Piotr Skwirowski

Kłopoty z wakacjami kredytowymi

UOKiK bada sygnały o pobieraniu przez banki rat mimo złożenia wniosków o wakacje kredytowe.

Inflacja jednak wzrosła, a szczyt jeszcze przed nami

Ceny towarów i usług wzrosły w lipcu o 15,6 proc. w stosunku do lipca 2021 r. – podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Dokąd zmierzają światowe ceny żywności

Lipiec przyniósł mocne spadki cen żywności na rynkach światowych. To m.in. reakcja na porozumienie eksportowe Ukrainy z Rosją. Ale eksperci są bardzo ostrożni w prognozowaniu dalszych obniżek cen.

Inflacja jednak rośnie

Ceny towarów i usług wzrosły w lipcu o 15,6 proc. w stosunku do tego samego miesiąca przed rokiem - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. To nieco więcej niż miesiąc wcześniej i najwięcej od 25 lat.

Dobre wieści z rynku PPK. Aktywa w górę. Teraz to już 10 mld zł

Drzewa nie rosną do nieba, zawsze jest też dno przeceny – tak o niedawnych spadkach i obecnych wzrostach wartości aktywów zgromadzonych w programie pracowniczych planów kapitałowych mówi Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Nadciąga armagedon?

Najbliższe dwa–trzy lata w gospodarce będą trudne. Na horyzoncie długotrwała recesja, stagflacja...

PKO BP ma nowego prezesa

Paweł Gruza, były wiceminister finansów, nowym prezesem PKO BP. Rezygnację złożyła Iwona Duda. Nowy prezes to człowiek Jacka Sasina.

Zmiana na stanowisku prezesa PKO BP. Paweł Gruza nowym szefem banku

Paweł Gruza, były wiceminister finansów nowym prezesem PKO BP. Rezygnację złożyła Iwona Duda.

Katarzyna Szwarc: Zrównoważone finanse, czyli szansa dla rynku kapitałowego

Jeśli zbudujemy centrum zielonych finansów, to zaangażujemy rynek kapitałowy w finansowanie sprawiedliwej transformacji, a po naszą ofertę sięgną inni – mówi Katarzyna Szwarc, pełnomocniczka ministra finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego.

UOKiK o klauzulach na galopującą inflację

Klauzule indeksacyjne czy waloryzacyjne w umowach z klientami muszą być precyzyjne i zrozumiałe – mówi UOKiK. Przypomina, że za niedozwolone zapisy w umowach i praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów przedsiębiorcy może grozić kara w wysokości do 10 proc. rocznego obrotu.