Pracownicze plany kapitałowe PPK

Dobre wyniki funduszy zachęcą do PPK?

Polski Fundusz Rozwoju jest zadowolony z wyników funduszy PPK i zamierza je wykorzystywać w kampanii promującej ten program.
Foto: Adobestock

W pierwszym etapie PPK, który objął największe firmy, zatrudniające co najmniej 250 osób, do tego programu zapisało się 39 proc. uprawnionych do tego pracowników. Szefowie Polskiego Funduszu Rozwoju, który odpowiada za wdrożenie pracowniczych planów kapitałowych, przekonują, że to dobry wynik na starcie tak dużego programu. Zwłaszcza w sytuacji, gdy kuleje zaufanie Polaków do programów długoterminowego oszczędzania, podkopane m.in. przez historię OFE. PFR ma nadzieję, że z czasem do PPK będzie przystępować coraz więcej pracowników oraz że przekonają się do nich osoby, które na starcie do nich nie przystąpiły. Docelowo chciałby mieć w programie 70–75 proc. pracowników. Wskazuje przy tym na Wielką Brytanię, gdzie w chwili startu podobnego programu blisko połowa pracowników też podchodziła do niego z rezerwą, a dziś, po kilku latach funkcjonowania, jest w nim blisko 90 proc. z nich.

Wyniki funduszy

U nas z początkiem roku ruszył drugi etap programu. Obejmuje firmy, które zatrudniają od 50 do 249 osób. W kolejnych etapach do PPK przystępować będą jeszcze mniejsze firmy i PFR obawia się, że tu początkowo udział pracowników może być nieco mniejszy niż w dużych firmach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.