Sprzedany kraj

To reportaż podróżniczy, który dobrze pokazuje specyfikę latynoamerykańskich gospodarek.

W cyfrowym świecie wojna trwa cały czas

Cyfrowi agenci, mający wpływ na życie miliardów ludzi, działają za zamkniętymi drzwiami.

Polska musi zacząć śmielej patrzeć w stronę Azji i Chin

Postęp, jaki Chiny osiągnęły w ciągu ostatnich dekad, pozwala na dobre prognozy.

Chiny wyślą do lamusa zachodnie banki?

Chińska waluta cyfrowa ma wielką szansę zrewolucjonizować globalny system finansowy.

Czy kolejne dekady będą należeć do Afryki?

Jak będzie wyglądał świat w 2030 roku? W wizji Mauro F. Guillena, hiszpańsko-amerykańskiego socjologa i zarazem ekonomisty, świat z bliskiej przyszłości będzie miejscem, w którym ze zwielokrotnioną siłą wystąpią trendy widoczne już dzisiaj.

Prawdziwą wartością jest dobra selekcja

Zdobywając wiedzę podczas studiów bądź pracując, często przyjmujemy ją jako jedyną właściwą, nie zagłębiając się nawet, czy znajduje ona odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Gdzie popełniono błąd, tworząc system ochrony zdrowia?

Na system ochrony zdrowia narzekamy nie tylko my. Niezadowoleni są z niego również mieszkańcy wielu krajów Zachodu, w tym USA. A przyglądając się jego historii, można odnieść wrażenie, że od kilku dekad jest w permanentnym kryzysie.

Czasem trzeba zaryzykować

Aby zostać przedsiębiorcą, wcale nie trzeba ukończyć skomplikowanych studiów czy przejść wielu kursów zarządzania. Zdaniem Guya Raza, autora książki „Jak zbudowałem firmę", głównym motorem napędowym powinna być idea i chęć rozwiązania konkretnego problemu.

Algorytmy rewolucją w marketingu

Obecnie świat staje się coraz bardziej spolaryzowany, czego przykładem jest nie tylko scena polityczna w wielu krajach, ale i rosnące różnice ekonomiczne między bogatymi i biednymi oraz przepaść pokoleniowa.

Jak bankierzy kształtowali historię

Ludzie, którzy kształtowali cywilizację swoimi zdolnościami biznesowymi i ogromnymi fortunami, rzadko kiedy pojawiają się na kartach historii.

Trudna sztuka, którą może opanować każdy

Zainwestować w przyszłość kosztem wyników najbliższych lat czy skupić się na optymalizacji zysków w najbliższych miesiącach?

Trudna sztuka efektywnych zakupów

Wiele firm i agencji rządowych nie przykłada specjalnej wagi do dostawców, uznając swoje zadanie za zakończone w momencie podpisania kontraktu.

Skuteczne inwestowanie wymaga opanowania

Ustalanie wielkości pozycji jest podstawową umiejętnością, którą musi posiadać osoba handlująca papierami wartościowymi. Jak się jednak okazuje, często większość traderów skupia się na jednym elemencie, nie zwracając uwagi na resztę, która w rzeczywistości jest kluczowa przy ustalaniu wielkości pozycji.

Wiekowa instytucja idąca z wiatrem historii

„Pod koniec lat 70. XX w. Bank Anglii był niejako miniaturą Wielkiej Brytanii: zanurzony w historii, a jednocześnie głęboko zdezorientowany co do swojej tożsamości i stosunkowo niestały w działaniach. W ciągu następnego ćwierćwiecza, zarówno kraj, jak i bank bardzo się zmieniły. Kraj stał się nowoczesny – zgodnie z szeroko później wykpiwanym hasłem »Cool Britania« – i taki też stał się bank" – w ten sposób Harold James, wykładowca Uniwersytetu Princeton, zaczyna swoją książkę „Historia Banku Anglii.

Jak stać się mistrzem w swoim zawodzie

W niezliczonych podręcznikach pozytywnego myślenia i od tabunów coachów biznesowych dowiadujemy się często, że powinniśmy się kierować swoją pasją, by osiągnąć sukces zawodowy.

Nieskończona wizja rozwoju Amazona

Książka prezesa jednej z największych firm na świecie to w rzeczywistości zbiór jego wypowiedzi z wywiadów oraz listów do akcjonariuszy.

Kobiecą drogą do wielkiej kariery

Mika Brzezinski to znana amerykańska dziennikarka, córka Zbigniewa Brzezińskiego, doradcy prezydenta Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego. Razem z Danielą Pierre-Bravo, producentką swojego programu publicystycznego „Morning Joe", napisała książkę mającą być poradnikiem dla kobiet chcących nadać odpowiedni impuls swoim karierom.