Budowane po nowemu mieszkania będą droższe

Większa odległość bloku wielorodzinnego od granicy działki, place zabaw przy budynkach, balkony z pełnymi przegrodami. To nowe zasady budowy osiedli. Podbiją ceny mieszkań?

Michał Krajczewski, BM BNP Paribas: Męczący trend boczny na WIG20? Dlaczego nie

Duże spółki notowane na GPW mogą sobie radzić relatywnie gorzej niż średnie i małe, które są bardziej eksponowane na rynek wewnętrzny – mówi Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w BM BNP Paribas.

Bitcoin ucieka akcjom. Korelacja na minusie

Globalne akcje z indeksu MSCI coraz bardziej odstają od bitcoina.

Copy trading to ani zarządzanie, ani doradztwo

Sama idea budowania społeczności inwestorów nie jest nowa. Dawniej wymiana poglądów co do inwestycji następowała podczas spotkań w rzeczywistości. Także wówczas występowały przypadki podejmowania przez inwestorów złych decyzji i oszustw. Przykładem może być XVIII-wieczna bańka spekulacyjna związana z Kompanią Mórz Południowych, którą wsparł sam król Jerzy I. Obecnie za sprawą technologii copy trading jest łatwo dostępny dla każdego. Wzbudza to czujność regulatorów, którzy podejmują próby wpasowania copy tradingu w istniejące ramy prawne.

Perspektywy wyników banków – przynajmniej krótkotrwałe – są doskonałe

Nie uważamy, żeby dotychczasowe zwyżki akcji były nadmierne, aczkolwiek tak jak pół roku temu, tak i teraz jesteśmy ostrożni. Jeśli chodzi o poszczególne rynki, to cały czas preferujemy polski, który długo nie partycypował w światowej hossie, był zapomniany – mówi Jacek Babiński, wiceprezes zarządu Pekao TFI odpowiedzialny za zarządzanie aktywami.

Sobiesław Kozłowski, Noble Securities: Akcje XTB potrzebowały „oczyszczenia”

Temat regulacji w przypadku XTB jest przejaskrawiony. Struktura wynikowa spółki się zmienia i proaktywnie stara się ona zarządzać ryzykiem regulacji – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor w Noble Securities.

Kolejne rekordy cen złota mogą paść jeszcze w tym roku

Analitycy wierzą w dalszy wzrost cen królewskiego metalu. Ich zdaniem jeszcze w tym roku może zostać złamany poziom 2500 dolarów za uncję. Wpływ na to mogą mieć m.in. wydarzenia polityczne w Stanach Zjednoczonych.

Chińskie akcje zależne zarówno od czynników wewnętrznych, jak i doniesień z USA

Tematem numer jeden w poniedziałek na rynkach była oczywiście rezygnacja Joe Bidena z wyścigu o fotel prezydenta USA. Siłą rzeczy uwaga inwestorów skupiła się przede wszystkim na zachowaniu dolara czy innych amerykańskich aktywów. Decyzja Bidena ma wpływ także na indeksy w Chinach.

Ceny obligacji skarbowych rosną. Eksperci: obligacje to dobra oferta

Ceny polskich obligacji długoterminowych w lipcu 2024 r. rosną, w czym pomaga im dobre zachowanie papierów skarbowych na świecie. Zdaniem ekspertów związane ze spadkiem oferowanego oprocentowania zwyżki cen obligacji mogą się utrzymać.

Cieplejszy czerwiec u deweloperów – znowu ruch na budowach

Wytracanie tempa okazało się chwilowe, w czerwcu firmy znów inwestowały jak w czasach dobrej koniunktury.

Bitcoin powyżej 68 tys. dolarów, bycze nastroje w branży kryptowalut

Notowania najważniejszej waluty cyfrowej podskoczyły do najwyższego poziomu od ponad miesiąca.Trump jedzie na bitcoinową konferencję w Nashville.

Karol Bulenda, Origin Investments: Widzimy duży popyt na lokale serwisowane dla seniorów

Idea samodzielnego zamieszkiwania, ale z bezpośrednim dostępem do usług, jest na świecie bardzo popularna. Nasz koncept jest tylko dodatkowo dostosowany do oczekiwań seniorów – mówi Karol Bulenda, członek zarządu Origin Investments.

Bitcoin zyskuje

By bitcoin nadal rósł, potrzebne są kolejne zapalniki. Jednym z nich mogą okazać się obniżki stóp procentowych przez Fed.

Kurs akcji Develii pod presją. Analityk: Gorsze perspektywy branży deweloperskiej

Develia, lider branży deweloperskiej na giełdzie, zamknął tydzień 5-procentową przeceną akcji, w czasie wyprzedaży spadały też notowania akcji reszty deweloperów. Zdaniem analityka perspektywy branży się pogarszają, a brak nowego programu mieszkaniowego będzie dla niej dużym problemem.

Zbieranie danych w grupie kapitałowej

Raportowanie informacji na temat śladu węglowego staje się coraz istotniejszym elementem sprawozdawczości korporacyjnej. Aby zapewnić wiarygodność i porównywalność prezentowanych danych, należy stosować uznane standardy i metodologie, takie jak ESRS (European Sustainability Reporting Standards) oraz GHG Protocol. Podejście do zbierania danych emisyjnych wymaga szczególnej uwagi.

Gorączka na rynku mieszkań zaczęła opadać

Pierwsze półrocze na rynku wtórnym upłynęło pod znakiem ustępowania wysokiej gorączki wywołanej „Bezpiecznym kredytem 2 proc.”. Czy program „Na start” rozgrzeje rynek?