Jerzy Mirgos, prezes Grupy Mirbud: Perspektywy budownictwa są aż za dobre

Fundamenty, na których stoi teraz grupa, pozwalają w dalszym ciągu zwiększać przychody i poprawiać rentowność. Patrzymy jednak na możliwości wejścia na rynek kolejowy, szukamy partnera – mówi Jerzy Mirgos, prezes Grupy Mirbud.

Mirbud o perspektywach rynku budowlanego i pomysłach strategicznych

Jerzy Mirgos, prezes Grupy Mirbud, będzie gościem Adama Roguskiego w programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Jerzy Buzek, EY: W trudnych czasach wszyscy liczą na audyt

Rola audytora co do zasady się nie zmienia, ale w trudnych, niepewnych czasach wszyscy interesariusze wyczekują opinii audytora o spółce – mówi Jerzy Buzek, partner w dziale audytu EY, biegły rewident z wieloletnim doświadczeniem.

Czy w trudnych czasach wzrasta odpowiedzialność audytora?

Jerzy Buzek, partner w dziale audytu EY, będzie gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz.12.00.

Michał Kwaśniewski, Quidea: Fundacja rodzinna opcją dla inwestorów

Nowa instytucja prawna ma w Polsce przyszłość, ale jest też zależna od praktyki rynkowej oraz podejścia regulatora – mówi w Parkiet TV Michał Kwaśniewski z firmy doradczej Quidea.

Czy Polacy pokochają fundacje rodzinne?

W poniedziałek weszły w życie przepisy dotyczące fundacji rodzinnych. Czym tak naprawdę jest fundacja i jakie korzyści, również podatkowe, się z nią wiążą? O tym we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Michał Kwaśniewski, adwokat i partner w firmie doradczej Quidea. Naszego gościa zapytamy też:

Jarosław Dominiak, SII: Inwestorzy chcą IPO i niższych kosztów

– Rodzimy rynek jest najważniejszy dla inwestorów indywidualnych. Ważne więc, by był płynny, atrakcyjny kosztowo, dostarczał dużo instrumentów notowanych, IPO i ciekawych projektów – mówi Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Jan Mikołuszko, Grupa Unibep: Kilka kwartałów i wrzucimy wyższy bieg

Wchodzimy na rynki, które dadzą wyższe marże, co przełoży się na większą gotówkę, którą zainwestujemy w rozwój. Z Dariuszem Blocherem za sterami uważam, że osiągniemy cele – mówi Jan Mikołuszko, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Unibep.

Co chce zbudować Grupa Unibep w najbliższych latach

Jan Mikołuszko, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Unibep, będzie gościem Adama Roguskiego w programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.

Michał Krajczewski, BM BNP Paribas Bank Polska: sWIG80 ma miejsce do dalszego wzrostu

Indeks małych spółek jak na razie nie wysyła sygnałów ostrzegawczych. Po przebiciu szczytów z 2021 r. może nadal rosnąć – ocenia Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w BM BNP Paribas Bank Polska.

Techniczne spojrzenie na główne indeksy akcji

Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w BM BNP Paribas Bank Polska, będzie gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz.12.00.

Bogusław Grabowski: Waloryzacja 500+? Byle nie automatyczna

Umocnienie złotego nie świadczy o tym, że inwestorzy mają zaufanie do polskiej gospodarki i podobają im się propozycje padające w kampanii wyborczej – mówi dr Bogusław Grabowski, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

Piotr Cwynar, BM Pekao: Powalczymy o klientów zagranicznych

Jesteśmy obecnie drugą siłą wśród polskich domów maklerskich, ale mamy ambicję na pierwszą pozycję – deklaruje Piotr Cwynar, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Biurze Maklerskim Pekao.

Czy inwestorzy instytucjonalni na GPW w końcu się przebudzili?

Nasz rynek w ostatnim czasie zachowuje się relatywnie dobrze. Jaką zasługę w tym mają inwestorzy instytucjonalni? O tym porozmawiamy we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Piotr Cwynar, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w BM Pekao. Naszego gościa zapytamy także:

Mariusz Patrowicz: Szukamy perełek po całym świecie

Polski nadzór zapomina, że żyje z naszych pieniędzy, w tym naszych spółek. Musi nastąpić refleksja, bo rynek zniknie - mówi Mariusz Patrowicz, znany inwestor giełdowy, gość Andrzeja Steca w programie Parkiet TV.

Mariusz Patrowicz w Parkiet TV

W poniedziałek gościem Andrzeja Steca w Parkiet TV będzie Mariusz Patrowicz, znany inwestor giełdowy. Porozmawiamy o…

Katarzyna Kuniewicz, Otodom Analytics: Deweloperzy zareagują w maju, czerwcu

Oczekiwany program „Bezpieczny kredyt” ma wyraźny wpływ na wzrost rezerwacji mieszkań i na sprzedaż lokali. Deweloperzy jeszcze nie zwiększają oferty, ale są w stanie to szybko zrobić – mówi Katarzyna Kuniewicz, ekspertka Otodom Analytics.

Stan rynku mieszkaniowego po kwietniu. Przebudzenie popytu, deweloperzy nie szarżują z podaż

Katarzyna Kuniewicz, szefowa działu badań rynku mieszkaniowego w Otodom Analytics , będzie gościem Adama Roguskiego w programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.