uważa najlepszy analityk portfela w 2021 r. Eksperci widzą także szanse na polskiej giełdzie, nie tylko w dużych spółkach.

Spadki na GPW były chwilowe, a złoty będzie się w grudniu umacniał

WIG20, WIG i mWIG40 – to m.in. na te indeksy stawiają specjaliści. Polska waluta również może pokazać swoją siłę. Na rynku surowców przeważają bycze prognozy dla złota.

Indeksy na GPW, metale czy dolar mogą zyskać w listopadzie

Giełda nad Wisłą ma szanse kontynuować zwyżki, przewidywania dotyczące zagranicznych indeksów są jednak podzielone. Poprawa sytuacji w branży samochodowej może wspierać kruszce, ale ropa i gaz mogą być pod presją.

Portfel inwestycyjny: Indeksy pójdą w górę, a złoty…

Spadki na giełdach nie zmieniły poglądu analityków uczestniczących w portfelu inwestycyjnym „Parkietu", którzy liczą na powrót do zwyżek. Na celowniku są m.in. indeksy z USA czy rynków wschodzących. A także m.in. złoty.