Jak zarabiać na nieruchomościach komercyjnych

Radosław Świątkowski, prezes Reino Capital, będzie gościem Adama Roguskiego w programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Bogusław Grabowski: Antyinflacyjne obligacje nie stłumią inflacji

Przychody z emisji obligacji rząd wyda, więc popyt w gospodarce się nie zmieni. Nie zmaleje też nadpłynność sektora bankowego. Obligacje antyinflacyjne emitować powinien NBP – ocenia Bogusław Grabowski, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

Grzegorz Zawada, BM PKO BP: Mamy kilka ciekawych tematów IPO

Jako biuro krajowe trochę cierpię, że zdalni członkowie giełdy uzyskują coraz większą pozycję na naszym rynku. Dla całego rynku nadmierna ich dominacja nie jest dobra – mówi Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO BP, gość programu Andrzeja Steca.

O czym mówią maklerzy?

W środę gościem Andrzeja Steca będzie Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO BP. Porozmawiamy o…

Jarosław Fuchs, Bank Pekao: Inwestorzy szukają bezpiecznych przystani

Jak przyznaje Jarosław Fuchs , wiceprezes Banku Pekao, na przełomie września i października w ofercie mogą się już pojawić obligacje skarbowe. Klienci będą zatem mogli dywersyfikować swoje portfele z wykorzystaniem bezpiecznego produktu.

Czy inwestorzy szukają dzisiaj przede wszystkim bezpieczeństwa?

Liczne znaki zapytania, niepewność makroekonomiczna, trudne otoczenie – czy w takich warunkach warto myśleć o myśleć o akcjach czy jednak szukać bezpieczniejszych instrumentów? Odpowiedzi na te pytania poszukamy we wtorek w Parkiet TV. Przemysław Tychmanowicz będzie rozmawiał z Jarosławem Fuchsem, wiceprezesem banku Pekao. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy m.in.:

Kamil Cisowski, DI Xelion: To nie koniec spadków na rynkach akcji

Obecne otoczenie makroekonomiczne, a przede wszystkim wysoka inflacja oraz polityka pieniężna, sugeruje, że w najbliższych latach rynki akcji prędzej będą podążać w trendzie bocznym niż wzrostowym – stwierdził Kamil Cisowski, analityk DI Xelion.

Jak długo potrwa odbicie na giełdach?

Kamil Cisowski, dyrektor Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion, będzie gościem Dariusza Wieczorka w poniedziałkowym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Aleksandra Gawrońska, JLL: Rynek mieszkaniowy szuka równowagi

Trudno znaleźć czynniki, które miałyby sprawić nie tyle, by ceny mieszkań zaczęły spadać, co zatrzymały się – mówi Aleksandra Gawrońska, dyrektor działu badań rynku mieszkaniowego w JLL.

Prognozy dla mieszkaniowego rynku pierwotnego

Aleksandra Gawrońska, dyrektor działu badań rynku mieszkaniowego w JLL, będzie gościem Adama Roguskiego w programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Grzegorz Stefański, Urteste: Diagnostyka jest przyszłością onkologii

Rozmowy z inwestorami branżowymi na temat komercjalizacji naszej technologii już się zaczęły. Z każdym miesiącem ryzyko naszych projektów spada, a zatem ich wartość rośnie – mówi Grzegorz Stefański, prezes Urteste.

Jak idą prace nad łatwiejszym wykrywaniem raka?

Grzegorz Stefański, prezes Urteste, będzie gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Andrzej Kubisiak, PIE: Recesja nie wywoła skoku bezrobocia

Techniczna recesja, czyli dwie z rzędu kwartalne zniżki PKB, to dzisiaj podstawowy scenariusz. To schłodzi rynek pracy, ale raczej nie na tyle, aby zaczęło maleć zatrudnienie – ocenia Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Andrzej Kubisiak w Parkiet TV

W środowym wydaniu Prosto z Parkietu będziemy gościć Andrzeja Kubisiaka, zastępcę dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Start programu o godz. 12.00

Czy to już jest początek bessy?

Trwa przecena na światowych rynkach. WIG20 notuje kolejne spadkowe sesje i schodzi na coraz niższe poziomy. Co dalej? Odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania rynkowe spróbujemy poszukać w dzisiejszym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00.

Prof. Adam Opalski: Prawo koncernowe a drenaż spółek

Spodziewam się, że większość spółek z kapitałem prywatnym nie będzie zainteresowana korzystaniem z prawa koncernowgo, tylko pozostanie w dotychczasowym reżimie, opartym na instrumentach kontraktowych i wyrokach sądów – mówi prof. Adam Opalski, ekspert prawa spółek.

Kontrowersyjne grupy spółek

Prof. Adam Opalski, specjalista prawa spółek z Uniwersytetu Warszawskiego, będzie w poniedziałek gościem Aleksandry Ptak-Iglewskiej w programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.

Marcin Krasoń, Obido.pl: Hamowanie po latach boomu jest zdrowe

Jest trudno i po stronie popytu, i podaży, jednak nie spodziewam się zapaści. Ceny mieszkań nominalnie będą dalej rosły, ale można się spodziewać wyhamowania tempa – ocenia Marcin Krasoń, ekspert Obido.pl.