Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przekonuje, że różnica zawiera się w stabilnym od lat zakresie. – Obserwowana różnica między cenami na obu rynkach wynika z konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów importu gazu związanych z rezerwacją mocy przesyłowych niezbędnych do transportu gazu z rynku niemieckiego na teren Polski oraz z ryzyk związanych z tą działalnością – informuje departament public relations PGNiG. Dodaje, że dysproporcje występują od początku handlu gazem na TGE. Co więcej, znajdują się w stabilnym zakresie, z trendem zniżkowym. – Zrównanie cen lub odwrócenie relacji między nimi może nastąpić w przypadku zaistnienia istotnych zmian na rynku gazu w Europie Środkowej (np. w przypadku ograniczenia/wstrzymania importu z kierunku niemieckiego do Polski przy jednoczesnym rozpoczęciu eksportu) – twierdzą przedstawiciele PGNiG.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
WIG - Banki wybił opór więc kolejnym naturalnym celem jest sierpniowy szczyt notowań. Wskaźniki relatywne pozost...
Prognozy dla polskiej giełdy zakładają dalsze umocnienie indeksów dzięki poprawiającym się wynikom spółek i spad...
Drugi tydzień ostatniego miesiąca roku na warszawskiej giełdzie należał do byków. Przede wszystkim do akcjonariu...
Polski rynek akcji pędzi, zmieniając tylko zaprzęg. WIG20 wspiął się na najwyższy poziom tej hossy, a WIG pobił...
Deficyt handlowy USA zmniejszył się we wrześniu do najniższego poziomu od pięciu lat, głównie dlatego, że ameryk...
Małe spółki, które przez większą część bieżącego roku pozostawały w cieniu największych, będą miały szansę zabły...