Analizy

Spiętrzenie problemów i rentowność pod dużą presją

W czasie inwestycyjnej hossy zarabianie na budowaniu będzie prawdziwą sztuką – to wnioski płynące z piątej już odsłony raportu Deloitte. To, co dziś bije w branżę, w następnych latach tylko się nasili.
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Prezentacji najnowszej edycji raportu Deloitte poświęconego sektorowi budowlanemu w Polsce towarzyszyły jeszcze słabsze nastroje niż rok temu. Wtedy rynek notował dwucyfrowy spadek, firmy wciąż czekały na ogłaszanie przetargów z nowej perspektywy unijnej przez publicznych zamawiających – na szczeblu centralnym i samorządowym. Po ośmiu miesiącach 2017 r. produkcja budowlano-montażowa urosła o 12,5 proc., od IV kwartału ub.r. widoczne jest przyspieszenie z ogłaszaniem przetargów. Odbicie od dna cieszy, ale firmy stoją przed bardzo dużymi wyzwaniami.

Krótko mówiąc, o zarobek będzie trudno.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.