Technologie

United Label: pierwszy tegoroczny debiut na NewConnect. Kurs rośnie

Dziś na małej giełdzie zadebiutowała spółka United Label. Jest to pierwszy debiut w tym roku na NewConnect. Chwilę po rozpoczęciu notowań, akcje spółki drożały o ponad 18 proc., do 18,99 zł.
Foto: Fotorzepa/Krzysztof Skłodowski

United Label to firma wydawnicza z grupy CI Games, przeznaczona dla niezależnych deweloperów gier. Jest 373. spółką notowaną na NewConnect.

Przypomnijmy, że do obrotu trafił 1 mln akcji serii A oraz 275 tys. walorów serii B. Debiut nie jest związany z emisją nowych akcji. W lipcu 2020 r. United Label pozyskał, w ramach kampanii crowdfundingu udziałowego 4,4 mln zł na platformie CrowdConnect.pl. 35 proc. z pozyskanych środków jest wykorzystywane na dokończenie tytułów z obecnego portfolio wydawniczego, a pozostałe 65 proc. na pozyskanie i rozwijanie nowych gier. W harmonogramie wydawniczym znajdują się gry: Eldest Souls – Fallen Flag Studios, Tails of Iron – Odd Bug Studios oraz Horae ­– Lunaris Iris.

Z kolei „Röki" – pierwsza gra z portfolio wydawniczego United Label - została nominowana w kategorii najlepszej debiutanckiej gry indie w 2020 r. w ramach The Game Awards.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.