Jak kosztowne dla banków mogą być wakacje kredytowe

Niemal połowa uprawnionych Polaków nie skorzystała dotychczas z możliwości zawieszenia spłaty swojego kredytu mieszkaniowego. Jeśli tak zostanie do końca, banki być może poniosą nieco mniejsze straty od spodziewanych. Ale koszty i tak będą ogromne.

TFI PZU: atrakcyjne wyceny firm

Łączne zyski 60 największych polskich spółek przekroczą w tym roku 69 mld zł, co będzie oznaczać spadek o 13 proc. w porównaniu z 2022 r. Mimo to GPW oferuje atrakcyjne wyceny.

Alior Bank z nową strategią

Pod hasłem „Bank na co dzień, bank na przyszłość” Alior oczekuje poprawy głównych wskaźników kapitałowych i ryzyka kredytowego.

Omar Arnaout, XTB: Chcemy się rozwijać jeszcze szybciej

Zależy nam, by być partnerem dla każdej osoby, która chce wziąć inwestowanie w swoje ręce, niezależnie od tego, o jakim inwestowaniu mówimy – podkreśla Omar Arnaout, prezes firmy XTB.

Alior Bank ma nową strategię na lata 2023-2024

Pod hasłem „bank co dzień, bank na przyszłość” Alior oczekuje poprawy głównych wskaźników kapitałowych i ryzyka kredytowego.

MF: Cztery banki mają mandat na organizację emisji euroobligacji

Commerzbank, Deutsche Bank, ING oraz Société Générale otrzymały mandat na zorganizowanie emisjiobligacji benchmarkowych nominowanych w euro, podało Ministerstwo Finansów.

Będzie test jesiennego dna czy już tylko hossa?

W obecnym cyklu koniunktury na warszawskiej giełdzie twarde dno indeksów prawdopodobnie mamy już za sobą. Jeśli jednak dogodna okazja do tanich zakupów akcji się powtórzy, to niewybaczalnym grzechem będzie jej nie wykorzystać.

Santander obiecuje podział swojego sporego zysku

Grupa wypracowała w trudnym 2022 r. solidny wynik netto, aż o 150 proc. wyższy niż rok wcześniej. Straty z tytułu wakacji kredytowych czy problemów frankowych z nawiązką pokryły korzyści ze wzrostu stóp procentowych.

Wartość aktywów PPK szybko rośnie. Czy to zachęci nowych uczestników?

Po słabym zeszłym roku i okresach spadków pula oszczędności zgromadzonych w pracowniczych planach kapitałowych mocno przyrasta. Poprawa nastrojów przychodzi w dobrym momencie, bo właśnie rusza ponowny automatyczny zapis pracowników do tego programu.

Rozczarowanie, ale i nadzieje

Wstępne wyniki firmy XTB za IV kwartał rozczarowały rynek. Czwartkowa przecena akcji spółki może być jednak też okazją do tańszych zakupów – uważają analitycy. Firma nadal ma kilka mocnych kart w rękawie.

ING BSK z optymizmem wchodzi w 2023 rok

Władze ING Banku Śląskiego oceniają, że nawet niekorzystny wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych nie jest ogromnym zagrożeniem.

ING Bank Śląski – zysk mniejszy niż rok wcześniej

W IV kw. 2022 r. wynik netto banku wyniósł 896 mln zł, a w całym roku 1,94 mld zł. W 2021 r. było to 2,3 mld zł.

Santander BP na sporym plusie

Santander Bank Polska wypracował 0,9 mld zł zysku w IV kw. 2022 oraz 2,8 mld zł w całym 2022 roku– wynika ze wstępnych, nieaudytowanych danych.

Kłopot z finansową edukacją

Tylko 26 proc. polskich respondentów przyznaje, że otrzymali świetne wykształcenie w dziedzinie finansów i pewnie zarządzają złożonymi kwestiami dotyczącymi pieniędzy – wynika z raportu Intrum „European Consumer Payment Report 2022”.

Giełda: Handel znów kwitnie

W styczniu obroty na GPW w Warszawie wyraźnie podskoczyły. Liderem wśród pośredników pozostaje Goldman Sachs.

Czy to już początek końca polskiego oszczędzania?

Inflacja uderza w konsumpcję, spada sprzedaż detaliczna. I to nie tylko w Polsce. Na dodatek brak dalszych podwyżek stóp procentowych przy niskiej akcji kredytowej sprawia, że banki powoli zaczynają obniżać oprocentowanie depozytów.

Banki już nie walczą tak ostro o depozyty

W styczniu atrakcyjność rynkowej oferty oszczędzania się pogorszyła – oceniają eksperci. I trudno spodziewać się poprawy, skoro stopy procentowe już nie rosną.