Politycy na rzecz kryptowalut | Wraz z posłem Piotrem „Liroyem" Marcem zbieramy podpisy pod ustawą zwalniającą obrót kryptowalutami od podatku od czynności cywilnoprawnych – napisał kilka dni temu na Twitterze poseł Jacek Wilk. Nasi politycy dostrzegają problemy społeczności skupionej wokół cyfrowych nośników wartości. Pytanie tylko, czy to zagranie PR-owe obliczone na pozyskanie nowego elektoratu, czy faktycznie realna troska o przyszłość branży?
W 2018 r. upadło 1000 projektów | Tak wynika z danych portalu Deadcoins, który zajmuje się wykrywaniem martwych kryptowalut i tokenów. Większość tych upadłych projektów była przede wszystkim oszustwem finansowym, w którym twórcy tokenów obiecywali krociowe zyski z rzekomo rozwijanych biznesów, chcąc ściągnąć pieniądze w ramach ICO.
Blockchain w hiszpańskiej administracji | Projekt ustawy zakładającej wykorzystanie nowej technologii w państwowym obszarze zaproponowało 133 posłów partii rządzącej. Pomysł czeka na rozpatrzenie innych członków Kongresu Deputowanych. To nie pierwsza inicjatywa rządzących dotycząca branży. Cały czas pracują oni nad pomysłem ulg podatkowych dla firm, które stosują technologię łańcucha bloków.
PSB pisze do UOKiK | Polskie Stowarzyszenie Bitcoin wysłało do urzędu zawiadomienie o podejrzeniu stosowania praktyk ograniczających konkurencję. Chodzi o odmowy otwierania rachunków bankowych oraz wypowiadanie tych już otwartych firmom z branży kryptowalut. Podejrzenie dotyczy 15 banków, m.in. PKO BP, mBanku, BOŚ i Aliora.
Filipiny przyjazne branży krypto | Na stronie internetowej filipińskiej strefy ekonomicznej - Cagayan Economic Zone Authority – pojawiła się informacja, że 25 giełd kryptowalutowych zostanie objętych ulgami podatkowymi i przyjaznymi regulacjami. Przeprowadzone zostaną audyty i przyznane licencje. Filipiński rząd widzi w branży duży potencjał i chce zapewnić inwestorom bezpieczeństwo. Co ważne – każda z licencjonowanych giełd będzie zobligowana do zainwestowania w strefie co najmniej 1 mln USD w ciągu dwóch lat.