... i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Publikacja: 26.11.2023 21:00

... i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: AdobeStock

Eurotel w kierunku dołka trendu spadkowego

Parkiet

Od maja notowania akcji telekomu poruszają się w trendzie spadkowym. W minionym tygodniu tempo zniżek podskoczyło. Kurs akcji spadł we wtorek o 9,1 proc., wrócił poniżej średniej z 50 sesji i zbliżył się do dołka bessy. Powód zniżek to opublikowany w poniedziałek raport dotyczący wyników. W III kwartale spółka miała przychody na poziomie 97,5 mln zł, podczas gdy rok temu to było 184,9 mln zł. Zysk netto wyniósł 2,19 mln zł, a w 2022 r. było to 8,39 mln zł. Na MACD pojawił się sygnał sprzedaży, a wspomniany dołek bessy znajduje się na poziomie 35,1 zł i stanowi najbliższy cel.

Czytaj więcej

Nowy rekord i... sygnały ostrzegawcze

JSW w dół po publikacji raportu kwartalnego

Parkiet

W czwartek kurs akcji producenta koksu spadł aż o 12,2 proc. Cena przebiła średnie z 50 i 200 sesji, i wyłamała się dołem z budowanego od sierpnia kanału wzrostowego. Powód tego załamania to wyniki za III kwartał. Spółka zanotowała stratę w wysokości aż 1,2 mld zł. Głównym obciążeniem wyniku była składka solidarnościowa wynosząca 1,6 mld zł, ale jej wysokość była znana już od sierpnia. Zdaje się, że rynek negatywnie zaskoczył zysk operacyjny, który wyniósł 85 mln zł, podczas gdy konsensus PAP zakładał 298 mln zł. To efekt wyraźnego wzrostu kosztów na niemal każdej pozycji w raporcie.

Polimex-Mostostal z problemami przy oporach w ważnej strefie

Parkiet

Notowania poruszają się w wąskiej, krótkoterminowej konsolidacji. Od sierpnia cena nie wykracza poza przedział 4,75–4 zł. W jego górnym przedziale znajdują się obecnie średnie z 50 i 200 sesji, które też poruszają się horyzontalnie, wzmacniając bariery techniczne w tej strefie. W minionym tygodniu spółka pokazała raport kwartalny, który wypadł gorzej w ujęciu rok do roku. Przykładowo: zysk netto wyniósł w III kwartale 19,5 mln zł, podczas gdy w 2022 r. to było 28,3 mln zł. Rynek zareagował zniżką przy dużym obrocie i zbliżył się do dolnej granicy wahań. To zwiększa ryzyko wybicia dołem.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Materiał Promocyjny
ESG W NIERUCHOMOŚCIACH
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty