Pracownicze plany kapitałowe PPK

PPK kuszą stopami zwrotu

Rośnie kwota oszczędności gromadzonych w PPK i zysków wypracowanych dla uczestników programu przez 19 instytucji zarządzających. Program kusi stopami zwrotu. Nadal niewiele jest jednak wpłat dodatkowych.
Foto: Adobestock

Polski Fundusz Rozwoju, który nadzoruje wprowadzenie i funkcjonowanie programu pracowniczych planów kapitałowych, wypuścił pierwszy numer „Biuletynu PPK". Dane pokazują to, co aktualnie dzieje się w programie.

Co tam słychać w PPK?

4 listopada wartość aktywów netto funduszy zdefiniowanej daty, do których trafiają oszczędności uczestników PPK, sięgała 7,17 mld zł. Z tego 3,59 mld zł (50,09 proc.) pochodziło z wpłat pracowników, 2,72 mld zł (37,91 proc.) z wpłat ich pracodawców, a 0,86 mld zł (12 proc.) dopłaciło państwo w postaci opłaty powitalnej oraz rocznej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.