Kontynuacja przeceny w Nowym Jorku. WIG20 nadal musi bronić 2400 pkt

Byki za oceanem próbowały wczoraj wrócić do gry po środowej klęsce, jednak w końcowych kwadransach sesji do głosu ponownie doszły niedźwiedzie. To ponownie stawia w trudnej sytuacji inwestorów w Europie.

Byki kapitulują. Na Nasdaq i w Tokio największe spadki od września 2022 r.

Raporty kwartalne Alphabetu i Tesli sprowokowały w środę na nowojorskim rynku technologicznym największą przecenę od początku hossy. Strata indeksu Nasdaq Composite od historycznego szczytu sprzed około dwóch tygodni przekroczyła już 7 proc.

GPW ponownie słabsza od otoczenia. Negatywne reakcje na raporty Tesli i Alphabetu

Sytuacja na giełdach coraz bardziej przestaje układać się po myśli posiadaczy akcji. Wczoraj na GPW rządziła podaż. Sesja w Nowym Jorku nie przyniosła kontynuacji poniedziałkowego odbicia, a w Azji większość indeksów świeciła dziś na czerwono.

Polityczny zwrot w USA nie zachwiał rynkami. Czas na wyniki big-techów

Inwestorzy pozytywnie odpowiedzieli na rezygnację Joe Bidena z ubiegania się o reelekcję i pojawienie się Kamali Harris jako niemal pewnej kandydatki do startu w wyborach prezydenckich. Dziś przed nami pierwsze kwartalne raporty spółek gigantów technologicznych.

Rezygnacja Bidena bez większego wpływu na rynki?

Zeszły tydzień stał pod znakiem mocnej przeceny zarówno na GPW, jak i na głównych giełdach na świecie. Na starcie nowego tygodnia tematem numer jeden dla inwestorów i analityków rynkowych jest zwrot w kampanii prezydenckiej w USA.

Trudne zadanie przed bykami z GPW

Na warszawskiej giełdzie po dwóch dniach nasilonej przeceny doszło wczoraj do dość mocnego odreagowania. Jednak w korektę wpadła w Wall Street, co stawia pod znakiem zapytania ewentualną dzisiejszą kontynuację odbicia.

Big techy idą w odstawkę? Największe w tym roku spadki na Nasdaqu

Na giełdzie w Warszawie znów dominowała wczoraj podaż, choć korekta trochę wytraciła tempo. Na świecie uwagę zwróciło bardzo słabe zachowanie nowojorskiego rynku Nasdaq.

Fala podaży przy Książęcej, na Wall Street mocne zwyżki małych spółek

Takich spadków jak wczoraj nie widzieliśmy na GPW od blisko dwóch lat. Analitycy nie znajdują dla nich innego uzasadnienia jak chęć realizacji zysków przez inwestorów. Kapitał przepływa m.in. do mniejszych spółek w USA.

GPW mocna na tle Europy. Hossa na Wall Street obejmuje małe spółki

Choć indeksy na zachodzie Europy wczoraj wyraźnie traciły, na GPW indeks największych spółek zakończył wczorajszą sesję na plusie. Tylko nieco ponad 1 proc. brakuje mu do tegorocznego szczytu.

Ostatni tydzień na rynkach był udany. Czy zamach na Trumpa coś zmieni?

Drugi tydzień lipca okazał się bardzo udany dla giełdowych byków. Zabłysnął zwłaszcza indeks Dow Jones, który w piątek powrócił do bicia rekordów po dłuższej przerwie. Jak rynki reagują na zamach na Donalda Trumpa i jego rosnące szanse w wyborach?

Szał zakupów małych spółek w USA, Wspaniała 7 przeceniona

Dane o inflacji CPI ze Stanów Zjednoczonych okazały się minimalnie lepsze od oczekiwań. To wzmocniło oczekiwania graczy na obniżkę stóp procentowych we wrześniu. Ale nie pomogło wskaźnikom akcji za oceanem.

W USA hossa na całego. Wzrosty na świecie. W Warszawie… spadki

W środę warszawska giełda rozczarowała. Wszystkie główne wskaźniki zniżkowały, a najwięcej stracił WIG20, który zatrzymał się dopiero na poziomie 2521 pkt – spadek o 0,9 proc. Małe i średnie firmy oddały po około 0,6 proc.

WIG20 znów na europejskim podium

Zdecydowana większość europejskich giełd świeciła wczoraj na czerwono. Na tym tle nieźle wypadła Warszawa, a mizerne wzrosty wskaźników wystarczyły na podium. WIG, WIG20 i sWIG80 (znów rekord) zwyżkowały po 0,2 proc. Średnie spółki zyskały 0,4 proc

Warszawa z ochotą na zwyżki. sWIG80 z rekordem

WIG20 zyskał w poniedziałek w wakacyjnym stylu 0,8 proc. Tyle samo zresztą co WIG. Najlepiej zachowywały się małe spółki zwyżkując o 1,5 proc., a sWIG80 zanotował maksimum. Średnie firmy dodały 0,6 proc.

WIG20 walczy o utrzymanie 2500 pkt. W USA rekordy

Koniec tygodnia na GPW przebiegał pod znakiem spadków. WIG20 stracił 1,2 proc., a WIG 1 proc. Ale obroty nadal nie były duże i na całym parkiecie wyniosły 729 mln zł. 45 proc. walorów spadło a 39 proc. wzrosło.

Polityka, kryptowaluty, ważne dane z USA. To może być ciekawy dzień dla inwestorów

Czwartek na giełdach stał pod znakiem lekkiej przewagi popytu, ale przy niskich obrotach. Dziś po dniu przerwy do handlu wracają Amerykanie. Uwagę przyciągają wydarzenia polityczne we Francji i Wielkiej Brytanii, a także spore spadki kursów kryptowalut. Po południu pojawią się istotne dane z USA.

Wall Street znów pobiła rekordy, a dziś odpoczywa

Środa okazała się udana dla globalnych rynków akcji, jak i dla parkietu przy Książęcej. Dziś powinniśmy obserwować mniejszą zmienność i niższe obroty, ponieważ inwestorzy zza oceanu świętują.

Czerwień na GPW, a na Wall Street znów historyczne rekordy

Wczorajsza sesja na naszej giełdzie stała pod znakiem wyraźnej przewagi podaży. Był to drugi z rzędu dzień przeceny. Czy sytuację poprawią korzystne sygnały z Nowego Jorku?