REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Ogłoszono wezwanie na akcje Ergisu

Zapisy mają ruszyć 21 października. Wzywający oferują po 3 zł za walor. To dużo w porównaniu z ostatnimi notowaniami, dlatego dziś kurs papierów spółki mocno rośnie.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Finergis Investments i Marek Górski, ogłosili wezwanie na prawie 20,1 mln akcji Ergisu, stanowiących 53,15 proc. kapitału spółki. Proponują po 3 zł za każdy walor. To o 15,4 proc. więcej niż średnia z trzech miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania i o 7,1 proc. więcej niż średnia sześciomiesięczna. We wtorek na zamknięciu sesji płacono z kolei po 2,3 zł za każdy papier. Ze względu na ogłoszone wezwanie dziś na otwarciu notowań kurs wzrósł już do 3,01 zł, czyli o 30,9 proc.

Zapisy na akcje Ergisu będą przyjmowane od 21 października do 19 listopada. Zawarcie transakcji oraz rozliczenie wezwania ma nastąpić 22 listopada. Papiery nabędzie jednie Finergis Investments. Marek Górski mimo że występuje jako wzywający nie zamierza nabywać walorów firmy. Obecnie oba podmioty posiadają ponad 17,7 mln akcji, czyli 46,85 proc. kapitału spółki. W wyniku wezwania i przymusowego wykupu zamierzają wycofać Ergis z warszawskiej giełdy.

- Jako wieloletni akcjonariusze spółki, po wnikliwiej, wielomiesięcznej analizie, doszliśmy do wniosku, że obecny moment jest właściwy, by zmienić status spółki z publicznego na niepubliczny. Zamierzamy zintensyfikować nasze działania restrukturyzacyjne w obszarze operacyjnej i finansowej działalności grupy Ergis, co niestety jest bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe w przypadku publicznego charakteru spółki - mówi cytowany w komunikacie prasowym Marek Górski, przewodniczący rady nadzorczej Ergisu. Dodaje, że z tergo powodu zamiarem wzywających jest osiągnięcie 100 proc. ogólnej liczby głosów oraz wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Ergis jest największym przetwórcą tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada pięć zakładów produkcyjnych, z których cztery zlokalizowane są w Polsce, a jeden w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności i opakowań przemysłowych. Jest także producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych i granulatów z PVC.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA