Tomasz Furman

Tomasz Furman

Absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów doradztwa inwestycyjnego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, makler papierów wartościowych, dziennikarz.

Wydobycie decyduje o wynikach PGNiG

Koncern cały czas zarabia miliardy na eksploatacji złóż. Gdyby nie straty poniesione w biznesie obrotu i magazynowania, łączne zyski byłyby znacznie wyższe od raportowanych.

Trans Polonia wozi coraz więcej chemii

Zarząd oczekuje kontynuacji trendu wzrostowego w branży i odzwierciedlenia go w wynikach finansowych spółki w II półroczu.

PGNiG zaciąga kredyty na zakup gazu

Horrendalnie wysokie ceny oraz coraz bardziej nerwowa atmosfera na rynku błękitnego paliwa zmuszają koncern do poszukiwania dodatkowych źródeł finansowania.

PGNiG musi brać kolejne kredyty na gaz

Koncern zawarł z BGK umowę mocy której będzie mógł się zadłużyć do 4,8 mld zł. Pieniądze będą przeznaczane na zakup błękitnego paliwa, którego ceny znów zbliżają się historycznych maksimów.

Ferro stawia na dywersyfikację geograficzną i produktową

Zarząd zamierza rozszerzać ofertę grupy kapitałowej m.in. w biznesie szeroko pojętych ekologicznych źródeł ciepła. Szans na dalszy rozwój firmy upatruje również w inwestycjach organicznych, zwłaszcza w logistykę i informatyzację oraz przejęciach.

Serinus mniej wydobywa ale więcej zarabia

Szczególnie mocno spadł wolumen pozyskiwanego gazu ziemnego ze złóż rumuńskich. Mimo to grupa osiągnęła w tym kraju dwie trzecie przychodów.

Koncern multienergetyczny nie zwiększy wydobycia w Polsce

Fuzja Orlenu z Lotosem i PGNiG nie spowoduje, że będziemy mieli więcej gazu i ropy z krajowych złóż. Od lat wydobycie tych surowców jest dużo mniejsze niż nasze potrzeby i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Co więcej, złoża się wyczerpują, a nowych brakuje.

Poprawia się kondycja finansowa grupy kapitałowej PKP Cargo

Wyniki za I półrocze okazały się znacznie lepsze od zanotowanych rok temu. W efekcie inwestorzy coraz chętniej kupują akcje spółki.

Unimot mocno zwiększył obroty paliwami

W II kwartale sprzedaż oleju napędowego i biopaliw zwyżkowała w grupie o 39,8 proc.

Już w grudniu może nam zabraknąć gazu

Według Greenpeace to m.in. konsekwencja zbyt małych dostaw, jakie będą realizowane z Norwegii. W efekcie firmy mogą być zmuszone ograniczyć produkcję. Azoty już to robią.