Rynek słodko-gorzki

W styczniu 2016 r., po serii spadków, WIG20 dotarł do poziomu 1700 punktów. Obecnie historia może się powtórzyć.

Wezwaniowe przepisy przejściowe

7 kwietnia zostały uchwalone zmiany do ustawy o ofercie publicznej modyfikujące konstrukcję wezwań na akcje spółek z rynku regulowanego (z datą wejścia w życie 30 maja).

Subiektywny Punkt Widzenia: Powtórka z 2018, 2008 czy 2000 r.?

Wciąż nie ma odpowiedzi, czy najgorsze jest już za inwestorami, czy jednak druga połowa roku będzie kontynuacją rynkowych turbulencji.

Pierwszy zysk od ponad miesiąca

Notowania metali szlachetnych w końcu miały okazję do dynamicznego odbicia w górę. Strona popytowa była najmocniejsza w czwartek i to właśnie ta sesja zadecydowała na rynkach większości kruszców o zakończeniu tygodnia na plusie.

Miły akcent (z niedosytem) na koniec tygodnia na GPW

WIG20 piątkową sesję zakończył 0,35 proc. nad kreską. Bilans całego tygodnia również wypada na plus. Indeks zyskał 1 proc.

Popyt powoli odzyskuje siły

Dziś kupujący bronią się przed spadkami, indeksy notują wzrosty a pozytywne informacje wokół braku wzrostu zakażeń z Chin i lepsze dane o nastrojach konsumentów z Wielkiej Brytanii dodały trochę argumentów stronie popytowej. Czy dzisiejsza zielona końcówka tygodnia zwiastuje poprawę na szerokim rynku i będziemy mogli oczekiwać kontynuacji odreagowania w przyszłym tygodniu?

Czeka nas droższy frank?

Spore zatrzęsienie miało miejsce podczas wczorajszej sesji na rynkach finansowych.

Poranek maklerów: Przesilenie?

Czwartkowa sesja była odpowiedzią na środowe gwałtowne spadki w USA. Tym razem w Warszawie najwięcej stracił wskaźnik średnich spółek – 1,5 proc. WIG20 spadł o 1,4 proc. Przecena objęła też rynki europejskie - niemiecki DAX zniżkował o 0,9 proc.

Korekta cen akcji jak na początku marca?

Jeszcze dwa dni temu można było sądzić, że krach na kryptowalucie („stablecoin") luna, który sprowadził jej kurs z ponad 100 dolarów w kwietniu do zera, to dla rynków akcji odpowiednik rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Amerykanie fundują przecenę na giełdach

Inwestorzy handlujący w Warszawie całkowicie poddali się negatywnym nastrojom panującym na pozostałych rynkach akcji.

Fed chce schłodzić gospodarkę

Fed ma na razie dosyć komfortową sytuację. Rynek pracy jest bardzo mocny, a dane dotyczące zachowania konsumentów nie wskazują na jakieś spowolnienie.

Może warto poczekać?

Pojawia się odwieczne pytanie, na ile spowolnienie zostało już zdyskontowane przez giełdę, która powinna przewidywać sytuację na kilka kwartałów do przodu.

Coraz większy strach przed bessą na GPW

Inwestorzy handlujący na warszawskiej giełdzie całkowicie poddali się negatywnym nastrojom panującym na pozostałych rynkach akcji i z coraz większym zaniepokojeniem spoglądają z ocean.

Czy to już bessa?

Środowa sesja przyniosła sporą wyprzedaż na głównych światowych indeksach, a czwartek wcale nie przynosi odreagowania. Dzisiejsza skala wyprzedaży co prawda jest dużo mniejsza niż dzień wcześniej, jednak to rynkowe niedźwiedzie wciąż mają przewagę.

Tethera kurczy się - upadek Luny odstrasza inwestorów

Spektakularny upadek projektu Terra (Luna) oraz tworzonego przez niego stablecoina UST, czyli odpowiednika dolara amerykańskiego w kryptowalucie spowodował silne perturbacje na całym rynku krypto.

Sytuacja na rynkach - giełdy podyktują kierunek dolarowi?

Wczoraj indeksy na Wall Street zaliczyły spory spadek, co każe ponownie postawić pytanie o moment na rynkach w którym obecnie się znajdujemy?