Poniedziałkowa sesja na przeczekanie?

Jeżeli ktoś liczył w poniedziałek na zwyżki na warszawskiej giełdzie, to się przeliczył. WIG20 wprawdzie w końcówce sesji z wielkim wysiłkiem zyskał 0,05 proc. i utrzymał 2530 pkt, ale to niewiele. Wyglądało to trochę jak gra pod oczekiwane wzrosty we wtorek, po powrocie graczy z USA i Wielkiej Brytanii.

Czy WIG20 cofnie się do 2500 pkt?

Równo tydzień temu WIG20 ustanowił rekord hossy i minimalnie w ciągu dnia przekroczył 2600 pkt. I to by było na tyle.

Trzy spadkowe sesje na GPW. I nie zanosi się na poprawę

Czwartek stał na giełdzie w Warszawie pod znakiem sporych zmian nastrojów, ostatecznie sesja zakończyła się jednak pod kreską. Po wczorajszej realizacji zysków na Wall Street i porannych spadkach w Azji analitycy raczej nie są optymistami.

Nvidia przekroczyła oczekiwania. Dobre nastroje dziś powrócą na rynki?

Wczoraj warszawska giełda kontynuowała spadki rozpoczęte dzień wcześniej, przecena dotknęła też parkiety zagraniczne. Ale opublikowany późnym wieczorem świetny raport Nvidii daje spore szanse na to, że dziś powróci hossa.

Lekka korekta na GPW, udany finisz na Wall Street. Co pokaże Nvidia?

Krajowe indeksy przerwały wczoraj serię kilku sesji kończonych na plusie, a w Nowym Jorku cieszono się z nowych rekordów. Dziś po sesji w USA poznamy raport Nvidii, który może ustawić nastroje na kolejne dni.

WIG i Nasdaq z nowymi rekordami. Wyczekiwanie na raport Nvidii

Pierwsza sesja nowego tygodnia na rynku akcji przyniosła kontynuację dotychczasowych tendencji, czyli dalszą powolną wspinaczkę indeksów na północ. Jak będzie dzisiaj?

Hossa trwa w najlepsze. Co przyniesie nowy tydzień?

Na GPW indeks WIG pobił w zeszłym tygodniu kolejne rekordy i zmierza w stronę okrągłych 90 tys. pkt, a WIG20 wzbił się najwyżej od 2018 r. Jak sytuację postrzegają maklerzy?

Rekord goni rekord. Nie tylko na giełdzie w Warszawie

Warszawskie indeksy nie poddały się negatywnym nastojom panującym na większości dużych parkietów Europy. (DAX spadł o 0,8 proc., a CAC 40 o 0,6 proc. FTSE 250 ustanowił z kolei rekord – plus 0,2 proc.). Wszystkie nasze główne wskaźniki notowały w ciągu dnia rekordy tej odsłony hossy lub rekordy wszech czasów. WIG20 finiszował 0,3 proc. nad kreską – konsolidacja trwa. Tyle samo zyskały również WIG i mWIG40. Maluchy dodały 0,5 proc. Obroty na całym parkiecie wzrosły do 1,65 mld zł, czyli o około 100 mln zł.

Inflacja w USA nie rozczarowała – giełdy w górę

I znów dane ze Stanów Zjednoczonych wyniosły indeksy na nowe rekordy. Tak było między innymi w Warszawie, Frankfurcie czy Nowym Jorku. WIG, mWIG40 i sWIG80 zanotowały rekordy wszech czasów.

Warszawska giełda wyszła przed szereg?

WIG20 obronił się przed przeceną. Co więcej wzrósł o 0,4 proc. i znów wykonał kolejny krok w kierunku 2600 pkt. Jeszcze lepiej wypadł WIG zwyżkując o 0,5 proc. i notując kolejny rekord wszech czasów. Hossa trwa. Średnie firmy zyskały 0,5 proc., maluchy 0,1 proc. Oba wskaźniki zdobyły szczyty. Obroty znów poszły w górę o 300 mln do 1,7 mld zł. Wygląda na to, że Warszawa wierzy w dobre dzisiejsze dane na temat inflacji konsumentów w USA. Wczorajsze PPI i wypowiedź Powella tylko na krótko zniesmaczyły inwestorów. W Europie przeważały zwyżki. Ale duże giełdy podeszły z mniejszym entuzjazmem do liczb płynących z USA. FTSE 250 poszedł w górę o 0,3 proc., CAC 40 wzrósł o 0,2 proc. a DAX 40 spadł o 0,1 proc.

Giełdy czekają na dane z USA

Czekają nas dwa dni z inflacją w USA. Dzisiaj dane u producentów, jutro u konsumentów. Nic dziwnego, że daje się odczuć wyczekiwanie i ostrożność u inwestorów.

Sesja na GPW pełna rekordów i… spadków

WIG20 w piątek w pierwszej godzinie sesji ustanowił nowy rekord hossy przekraczający 2577 pkt. WIG miał rekord wszech czasów. Podobnie jak mWIG40. Ale nie wszystko poszło po myśli byków i doszło do realizacji zysków, szczególnie z banków.

Hossa trwa, indeksy krok po kroku pną się na północ. Kiedy 2600 pkt?

Wczorajsza sesja przebiegała nadzwyczaj spokojnie, ale nie zatrzymało to hossy. Nowe rekordy stały się faktem na GPW, jak i na niektórych innych rynkach – podkreślają maklerzy w porannych komentarzach.

Kolejne rekordy na giełdach za nami. A przed nami?

Analitycy podkreślają w porannych komentarzach, że wczorajsza sesja w Warszawie, a także na giełdach światowych nie zmieniła wiele w obrazie rynku. Wartych odnotowania jest jednak kilka kolejnych rekordów.

Byki zaszalały w Londynie i Frankfurcie. A na GPW bez większych zmian

Analitycy w porannych komentarzach podkreślają, że wczoraj doszło do odwrócenia tendencji i to europejskie rynki spisywały się znacznie lepiej niż amerykańskie. Choć nie dotyczyło to GPW.

Giełda w Warszawie pokazuje siłę. Dziś kolejne rekordy?

Nowy rekord WIG, mocny wzrost notowań wielu dużych spółek, spore obroty – krajowa giełda w imponującym stylu rozpoczęła tydzień po przedłużonym weekendzie. Ale i inwestorzy na rynkach bazowych nie mogą narzekać.

Mocny początek maja na Wall Street. GPW skorzysta?

Giełdy za oceanem mają za sobą mocną końcówkę minionego tygodnia. Odbicie indeksów na największym rynku to dobra wiadomość dla wracających dziś do handlu po majówce krajowych inwestorów.

WIG20 - 2500 pkt nie do pokonania?

Ostatnią sesję miesiąca WIG20 otworzył na plusie i przekroczył 2015 pkt. I to było na tyle. Potem już było powolne opadanie i ostatecznie wskaźnik spadł o 1,3 proc.