Handel i konsumpcja

Grupa Manufaktura: Ostatnie szlify przed IPO

Firma, na czele której stoi Janusz Palikot, ogłosiła niedawno zamiar debiutu na NewConnect w I kw. 2022 r. przy wycenie pre-IPO wynoszącej około 300 mln zł. W niespełna rok spółka ma starać się o przejście na główny parkiet. Pierwotnie jednak debiut miał odbyć się już w III kw. tego roku.

Janusz Palikot, prezes Grupy MPWiW.

Foto: parkiet.com

– Debiut wiąże się z domknięciem wszystkich zaplanowanych procesów, które służą budowaniu wartości dla inwestorów. Ogłosimy datę naszego debiutu giełdowego, gdy będziemy w pełni przygotowani – planujemy gotowość już w grudniu 2021 r. Podjęliśmy także decyzję o przedstawieniu inwestorom oferty pre-IPO, dzięki czemu lepiej poznajemy oczekiwania rynku wobec nas. Data debiutu, z punktu widzenia realizowanej strategii, odgrywa mniej istotną rolę. Na dziś możliwe jest zgłoszenie wniosku o dopuszczenie jeszcze w grudniu 2021 r. lub w styczniu 2022 r. – wyjaśnił „Parkietowi" Janusz Palikot, prezes Grupy Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

Grupa MPWiW po pierwszych dziewięciu miesiącach wypracowała 36,4 mln zł przychodów, 8,4 mln zł zysku EBITDA oraz 5,8 mln zł zysku brutto. Następne lata mają przynieść jednak wzrost przychodów do 231,6 mln zł, a zysku brutto – do 54,7 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.