Technologie

Huśtawka notowań producentów gier

One More Level, Cherrypick Games czy Bloober Team to przykłady studiów, które zaczęły tydzień mocnymi spadkami. Na drugim biegunie znalazły się CD Projekt czy Creepy Jar.
Foto: Adobestock

WIG.GAMES w poniedziałek zyskiwał 1,5 proc., ale nadal jest o ponad jedną czwartą niżej niż na początku roku. Za to tąpnięcie odpowiada przede wszystkim CD Projekt i to również ten gigant w poniedziałek ciągnął indeks w górę. Akcje CD Projektu po południu zyskiwały ponad 5 proc.

Wynik zaskoczył in plus...

Na rynek trafiają już raporty za I kwartał. Udany początek roku ma za sobą Creepy Jar. Jego akcje w poniedziałek zyskiwały ponad 4 proc. w reakcji na publikację wstępnych szacunków. Przychody wyniosły 8,2 mln zł, wobec 1,2 mln zł w I kwartale 2020 r. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł do 4,6 mln zł z niespełna 0,7 mln zł, a zysk brutto do 5,2 mln zł z 0,86 mln zł. Na koniec marca 2021 r. spółka miała ponad 36 mln zł gotówki, wobec niespełna 28 mln zł rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.