Adam Roguski

Adam Roguski

Dziennikarz i redaktor. Od września 2005 r. związany z „Gazetą Giełdy Parkiet”, a od września 2009 r. z działem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”. Obecnie zajmuje się rynkiem nieruchomości i budowlanym, spółkami notowanymi na GPW i Catalyst oraz niepublicznymi. Od maja 2022 r. jest redaktorem prowadzącym „Nieruchomości” – specjalistyczny piątkowy dodatek do „Rzeczpospolitej”. Prowadzi wywiady video z cyklu #ProstozParkietu i #RzeczoNieruchomościach. Współorganizator i moderator dorocznych wydarzeń „Spotkanie Liderów Branży Nieruchomości”, „Real Estate Impactor” i „Real Estate Trends”. Pomysłodawca cyklu „Nieruchomości pod Orłem”. Wcześniej pisał m.in. o spółkach z sektora hutniczego, przemysłu ciężkiego, firmach z portfeli Romana Karkosika, Zbigniewa Jakubasa i Grzegorza Hajdarowicza. W 2017 r. nominowany do tytułu Herosa Rynku Kapitałowego. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Bardzo wysoka fala inwestycji mieszkaniowych

Rozpędzająca się w II połowie zeszłego roku aktywność budowniczych lokali w pierwszych miesiącach tego roku przyniosła poziomy, których nie widzieliśmy od boomu w 2021 r. To oznacza, że program „Na start” może mieć mniejszy wpływ na ceny niż jego poprzednik.

Robert Chojnacki, prezes REDNET 24: Nie będzie szaleństwa „Na start”

Inne jest otoczenie rynkowe, inna jest konstrukcja samego programu względem „Bezpiecznego kredytu”. Dlatego nie spodziewam się powtórki gwałtownego wzrostu cen – mówi Robert Chojnacki, prezes REDNET 24 i założyciel portalu Tabelaofert.pl.

Niemiecki PRS na celowniku inwestorów. Jest problem

W I kwartale wartość inwestycji w portfele wynajmowanych mieszkań była w Niemczech najniższa od lat, głównie z powodu małej podaży oraz kryzysu na rynku budowlanym.

Popyt na mieszkania wystrzelił z dnia na dzień

Po bardzo spokojnym początku roku w połowie kwietnia gwałtownie wzrosła średnia liczba rezerwowanych dziennie lokali. Na celowniku głównie Warszawa i Poznań.

Zaskakujący skok rezerwacji mieszkań na rynku pierwotnym. Polacy ruszyli na łowy

O ile w pierwszych miesiącach tego roku popyt był uśpiony, o tyle w połowie kwietnia Polacy ruszyli na mieszkaniowe łowy. Co ich zmotywowało?

Develia obiecuje i oczekuje miliardów

Strategia zakłada, że w latach 2024–2028 spółka może wypłacić 1,35 mld zł dywidend. Program motywacyjny z kolei, że w tych latach grupa zarobi co najmniej 1,92 mld zł.

Deweloperzy mieszkaniowi podsumowują sprzedaż w I kwartale 2024 roku

Notowani deweloperzy raportują sprzedaż w pierwszym przejściowym okresie – między stary a nowym programem dopłat do kredytów mieszkaniowych.

Przedsmak REIT-ów, czyli debiut nieruchomościowego FIZ-u

W poniedziałek do obrotu na GPW wejdą certyfikaty inwestującego w zagraniczne REIT-y funduszu Mount Globalnego Rynku Nieruchomości.

Develia ze strategią wzrostu i rekordową dywidendą

Deweloper za cztery lata chce sprzedawać już 4500 mieszkań rocznie.

Budowniczowie mieszkań mają ambitne cele na cały rok. Giełdowi liderzy liczą na trójkę z przodu

Niezależnie od losów „Kredytu na start” nastroje deweloperów mierzone celami na cały 2024 r. są raczej optymistyczne. I kwartał przyniósł mocne wahania wyników.