Technologie

DRAGO entertainment: Euforia po premierze

NCIndex rozpoczął tydzień od ponad 2-proc. przeceny, ale jedna spółka na małej giełdzie wyróżniała się pozytywnie. Było to DRAGO entertainment, którego akcje od rana mocno drożały przy wysokim obrocie.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Po południu kurs rósł niemal o 40 proc., do ponad 79 zł. Do godz. 15 właściciela zmieniły akcje o wartości sięgającej 9 mln zł, odpowiadającej za niemal połowę obrotu w całym NCIndex.

Akcje Drago drożały już w zeszłym tygodniu w reakcji na udaną premierę, która odbyła się 15 września. Chodzi o grę „Gas Station Simulator", której koszty (ok. 450 tys. zł) zwróciły się w ciągu zaledwie 90 minut od premiery. Gra awansowała na pierwsze miejsce listy bestsellerów. W poniedziałek rano studio podało kolejne popremierowe dane i to właśnie one stały się katalizatorem dalszych zwyżek kursu. Gra w ciągu 72 godzin od premiery została sprzedana w 71 tys. sztuk. To wynik o 29 proc. wyższy w stosunku do innego sprzedażowego hitu z portfela studia Movie Games (znaczący udziałowiec DRAGO entertainment i wydawca nowej gry), czyli „Drug Dealer Simulator", który w analogicznym czasie osiągnął 55 tys. sprzedanych sztuk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.