Nieruchomości

Nadszedł czas na domy

Gwałtowanie drożejące mieszkania napędzają budownictwo jednorodzinne. Ceny lokali wzrosły nawet o kilkanaście procent więcej niż ceny domów. Mieszkania nie są już dużo tańszą alternatywą dla budynku z ogródkiem – wynika z raportu Cenatorium.
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik

– Rynek domów się odradza – komentuje Anna Karaś, analityk tej spółki. Widać to zarówno w liczbie transakcji, jak i wydawanych pozwoleniach na budowę. W Warszawie w 2016 r. wydano ich 513, a w 2019 r. – 777. W Krakowie było to odpowiednio 366 i 514.

W 2016 r. w stolicy sprzedano 2980 domów, a w 2019 r. – już 3810. W Krakowie było to odpowiednio 1431 i 1947. Podczas gdy na przedmieściach najbardziej aktywni są inwestorzy indywidualni, w miastach rośnie ruch na rynków nowych i używanych domów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.