Medycyna i zdrowie

Mercator zbuduje nowy zakład

Spółka chce mieć kolejną fabrykę rękawic nitrylowych w Tajlandii. Wartość inwestycji sięga 156 mln zł.
Foto: materiały prasowe

19 stycznia zarząd Mercatora podjął decyzję o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie i sfinansowanie ze środków własnych spółki Mercator Medical Thailand (MMT) projektu inwestycyjnego obejmującego budowę fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii.

Projekt przewiduje budowę w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów należących do MMT nowej fabryki o mocach produkcyjnych około 65 mln sztuk rękawic miesięcznie. Mercator zakłada, że nowa fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną w pierwszym półroczu przyszłego roku.

Budżet inwestycji zamyka się sumą wydatków w wysokości 1.252.609.463 THB, co według wczorajszego kursu odpowiada kwocie niemal 156 mln zł. Spółka wystąpiła do rady nadzorczej  o zatwierdzenie budżetu inwestycji.

Mercator Medical jest beneficjentem rosnącego popytu na rękawice, obserwowanego od momentu wybuchu pandemii. Przekłada się to na jego wyniki finansowe oraz notowania akcji. Obecnie za jedną trzeba zapłacić 392 zł po wzroście o 1,2 proc. Rok temu kurs był na poziomie niespełna 9 zł. Kapitalizacja giełdowa spółki przekracza aktualnie 4 mld zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.