USA. OD potrójnego „A” do potrójnych zagrożeń

Zdolność obsługi zadłużenia Stanów Zjednoczonych po raz kolejny budzi obawy.

Barometr "Parkietu". Co się wydarzy na giełdach w nadchodzącym tygodniu?

Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty.

Tydzień na rynkach: Obniżka stóp w USA coraz bliżej

Choć nic poważnego się nie wydarzyło i nie pojawiły się nowe deklaracje, inwestorzy zaczęli odważniej wyceniać marcową obniżkę stóp procentowych przez FOMC. To wystarczyło do wzmocnienia optymizmu na rynkach finansowych.

Globalna hossa za polskim przewodem

Optymizm, jaki zapanował na warszawskiej giełdzie w październiku, kontrastujący z pesymizmem rozprzestrzeniającym się w tym samym czasie na zachodnich giełdach, okazał się mocno zaraźliwy.

#WykresDnia: Rozczarowujący tydzień makro w Niemczech

Po spadku zamówień okazało się, że produkcja przemysłowa spadła w październiku piąty miesiąc z rzędu, co stanowi kolejny dowód na to, że największa gospodarka Europy jest na dobrej drodze do recesji.

Wykresy na grudzień: Przełom na polskich akcjach. Jak inwestować, to nad Wisłą

Polskie akcje mają duże szanse spisywać się lepiej od zagranicznych, a złoty powinien nadal piąć się w górę. Jak co miesiąc przedstawiamy najważniejsze dla inwestorów wykresy, które na naszą prośbę wybrali krajowi ekonomiści, analitycy i zarządzający aktywami.

#WykresDnia: Rekord DAX na fali oczekiwań obniżek stóp EBC

Referencyjny indeks giełdowy Niemiec otworzył się w środę na najwyższym poziomie w historii, ponieważ rosnąca pewność inwestorów, że stopy procentowe zostaną wkrótce obniżone przewyższa obawy, że kraj może doświadczyć recesji.

Portfel funduszy. Kapitał lekko przesunięty z akcji do obligacji

Nowy miesiąc zarządzający portfelami funduszy wykorzystują do lekkich korekt. Średni udział akcji spada, ale wciąż jest wyższy niż w październiku.

Kamil Cisowski: Nie ma co się spieszyć z realizacją zysków z akcji. Będzie na to czas

Mam obawy, jeśli chodzi o prognozy zysków spółek, które są wygórowane. Nie sądzę, by rok 2024 był na rynkach akcji tak dobry jak ten – przyznaje Kamil Cisowski, dyrektor zespołu analiz i doradztwa inwestycyjnego, DI Xelion.

#WykresDnia: Indie: spółki dodały bilion dolarów w trzy lata

Wartość spółek notowanych na indyjskiej giełdzie we wtorek po raz pierwszy osiągnęła 4 biliony dolarów, zmniejszając dystans do Hongkongu.

Portfel foreksowy. Typy ekspertów na końcówkę 2023 roku

Nieco mocniejszy dolar, perspektywy wzrostu cen miedzi i gazu. I wiara w małe spółki z warszawskiego parkietu – to główne typy ekspertów na końcówkę roku.

#WykresDnia: Wspaniała Siódemka robi sobie przerwę, czas na sprzedawanie

Akcje siedmiu największych spółek z Wall Street spowolniły wzrosty lub się zatrzymały, gdyż spółki o małej kapitalizacji i sektory takie jak przemysł, budownictwo, finanse i podróże nadrabiały zaległości.

Spółki z szerokiego rynku na celowniku analityków

Większość portfeli fundamentalnych dzięki trwającej hossie poprawiła stopy zwrotu w listopadzie i może się pochwalić efektownymi zyskami od początku 2023 roku. Czy typy ekspertów na grudzień pozwolą utrzymać dobrą passę?

Św. Mikołaj nie czekał i od razu wziął się do roboty

Grudzień na GPW zaczął się od ATH na WIG i nowych szczytów hossy WIG20 i mWIG40. Jaki scenariusz na ostatni miesiąc roku piszą statystyki historyczne?

Święty Mikołaj rozdaje prezenty, hossa trwa

W grudniowym zestawie spółek z pozytywnymi sygnałami technicznymi znalazły się głównie firmy z WIG20 i mWIG40. Uwagę analityków skradły m.in. przedsiębiorstwa finansowe, surowcowe i energetyczne. Część z nich w tym roku już mocno zyskała, ale nie wszystkie.

Barometr "Parkietu". Co się wydarzy na giełdach w nadchodzącym tygodniu?

Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty.