Surowce i paliwa

Unimot: Spółka kupi akcje i udzieli pożyczki

Unimot, grupa specjalizująca się w imporcie i handlu paliwami płynnymi, podpisała umowę inwestycyjną z firmą Green Electricity, operatorem platformy blinkee.city, która oferuje usługi wynajmu elektrycznych skuterów i hulajnóg.

Unimot, którym kieruje Adam Sikorski, chce mieć udział w rozwoju rynku elektromobilności poprzez współpracę z Green Electricity.

Foto: materiały prasowe

Wartość inwestycji wyniesie do 9,5 mln zł. W jej ramach giełdowa spółka obejmie za około 2 mln zł nowe akcje, które dadzą jej 20-proc. udział w podwyższonym kapitale zakładowym Green Electricity. Wesprze też ten podmiot pożyczką w łącznej kwocie do 7,5 mln zł.

Poza Unimotem akcjonariuszami Green Electricity będą trzy osoby fizyczne, założyciele i dotychczasowi właściciele firmy, z których żaden nie będzie posiadał więcej niż 33 proc. udziałów, i czwarta osoba fizyczna, która obejmie również pakiet nowo wyemitowanych udziałów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.