REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Ocen na Catalyst będzie przybywać

Wprawdzie obligacje skarbowe stanowią niemal 90 proc. łącznej wartości emisji na rynku Catalyst, ale zdecydowanie najwięcej jest emitentów papierów korporacyjnych. Tych, którzy mają nadany rating, jest garstka. To będzie się zmieniać.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek

Na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej inwestorów i emitentów wybiera Catalyst. Obecnie swoje papiery nominowane w złotych ma tam 175 podmiotów, z czego 135 to emitenci obligacji korporacyjnych.

Rynek Catalyst działa już ponad siedem lat. Jednak firm, które mają nadany rating kredytowy, jest na nim jak na lekarstwo. W większości są to blue chips, w tym przede wszystkim banki takie jak Pekao, BZ WBK, Getin Noble Bank czy mBank. Rodzynkiem w gronie średnich spółek z Catalyst, który zdecydował się sięgnąć po rating, jest Murapol. W ostatnich miesiącach firma ta sukcesywnie pozyskuje pieniądze z kolejnych emisji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA