Zwykła korekta czy pierwsza rysa na rynku metali szlachetnych?

Chociaż wielu analityków wciąż wierzy w wyższe ceny złota i srebra, to ubiegłotygodniowa przecena tych metali skomplikowała ich sytuację z punktu widzenia analizy technicznej. Kolejne dni na tym rynku zapowiadają się ciekawie.

Firma XTB kontynuuje ofensywę rynkową

Firma XTB nie pozwala się nudzić. Co chwila z jej strony pojawiają się kolejne nowości. Broker poinformował właśnie o dwóch kolejnych inicjatywach.

Jen nadal pozostaje walutą podwyższonego ryzyka dla inwestorów

Sytuacja na rynku jena w ostatnim czasie nieco się uspokoiła. Pomogły jej prawdopodobne interwencje walutowe, ale para USD/JPY znów, tym razem powoli, idzie w górę. Przedstawiciele Banku Japonii nadal nie dają zbyt wielu pretekstów do odwrócenia sytuacji na rynku jena.

Akceptacja ETF na Ether

23 marca SEC zaakceptował nowe fundusze ETF na Ether Spot. Ich debiut na rynku, po zmianach w regulacjach, zbliża się wielkimi krokami.

Kiedy mieszkanie do remontu jest okazją

Lokale wymagające remontu bywają tańsze od mieszkań gotowych do zamieszkania nawet o 20 proc. Jeśli jednak nieruchomość długo zalega na portalu ogłoszeniowym, choć właściciel obniża jego cenę, może to oznaczać pewne wady, które odstraszają kupujących.

Rola ESRS – 2 dla raportujących spółek

22 grudnia 2023 r. w Dzienniku Urzędowym UE zostało opublikowane rozporządzenie delegowane Komisji Europejskiej ostatecznie przyjmujące Europejskie Standardy Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Jednym z kluczowych i szczególnych standardów jest ESRS 2 – ogólne ujawnianie informacji.

SEC uchyla drzwi dla etherowych funduszy ETF

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przygotowała grunt pod tworzenie funduszy ETF bezpośrednio inwestujących w ether, drugą co do znaczenia walutę cyfrową.

Decyzja SEC toruje drogę funduszom ETF na ether

Amerykański SEC zatwierdził zmianę zasad, która utorowałaby drogę funduszom ETF kupującym i przechowującym ether, jedną z największych kryptowalut na świecie. Ether zyskał 0,3 proc. po zatwierdzeniu 8 funduszy ETF Ethereum, w tym BlackRock i Fidelity

Obligacje korporacyjne: 13 procent przez rok za trzymanie rąk w kieszeniach

Choć ostatnie stopy zwrotu osiągane przez fundusze dłużne sprawiają wrażenie przyzwoitych, to w rzeczywistości więcej można było zarobić, biorąc udział w publicznych emisjach obligacji.

Co dalej ze stopami zwrotu?

Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że obligacje korporacyjne, szczególnie te emitowane w 2023 r., będą zyskiwać na wycenie.

Zarządzający TFI i ich pomysły inwestycyjne. Gdzieniegdzie słychać już o realizowaniu zysków

Sporo musiało się zmienić, by wszystko zostało po staremu – inwestorzy wciąż wyczekują na obniżki stóp w USA, co mogłoby dodać wiatru w żagle akcjom przy wstającej z kolan gospodarce. Ale doświadczeni zarządzający pamiętają, że żadne trendy nie trwają wiecznie.

Oczekiwanie na decyzję SEC znów rozgrzało rynek kryptowalut

To, że regulator nakazał wprowadzenie poprawek do wniosków o uruchomienie ETF-ów opartych na ethereum, sprawiło, że inwestorzy zaczęli się spodziewać ich zatwierdzenia. Dla etheru może to być podobnie silny impuls wzrostowy jak dla bitcoina.

Mniejszy popyt w hurcie

Na hurtowym rynku obligacji skarbowych brakuje na razie paliwa do wzrostów cen. Ruch rentowności w górę wspiera jastrzębia retoryka RPP.

Czy stagflacja pogrąży bitcoina?

Jeżeli podstawowe scenariusze gospodarcze się sprawdzą, to środowisko makroekonomiczne będzie ostatecznie wspierać instrumenty wyższego ryzyka, w tym akcje oraz kryptowaluty.

Rynek liczy, że SEC zatwierdzi ETF-y na ether

Ether (ethereum), czyli druga kryptowaluta pod względem kapitalizacji, zyskała od początku tygodnia ponad 20 procent. Inwestorzy liczą na to, że amerykański regulator zatwierdzi oparte na niej ETF-y (notowane na giełdzie fundusze).