Gabriel Uryniuk

Kwestia inwestora rozwiąże się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy

Grupa, gdy pokona problemy finansowe, może się stać dochodowym biznesem. Liczę, że kwestie związane z akcjami inwestorskimi rozwiążą się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – mówi „Parkietowi” Janusz Palikot, prezes grupy MPWiW. – Niewykluczone, że Janusz za kilka dni podpisze umowę ze swoim inwestorem, natomiast ja w ciągu najbliższych tygodni mam się dowiedzieć, na czym stoją rozmowy z funduszem inwestycyjnym – uzupełnia Marek Maślanka, prezes MDM Holding, jeden z inwestorów MPWiW.

Spokojny finisz tygodnia w Warszawie

Najważniejsze indeksy zakończyły piątkową sesję w okolicach kreski. Przy niskich obrotach i przy braku ważniejszych wydarzeń zabrakło impulsu do zwyżek.

O poranku rynek szuka kierunku

W pierwszych godzinach sesji indeksy w Warszawie oscylują wokół kreski. W siłę rośnie za to dolar.

Software Mansion idzie zgodnie z planem

Informatyczna spółka planuje zadebiutować na NewConnect w drugiej połowie września. Tymczasem I półrocze pokazało lekki odpływ projektów.

TenderHut odczuwa spowolnienie w IT

Spadająca liczba zleceń oraz słabnący dolar nie pomagają w poprawie rezultatów.

Przerwa bitcoina w rajdzie w górę tylko chwilowa?

W ostatnich dniach notowania największej pod względem kapitalizacji na świecie kryptowaluty osunęły się poniżej poziomu 30 tys. dolarów. Eksperci pozostają jednak dobrej myśli, a ostatnie spadki tłumaczą krótkoterminową realizacją zysków.

W oczekiwaniu na Fed wyraźna przewaga sprzedających

Podczas środowej sesji spadały wszystkie kluczowe indeksy. Inwestorzy chętnie pozbywali się m.in. akcji spółek surowcowych.

Spadkowy początek sesji na GPW w środę

W pierwszych minutach kluczowe indeksy GPW spadają. W Europie również przewagę mają sprzedający.

Helio ciągle rozpędzone

Spółka z branży spożywczej poprawia przychody w tradycyjnie gorszym sezonie wakacyjnym. Inwestycje m.in. w rozwój produkcji już trwają.

Dobry maj dla Cloud Technologies

Technologiczna spółka kończy kolejny miesiąc wzrostem sprzedaży do kluczowych klientów.