Portfel inwestycyjny na maj: Waluty i surowce dają niejednoznaczne sygnały, a giełdy?

„Sell in May and go away” – to powiedzenie zdaniem ekspertów niekoniecznie musi się sprawdzić w tym roku. Prognozy dla indeksów giełdowych są bowiem optymistyczne. Mieszane nastroje panują, kiedy jednak mowa o innych aktywach.

Portfel inwestycyjny na kwiecień 2024: Rynkowy bal trwa. Optymizm nie opuszcza ekspertów

Jeśli inwestować na rynku walutowym, to głównie przeciwko frankowi. Dobrą passę na rynku surowców powinny kontynuować metale szlachetne, a coraz lepsze perspektywy ma miedź. Na giełdach nadal powinny przeważać zwyżki – uważają specjaliści.

Portfel inwestycyjny na marzec 2024 r. Eksperci nadal z optymizmem patrzą na polskie aktywa

Na rynku walutowym warto stawiać na złotego, a na rynku akcji na polski parkiet. W przypadku surowców i towarów drożeć powinny metale szlachetne – to typy ekspertów do marcowych portfeli foreksowych.

Portfel inwestycyjny na luty 2024. Analitycy wierzą w indeksy GPW, a te potwierdzają

Wzrost notowań ropy naftowej oraz metali szlachetnych. Jeśli akcje, to raczej z Chin i Polski. W przypadku rynku walutowego trudno o wyraźne wskazania – tak wyglądają typy analityków do portfeli foreksowych.

Portfele na styczeń

Dwunastu ekspertów i ich prognozy dla walut, surowców i indeksów giełdowych

Zamiast efektu stycznia schłodzenie nastrojów

Chociaż prognozy dla ryzykownych aktywów na ten rok są optymistyczne, to akurat w pierwszym miesiącu 2024 r. może dojść do korekty. Rynek ma bowiem za sobą kilka bardzo mocnych tygodni.

Portfel inwestycyjny: Optymistyczne nastroje przed końcówką roku

Słabszy dolar amerykański, drożejąca ropa naftowa oraz gaz, ale także i wzrosty indeksów giełdowych na światowych rynkach – tak eksperci biorący udział w typowaniu portfeli foreksowych pozycjonują się na listopad.

Czy październik przyniesie ulgę?

Korekta siły dolara, wiara w metale szlachetne, a także w odbicie na warszawskiej giełdzie – to główne typy ekspertów do portfeli foreksowych na ten miesiąc.

Czy tym razem uda się oszukać rynkową historię?

Historycznie wrzesień jest trudnym miesiącem na światowych rynkach. Eksperci wierzą jednak, że tym razem może być inaczej. Ich uwaga koncentruje się głównie na dolarze, złocie, a także na krajowym i niemieckim rynku akcji.

Słabość złotego jedynie kwestią czasu

Nasza waluta, ropa naftowa, miedź oraz chińskie indeksy giełdowe – na tych elementach warto skupić się w tym miesiącu – uważają eksperci typujący skład portfeli foreksowych dla „Parkietu”.

Lipiec wcale nie musi być taki spokojny

Czy zbliża się kres siły złotego? Jeśli wierzyć ekspertom typującym do portfeli foreksowych, to odpowiedź jest twierdząca. W tym miesiącu ich uwaga skupia się też na metalach szlachetnych i rynku amerykańskim.

Dolar, metale szlachetne i Azja skupiają uwagę rynków

Banki centralne, z Fedem na czele, będą znów w czerwcu odgrywały pierwszoplanową rolę na rynku. To siłą rzeczy kieruje uwagę w stronę dolara, a także metali szlachetnych. Giełda? Uwaga głównie na Azję.

Majowy strach może mieć jedynie wielkie oczy

Ten miesiąc może przynieść zatrzymanie aprecjacji złotego, jak i innych walut regionu. W Polsce nadal jednak warto stawiać na akcje, szczególnie średnich i małych spółek. Dobre perspektywy rysują się wciąż przed metalami szlachetnymi – uważają eksperci.

Po burzliwym marcu wzrósł rynkowy optymizm

Eksperci, którzy biorą udział w typowaniu portfeli foreksowych na naszych łamach, spodziewają się, że kwiecień przyniesie zwyżki na rynkach akcji, głównie w Chinach i na Wall Street. W ich opinii warto także stawiać na złoto i miedź.

Czas na akcje z Chin i Wall Street, ale także na złoto i ropę

Jedenastu ekspertów i ich kwietniowe prognozy dla walut, surowców i indeksów giełdowych

Czy uda się utrzymać styczniowy optymizm?

Rozpoczęty miesiąc może być trudny dla funta brytyjskiego i złotego. Odbijać w górę może z kolei gaz, wzrosty może kontynuować złoto. Jest też szansa, że amerykański S&P 500 będzie nadal rósł – uważają eksperci typujący składy portfeli foreksowych „Parkietu”.

Portfele na styczeń

11 ekspertów i ich prognozy dla walut, surowców i indeksów giełdowych