Dominik Osowski

Rynki wschodzące w oczekiwaniu na wzrosty

Gospodarki rozwijające się są na dobrej pozycji, aby w kolejnych latach odnotowywać wyższe tempo wzrostu PKB niż kraje rozwinięte.

Wspaniała Siódemka – co dalej?

Dynamiczny wzrost notowań największych amerykańskich spółek technologicznych wynikał z ogromnej poprawy wyników i oczekiwań, że ten stan będzie się utrzymywał.

Oczekiwania na ruch Fedu uskrzydliły metale szlachetne

Wśród głównych towarów najlepiej w tym roku radzą sobie srebro i złoto, w przypadku których wycenia się już początek cyklu luzowania polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.

Londyn z dyskontem wobec świata

Spółki na Wyspach Brytyjskich charakteryzują się wyższą stopą dywidendy niż ich europejscy czy amerykańscy konkurenci, ale wskaźniki analizy fundamentalnej mają znacznie niższe.

Chińskie akcje z atrakcyjnymi wycenami

Firmy z Państwa Środka coraz chętniej dzielą się z akcjonariuszami zyskiem. To odpowiedź na zwiększoną presję ze strony regulatorów, którzy chcą zachęcić spółki do zwiększenia wypłat dywidend.

Producenci elektryków na celowniku sprzedających. Co czeka sektor?

Notowania niektórych producentów elektrycznych samochodów spadły od początku roku o kilkadziesiąt procent. Mimo to ich wskaźniki rynkowe nadal są znacznie wyższe niż tradycyjnych koncernów.

Fed i geopolityka ciążą rynkom wschodzącym

W Chinach mogą kusić atrakcyjne wyceny, ale zniechęcać problemy gospodarcze. Szybki wzrost PKB z kolei sprzyja m.in. giełdzie indyjskiej. Jak w gronie emerging markets prezentuje się Polska?

Rynek IPO budzi się z letargu

Coraz więcej spółek informuje o planach debiutu na parkiecie. Wiele z nich wskazuje również na wykorzystywanie sztucznej inteligencji, aby podsycić apetyt inwestorów.

Interesujący kwartał na rynku surowców. Co dalej?

W ostatnim czasie uwagę na sobie skupiło złoto, którego ceny pobiły rekordy, a notowania wspierał m.in. popyt banków centralnych. Ale także w innych segmentach rynku surowców wiele się dzieje.

GRANOLAS: europejska konkurencja Siedmiu Wspaniałych

Większa dywersyfikacja sektorowa, atrakcyjniejsza wycena czy niższa zmienność notowań to zalety grupy spółek ze Starego Kontynentu.