REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. CD Projekt już po 400 zł za akcję

Foto: GG Parkiet

„Czwórka" z przodu nie mieściła się wielu inwestorom w głowie, ale w ostatni czwartek notowania producenta „Wiedźmina" rosły w porywach do 400,2 zł, a kapitalizacja firmy sięgnęła ponad 38 mld zł. Nowy rekord to jednocześnie klasyczny sygnał kontynuacji hossy. Po ostatnim załamaniu nie ma już śladu, a cena wróciła do marszu na północ, wspierana rosnącymi średnimi kroczącymi z 50 i 200 sesji. Jeśli chodzi o opory, to można powiedzieć „sky is the limit". Najbliższe wsparcia to 374 zł i 336 zł.

2. GPW próbuje bronić dziennej dwusetki

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji warszawskiej giełdy znajduje się w ciekawym położeniu. W ujęciu długoterminowym cena jest w szerokiej konsolidacji. W ujęciu średnioterminowym trwa fala wzrostowa w obrębie tej ostatniej, a w krótkim mamy próbę sił przy dziennej dwusetce (39,15 zł). Jeśli wsparcie zadziała, to kurs powinien ruszyć do górnej granicy konsolidacji, czyli w okolicę 43,5 zł. Taki scenariusz wspiera układ AT w ujęciu średnim i ostatnia „moda na giełdę". Z drugiej strony ryzyko spadku zwiększa podwójny szczyt przy 41,5 zł i zawracający w dół MACD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA