DAX w opałach

Podwójny szczyt oraz wyspa odwrotu stanowią wyzwanie dla byków. Struktura ta jak na razie jest na etapie formowania się.

Nvidia drugą Teslą?

Aktualna wycena Nvidii ma sens, jeśli oprzeć ją na oczeki- waniach bycia absolutnym liderem w rynku AI, który ma być wart setki mld USD.

Miedź pod presją podaży

Cena miedzi notuje szósty spadkowy tydzień i jest niższa niż na początku roku. Jest pod presją spowolnienia w gospodarce światowej.

Udany finisz zmiennego tygodnia

Piątek przyniósł silne zwyżki na GPW, natomiast indeks dużych spółek na zamknięciu znalazł się nieco niżej niż tydzień wcześniej.

Gdy zaczynamy rozważać niemożliwe scenariusze...

Jeszcze w ubiegłym tygodniu sytuacja związana z podniesieniem limitu zadłużenia w Stanach Zjednoczonych nie budziła we mnie większych emocji.

Remis na ostatniej prostej

Piątkowe notowania na rynku warszawskim były doskonałym podsumowaniem zakończonego tygodnia.

Byki wracają na WIG20. Nasdaq z nowym paliwem dla hossy?

Za nami świetna sesja na GPW, w czasie której WIG20 zyskał ponad 2,2% dając inwestorom nadzieje na ponowne pokonanie psychologicznego oporu 2000 pkt.

Udany finisz zmiennego tygodnia

Piątek przyniósł silne zwyżki na GPW, natomiast indeks dużych spółek na zamknięciu znalazł się nieco niżej niż tydzień wcześniej.

Sytuacja na rynkach 26 maja - inflacja w Japonii zaczyna spadać?

Podczas sesji azjatyckiej głównym tematem były dane o inflacji konsumenckiej z Japonii, a konkretnie odczyty z rejonu Tokio. Inflacja w maju nieco się obniżyła do 3,2 proc. r/r z 3,5 proc. r/r (oczekiwano jej wzrostu do 3,9 proc. r/r).

Poranek maklerów: Czy byki w Warszawie złapią oddech

Po wczorajszym spadku o 0,9 proc. WIG20 dotarł do poziomu 1941 pkt i grozi mu zejście poniżej średniej dwustutygodniowej, co byłoby kolejnym argumentem dla niedźwiedzi – zauważają analitycy w porannych komentarzach.

Platynowa moneta warta bilion dolarów

Wielkimi krokami zbliża się data potencjalnego bankructwa Stanów Zjednoczonych. Janet Yellen, szefowa Departamentu Skarbu ogłosiła, że 1 czerwca skończy się gotówka do obsługi zobowiązań USA.

Bankructwo Stanów Zjednoczonych jak każde inne?

Na rynkach finansowych dzieje się obecnie dosyć sporo, choć w zasadzie wszyscy mówią o jednym – potencjalnym bankructwie Stanów Zjednoczonych.

Korelacja wskaźników

Prezentowane obficie różne wskaźniki makroekonomiczne dostarczają pokaźnej porcji danych, które w różny sposób mogą być ze sobą zestawiane i poddawane niekiedy swobodnej interpretacji.

Felieton mało innowacyjny

Wiele lat temu wpadłem na pomysł, że fajnie byłoby mieć własny domek na kółkach. Pomysł postanowiłem zrealizować na swój własny sposób.

Złoty się osłabi?

Trudno brzmi takie założenie, skoro jesteśmy po kilku tygodniach nadzwyczajnego umocnienia naszej waluty, a w międzyczasie powstało wiele tez uzasadniających ten ruch.

WIG20 poniżej 1950 pkt. Same banki to za mało

Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły czwartkową sesję spadkami. Dobra forma banków jedynie zminimalizowała straty.

Nvidia oraz Hern z Izby Reprezentantów podnoszą nastroje rynkowe

Tematem numer jeden dzisiejszej sesji była bez wątpienia Nvidia, której wyniki wyraźnie przebiły oczekiwania analityków. Wobec rajdu utrzymującego się dookoła sfery sztucznej inteligencji (AI), cały sektor spółek technologicznych odnotowuje dzisiaj wzrosty.

Nvidia nową gwiazdą Wall Street?

Sztuczna inteligencja tchnęła 'drugie życie' w potężnie do niedawna wyprzedawany indeks Nasdaq.