Jaki dokładnie pakiet kupił fundusz – nie wiadomo. Poza nim znaczącym udziałowcem firmy jest Dennis McKee, który jednocześnie pełni funkcję prezesa UOS.
Spółka zebrała już z rynku 118 mln USD (376,4 mln zł), które zainwestuje w sprzęt. Jeszcze w tym roku powinna stać się właścicielem pierwszej wiertni, dzięki której będzie mogła wykonywać rocznie cztery – pięć odwiertów poszukiwawczych. Nabędzie też sprzęt do badań sejsmicznych. Pozwoli on na jednoczesne realizowanie trzech zleceń w tym zakresie.
UOS powstał w 2011 r. z inicjatywy McKee, który ma duże doświadczenie w poszukiwaniach gazu łupkowego. Był m.in. prezesem firmy Liberty Pressure Pumping, jednego z największych przedsiębiorstw specjalizujących się w tzw. szczelinowaniu hydraulicznym w USA. Spółka jest zarejestrowana w Polsce i posiada polską załogę. Obecnie zatrudnia 110 osób. Do końca roku pracowników ma być pięciuset, a w perspektywie kilku lat – tysiąc. W założeniu udziałowców UOS ma świadczyć swoje usługi głównie w Polsce, a w przyszłości w innych krajach europejskich. Jego baza sprzętowa będzie zlokalizowana w Łowiczu.
Przedstawiciele Enterprise Investors zakładają, że tak jak w przypadku innych inwestycji, udziały w UOS będą sprzedane po około pięciu latach. Liczą na uzyskanie przynajmniej trzykrotności zainwestowanych środków.