Giełda w Warszawie w dół pod presją pozostałych parkietów

W poniedziałek inwestorzy Warszawie znów chętnie pozbywali się akcji, podążając śladem zagranicznych rynków akcji.

mWIG40 opiera się spadkom na GPW. Rynek wyczekuje wyników SAP

Rynki wchodzą w nowy tydzień z dużą rezerwą, wyczekując szeregu publikacji wyników finansowych spółek na Starym, jak i Nowym Kontynencie.

W kierunku wsparcia

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 1,07%, do poziomu 2278 pkt. mWIG40 zwyżkował 0,7%, podczas gdy sWIG80 zanotował spadek o -0,89%. Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 942 mln złotych.

Analiza poranna – Złoto na nowych szczytach

Ubiegły tydzień był bardzo udany na rynku akcyjnego. Przeważnie lepsze od oczekiwań wyniki amerykańskich spółek sugerowały, że z koniunkturą w USA nie jest tak źle jak niektórzy się obawiali, co zrodziło popyt na ryzykowne aktywa. W piątek wyniki nieco powyżej oczekiwań pod względem zysku na akcję przedstawił Procter & Gamble oraz American Express.

Ostrożne zakupy na giełdzie w Warszawie

Wśród inwestorów handlujących na warszawskiej giełdzie przeważa optymizm, zachęcając do zakupów akcji.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 21 października - dolar znów zyskuje

Piątkowe osłabienie dolara było krótkotrwałe? Poniedziałek przynosi lekkie podbicie dolara na szerokim rynku, choć zmiany są kosmetyczne.

Sytuacja na złotym - EURPLN wciąż powyżej 4,30

Poniedziałkowy ranek przynosi lekkie osłabienie złotego - za EURPLN płacimy około 4,31 zł, a USDPLN jest wart 3,97.

Oczy na złotego

MSCI Poland od początku roku porusza się w rytm diamentu. Formacja ta wskazuje na kumulację energii przed późniejszym ruchem. W ostatnich dniach doszło do wydarzeń na rynku walutowym, które mogą się przyczynić do wybicia MSCI z tej formacji.

Powrót Trumpa to powrót zmienności?

Wybory w USA to obok polityki Fedu i EBC, sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz Chin główne czynniki zmian notowań instrumentów finansowych.

Kiedy czas surowców?

Indeks CRB commodities po osiągnięciu szczytu wszech czasów w 2022 r. od dwóch lat znajduje się w trendzie spadkowym.

WIG20 wraca w rejon 2300 pkt.

Piątkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami głównych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,85 procent przy zwyżce indeksu szerokiego rynku WIG o 0,93 procent.

GPW nadrabia wczorajszą wyprzedaż. Chińskie spółki na fali nowego programu pożyczek

Wall Street spędza piątkową sesję dość niepewnie, będąc niejako przytłumione rosnącą siłą dolara. S&P 500 i Nasdaq podtrzymują wzrosty (kolejno +0.3% oraz +0.66%), słabną natomiast Dow Jones oraz Russell 2000 (kolejno -0.2% oraz -0.13%).

Test wsparcia na 2260 pkt. może być znów w grze

Po przeoraniu popytowej strony rynku w dniu debiutu Żabki piątkowa odpowiedź kupujących była skromna, a to może sprowokować spadki.

Sytuacja na rynkach 18 października - lekkie cofnięcie się dolara

Amerykańska waluta nieznacznie cofa się w piątek na szerokim rynku, co może sugerować, że czwartek był dniem krótkoterminowego przesilenia.

GPW otrząsa się po czwartkowych spadkach. Uwagę ściąga Żabka

WIG20 w pierwszej godzinie handlu zyskuje około 1 proc. i wraca powyżej 2300 pkt. Obroty skupiają się jednak na wczorajszym debiutancie, Żabce.

Czy siła konsumentów w Wlk. Brytanii wystarczy do "miękkiego lądowania"?

Na konferencji prezes EBC Christine Lagarde bardzo wyraźnie podkreślała jednak brak przywiązania do z góry założonej ścieżki obniżki stóp procentowych, a tym samym jeszcze mocniej zaakcentowała zależność decyzji od napływających danych z gospodarek.

Netflix powyżej oczekiwań w trzecim kwartale, abonament z reklamami strzałem w dziesiątkę

W czwartek 17 października 2024 roku Netflix zaprezentował wyniki za trzeci kwartał.

Więcej OZE obniży koszty energii?

Główną tezą prezentowaną przez branżę OZE jest spadek cen energii elektrycznej w konsekwencji wzrostu udziału OZE w miksie energetycznym.