Handel i konsumpcja

KSG Agro: Notowania szybują

Ukraiński agroholding drożał podczas poniedziałkowej sesji najmocniej spośród wszystkich spółek z GPW. Euforia trwała kolejną sesję z rzędu, a kurs znalazł się najwyżej od 2017 r.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W poniedziałek notowania KSG Agro rosły o ponad 30 proc., a na półmetku sesji popyt był tak duży, że handel wstrzymano. Wówczas teoretyczny kurs otwarcia wskazywał 2,5 zł, co oznaczało wzrost kursu o ponad 50 proc. Euforia na akcjach KSG Agro trwała kolejną sesję z rzędu, bowiem w piątek notowania wystrzeliły w górę o 32 proc.

Wpływ na zainteresowanie kupujących miała informacja o wynikach. Po trzech kwartałach KSG Agro zwiększył EBITDA z 3,9 mln USD do 14,7 mln USD, a wzrost zysku operacyjnego wyniósł 436 proc., z 2,5 mln USD do 13,6 mln USD. Jednocześnie spadł zysk netto, o 52 proc., do 4,8 mln USD. Spółka tłumaczy jednak, że wpływ na to miały znaczne płatności w ramach restrukturyzacji zobowiązań kredytowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.