Przemysław Tychmanowicz

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Kruk walczy o kolejne rekordy

Akcje windykatora w tym roku zyskały na wartości ponad 20 proc. Za spółką przemawiają zdrowe fundamenty. Coraz większą rolę odgrywają rynki zagraniczne.

Maksymilian Skolik, szef BM mBanku: Popularyzujemy inwestowanie pasywne

Widzimy wzrost zainteresowania funduszami ETF z rynków zagranicznych. Tam, gdzie będzie to możliwe, będziemy obniżać koszty – mówi Maksymilian Skolik, szef BM mBanku.

GPW z nową strategią. Bardziej ewolucja niż rewolucja

Giełda chce bardziej uniezależnić swoją sytuację finansową od kondycji rynku finansowego. W dużej mierze mają w tym pomóc projekty, które już działają lub te nad którymi toczą się prace. Zarząd GPW nie wyklucza także i akwizycji.

Wszystkie drogi prowadzą do Karpacza. W piątek rusza konferencja WallStreet

Już w piątek rusza 27. edycja konferencji WallStreet organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. „Parkiet”, który jest głównym patronem medialnym, dla uczestników przygotował specjalną ofertę.

GPW chce rosnąć szybciej. Jest nowa strategia na 2023-2027

Giełda przedstawiła główne założenia nowej strategii na lata 2023- 2027. Zakłada ona m.in. istotny wzrost przychodów również dzięki nowym inicjatywom. Nie wykluczone są także dalsze akwizycje.

WIG20 utrzymał 2000 pkt, sWIG80 wciąż blisko szczytu

Mimo zwyżek w ciągu dnia, bykom nie udało się we wtorek „dowieźć” zwycięstwa do końca. Główny indeks zaliczył kosmetyczną zmianę.

Michał Kwaśniewski, Quidea: Fundacja rodzinna opcją dla inwestorów

Nowa instytucja prawna ma w Polsce przyszłość, ale jest też zależna od praktyki rynkowej oraz podejścia regulatora – mówi w Parkiet TV Michał Kwaśniewski z firmy doradczej Quidea.

WIG20 utrzymał poziom 2000 pkt

Mimo zwyżek w ciągu dnia, bykom nie udało się we wtorek dowieźć zwycięstwa do końca. Główny indeks zaliczył kosmetyczną zmianę. Blisko historycznego szczytu nadal utrzymuje się sWIG80.

XTB: dywidenda, bez skupu akcji

Zarząd firmy zrezygnował z pomysłu przeprowadzenia skupu akcji, który miał być dodatkiem do wypłaty dywidendy.

DM INC zaoferuje nowe rodzaje usług

Broker otrzymał od KNF zgodę na rozszerzenie licencji na prowadzenie działalności maklerskiej.