Katarzyna Kucharczyk

Katarzyna Kucharczyk

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunki Stosunki Międzynarodowe oraz Finanse i Bankowość). Współpracę z mediami ekonomicznymi rozpoczęła w 2006 r. od stażu w Reutersie. Od 2007 r. dziennikarka Gazety „Parkiet” i działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”. Pisze o rynku kapitałowym - specjalizuje się w tematyce relacji inwestorskich, analizach giełdowych, audycie, ESG oraz branży IT. Czterokrotnie nominowana do nagrody „Herosi Rynku Kapitałowego” przyznawanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Zdała egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego na maklera papierów wartościowych (licencja nr 3455).

Ten Square Games wypadnie z dywidendowego indeksu. Dlaczego?

Po sesji 29 maja akcje studia zostaną wykreślone z WIG-div, mimo iż w tym roku spółka przetransferowała sporą kwotę do akcjonariuszy.

Asseco miało dobry pierwszy kwartał. Rentowność wzrosła

Największa krajowa grupa informatyczna wypracowała ponad 4,2 mld zł przychodów i 420 mln zł zysku operacyjnego. Jej portfel zamówień na 2024 r. przekracza 11 mld zł.

Za kilka dni rozpocznie się Kongres Relacji Inwestorskich SEG

Poruszone zostaną tematy dotyczące nowych regulacji, pozyskania kapitału, niegiełdowych usług KDPW dla emitentów oraz zrównoważonego rozwoju.

Umiarkowany optymizm Ailleronu

Zależny Software Mind zapowiada dalsze przejęcia. Aktualny jest też plan wejścia na zagraniczną giełdę, ale na debiut trzeba jeszcze poczekać.

Najwyższa w historii wycena dla 11 bit studios

Kulminacja premier pozwoli firmie skokowo poprawić wyniki finansowe – uważają analitycy. Noble Securities bardzo wysoko wycenia akcje spółki.

Ailleron po konferencji: o przejęciach i debiucie spółki z grupy

Technologiczna grupa ocenia, że na rynku IT nadal widać spowolnienie. Ale na 2024 r. patrzy z umiarkowanym optymizmem.

Akcje 11 bit studios drożeją. Pomagają dobre recenzje i nowa rekomendacja

Notowania studia zyskują dziś prawie 5 proc. przy wysokim obrocie. Rynek mocno wierzy w nowe tytuły. Kursowi pomaga też najnowsza rekomendacja.

Ukraińskie spółki uciekają z GPW. Bój o Kernel trwa, czas na Ovostar

Delistingi budzą dużo emocji. Najgłośniej jest o Kernelu, który złamał zasady ładu korporacyjnego. Na horyzoncie jest wycofanie z giełdy kolejnej firmy działającej w Ukrainie. Jej mniejszościowi akcjonariusze też chcą walczyć o wyższą cenę – dowiedział się „Parkiet”.

Pepco pokazało wyniki. Inwestorzy rzucili się na akcje

Handlowa spółka Pepco jest dziś liderem wzrostu kursu i wartości obrotu na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy pozytywnie ocenili opublikowane wyniki i plany na kolejne kwartały.

Celon pociągnął indeks w dół

Ponad 2 proc. spadł w czwartek WIG-leki. Był to skutek przeceny jednej spółki.