Dominik Osowski

Pierwszy może zacząć odbijać sektor technologiczny

Pytamy Marcina Kiepasa o to, gdzie szukać okazji na giełdach, kiedy banki centralne zaczną obniżać stopy procentowe i jakie są perspektywy surowców.

Czerwony metal pod presją

Notowania miedzi wyznaczyły w poniedziałek nowy dołek obecnej bessy. Za tonę miedzi trzeba było zapłacić najmniej od lutego 2021 r.

Czy na rynkach dojdzie w lipcu do poprawy nastrojów?

Analitycy widzą szansę na wzrost indeksów z warszawskiego parkietu. Byki mogą także przeważać na Wall Street. Specjaliści podają argumenty zarówno za, jak i przeciwko złotu. Podobnie jest w przypadku ropy. Nikt jednak nie zajął pozycji na parze walutowej ze złotym.

Dokąd zmierzają hipoteki? Popyt siadł i rządzi okresowa stała stopa

Polacy decydujący się kredyt hipoteczny próbują uchronić się przed wzrostem stóp procentowych. Zainteresowanie okresowym stałym oprocentowaniem znacząco wzrosło w ostatnich miesiącach. U lidera obecnie większość wniosków o kredyt dotyczy stałej stopy na pięć lat.

Columbus: GPW, ale bez emisji

Od 1 lipca notowania spółki zostały zaklasyfikowane do systemu notowań jednolitych. Powodem są dwa upomnienia od operatora giełdy.

Rośnie obawa o konsekwencje embarga na rosyjski gaz

Jeśli błękitne paliwo przestanie płynąć do Europy, będzie to miało poważne konsekwencje.

EBC zaniepokojony możliwym odcięciem rosyjskiego gazu

Wśród europejskich decydentów rośnie obawa o możliwe zakręcenie kurka z rosyjskim gazem do krajów Wspólnoty. Banki w swoich planach mają uwzględniać możliwość takiego scenariusza.

„Tak” dla wakacji

Senat przegłosował ustawę, która daje możliwość odroczenia spłaty w sumie ośmiu rat hipoteki.

Najgorsza bessa w historii bitcoina może jeszcze potrwać

Zdaniem specjalistów należy uważać, by zbyt wcześnie nie uznać, że sytuacja na rynku kryptowalut nie może się już pogorszyć, ponieważ obecny rynek niedźwiedzia już teraz bije na głowę poprzednie cykle. Do jakich poziomów mogłaby spaść cena bitcoina?

Gazprom bez dywidendy. Wielka wyprzedaż akcji

Notowania Gazpromu na moskiewskiej giełdzie spadały w czwartek nawet o ponad 30 proc. W efekcie indeks MOEX tracił w pewnym momencie nawet 8 proc. Do inwestorów gazowego giganta w tym roku nie trafi dywidenda.